Sport.pl

Co w Widzewie wyczaruje trener Wojciech Stawowy?

Mając świeżo w pamięci 18 ligowych meczów Widzewa i patrząc w pierwszoligową tabelę, trudno uwierzyć w utrzymanie. Ale Wojciech Stawowy przekonuje, że to realne, i to bez czarów
PIŁKA NOŻNA. Nowy trener Widzewa z pewnością nie jest Harrym Potterem i nie ma mocy czarodzieja z Hogwartu, więc na cuda nie ma co liczyć. Mało prawdopodobne więc, by - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - drużynę rozdającą punkty zamienił w zdolną do zwycięstw. Ale przyjście Stawowego przynajmniej daje nadzieję.

Jeszcze niedawno tej nadziei nie było. Co prawda Rafał Pawlak przekonywał, że Widzew zacznie wygrywać, ale chyba tylko on w to wierzył. Nawet Sylwester Cacek przejrzał w końcu na oczy: Pawlaka pogonił i zatrudnił trenera prawdziwego. Już po pierwszym oficjalnym wystąpieniu Stawowego można stwierdzić, że klub z al. Piłsudskiego ma w końcu TRENERA, a nie jedynie p.o. trenera.

48-letni Stawowy już wziął się do roboty. - Praca trenera polega na tym, że czasem prowadzi się zespół, który walczy o najwyższe stawki. Wtedy taka praca jest przyjemniejsza, łatwiejsza. Czasami jednak zadanie jest trudne, wręcz ekstremalne. Ale trzeba je podjąć, bo po to jest się trenerem. Sytuacja Widzewa jest trudna, ale to marka. To klub, który zrobił bardzo wiele dla polskiej piłki. Takiemu się nie odmawia - mówił.

A sytuacja jest bardzo trudna? Po 18 kolejkach drużyna zamyka ligową tabelę, do bezpiecznego miejsca traci aż 13 punktów. Wygląda na to, że czary wcale nie są Stawowemu potrzebne, by osiągnąć cel. - W sporcie wszystko jest realne, nie ma rzeczy niemożliwych. Gdybym w to nie wierzył, to nie podjąłbym się tego wyzwania. Rozgrywki trwają i do rozegrania pozostało sporo meczów. Teraz mam jak najlepiej przygotować zespół, wzmocnić go - opowiada.

O wzmocnieniach też mówił, ale zanim opowiedział, jakich piłkarzy zamierza ściągnąć, wspomniał o potencjale tych, którzy są. To były słowa zaskakujące, bo chyba wszyscy mamy w pamięci "popisy" widzewiaków. - Obstawiałem Widzew jako głównego - obok Zagłębia Lubin - kandydata do awansu - wypalił nowy trener. - Potoczyło się inaczej. Ale jest tu spora grupa młodych i utalentowanych piłkarzy. Bardzo fajnych, o niezłym poziomie wyszkolenia.

I mówił dalej, już o wzmocnieniach: - Każdy zespół ich potrzebuje, każdy zespół potrzebuje dopływu świeżej krwi. Po rozmowie z Sylwestrem Cackiem mogę zagwarantować, że chcemy budować nowy, silny Widzew. To ma być mieszanka młodości i doświadczenia. Potrzebujemy uznanych i doświadczonych graczy z bogatym stażem w ekstraklasie. Mamy pomysły, listy. Rozmowy są już prowadzone. Jestem bardzo dużym optymistą, że poukładamy ten zespół tak, że będzie dobrze funkcjonować - stwierdził Stawowy.

Z piłkarzami po raz pierwszy spotkał się już wczoraj. Poinformował ich o swoich planach, przekazał, jak będą pracować. Wygląda na to, że przed nimi wyjątkowo ciężka zima. - Oni nawet sobie nie zdają sprawy z tego, jaka harówa ich czeka. Od rana do wieczora. Tylko tak można uratować ligę - zapowiadał Stawowy. Teraz widzewiacy mają tydzień wolnego, ale w przyszły poniedziałek spotkają się ponownie. Będą trenować do 17 grudnia. - Zrobię wtedy selekcję wstępną. Znam tę drużynę z zewnątrz, a teraz chcę poznać ją od kuchni. Zrobimy też badania wydolnościowe. Trzeba to zrobić, by wiedzieć, co poprawić - tłumaczył.

Później piłkarze pojadą do domów na przerwę świąteczną (ale dostaną rozpiskę zajęć i będą musieli raportować mailowo, co robią na urlopie), a okres przygotowawczy rozpoczną 6 stycznia. W planach są dwa zgrupowania - w Turcji (12 dni w styczniu) i w Uniejowie (16-22 lutego). Przypomnijmy, że w przerwie letniej Widzew nie był na żadnym obozie. Z badaniami też bywało różnie, no i prowadził go trener na emeryturze, który przez ostatnie lata uczył dzieci w gimnazjum. Wygląda na to, że Sylwester Cacek w końcu się przebudził i jednak zdecydował się ratować pierwszą ligę dla Widzewa...

Asystentem Stawowego będzie Krzysztof Przytuła. Nazwisk trenera bramkarzy i osoby odpowiedzialnej za przygotowanie motoryczne piłkarzy nowy szkoleniowiec Widzewa jeszcze nie ogłosił. - Przed nami wszystkimi bardzo ciężka praca, ale i tak wszystko zależy od piłkarzy. Od ich wiary i determinacji - mówi trener Stawowy. A jeśli razem z nimi uratuje ligę dla Widzewa, także czarodziej Stawowy.

Więcej o:
Komentarze (22)
Co w Widzewie wyczaruje trener Wojciech Stawowy?
Zaloguj się
 • mihal501

  Oceniono 50 razy 16

  Koledzy i przyjaciele Widzewiacy cieszę się na to co dzieje się w naszym klubie. Jednak kompletnie nie rozumiem co wyczynia Cacek, dlaczego nie zrobił tego od początku ligi ? Czy teraz jest więcej pieniędzy w klubie ? Czy wstał prawą nogą i pomyślał ? Nie wiem czy ktoś jest to wstanie racjonalnie wytłumaczyć ? Sfrustrowanym kibucom ap dziękuję za odpowiedź, nie potrzebuję waszych smętów.

 • Baltazar Gąbka

  Oceniono 40 razy 12

  życzę panu TRENEROWI Stawowemu powodzenie i niech się stanie cud / jednak warunkiem podstawowym tego cudu jest to aby pan Cacek nie wchodził w kompetencje trenerskie pana Stawowego/ jednym słowem niech pan Cacek nie przeszkadza.............WIDZEW NADAL WALCZY

 • stilon02

  Oceniono 37 razy 11

  W Łodzi tylko Widzew osiedlowe klubiki z akademią na czele sie nie licza

 • jazz1910

  Oceniono 47 razy 7

  Przed Stawowym, piłkarzami, kibicami, bardzo trudny okres.
  Widać że Cacek poszedł po rozum do głowy. Mamy wreszcie trenera, pomysł na zespół, obóz zimowy... może to wszystko wypali.
  Przecież wystarczy wygrać wszystkie mecze do końca sezonu ;-)

  Przewidując zmasowany atak frustratów z nie istniejącego łksu i kibuców z akademii peda.ków: gratuluję sukcesu wyborczego waszej frakcji! Słupsk zdobyty przez was!

 • oklodz61

  Oceniono 2 razy 0

  Rozbudzanie wśród kibiców takich nadziei jest z wielu powodów niepoprawne i bardzo ryzykowne ( delikatnie mówiąc ). Tym sposobem rekompensuje się doznane porażki z rundy jesiennej? Wybiela się właściciela klubu, na którym do tej pory wieszano psy ( z panem autorem na czele )? Co wyczaruje Stawowy oprócz nie sprawdzonego stylu na polskich boiskach - tiki-taki? Na razie czaruje ślepo zapatrzonych kibiców i redaktorów sportowych łódzkiej GW.... Trochę "mniej" hipokryzji, a więcej rozsądku i trzeźwego spojrzenia.

 • j0922

  Oceniono 22 razy 0

  Czekam na efekty pracy Krzyśka Przytuły, takie jak ostatnio.

 • kraq

  Oceniono 38 razy 0

  jak ktoś się zastanawiał co skłoniło takiego stawowego do wdepnięcia w g....no i podpisanie tego towarzystwa własnym nazwiskiem, to pewnie 4,5 letni kontrakt jest odpowiedzią. kto komu daje takie kontrakty w lidze???? zwłaszcza, że mowa o klubie, który może zimy nie przeżyć... może warto byłoby pociągnąć ten temat ale to trzeba mieć trochę więcej klepek niż fanboj redaktor, który ślini się bezmyślnie, bo mu jego klub zatrudnił stawowego.

  ten kontrakt tłumaczy pewnie też brednie, że ten klub ma drużynę na awans i która ma realne szanse się utrzymać. cycek płaci, to trener ma nie fikać o transfery tylko mówić że ma dobry skład a jak nie będzie szło, to ma brać winę na siebie.

  z 4,5 letnim kontraktem to wygranym tu na pewno jest stawowy, bo jak spadnie do 2 ligi i nie będzie mu się chciało tego dziadostwa prowadzić, to kasa i tak będzie leciała. to jest casus tego kudłatego zbawcy (nie pamiętam nazwiska), co woził się 2 lata na pensji, chociaż nic nie robił po tym jak cycek wywalił

 • fanatyk_99

  Oceniono 28 razy -8

  Życzę Panu trenerowi ciężkiej harówy, której się podjął i celów godnych trenera przychodzącego do klubu bez bazy treningowej, bez swojego stadionu, bez kibiców na meczach, bez piłkarzy na miarę ligi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX