Widzew pokonał wicemistrza Polski po dwóch dogrywkach! Wynik jak z NBA

Koszykarki Widzewa pokonały we własnej hali po bardzo emocjonującym meczu CCC Polkowice 99:98. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki
Widzewianki ze znacznie wyżej notowanym zespołem CCC od początku meczu grały jak równy z równym. W zespole z Łodzi tradycyjnie wyróżniały się Amerykanki Sarah Boothe oraz Adrianne Ross. Zarówno po pierwszej, jak i po drugiej kwarcie na tablicy wyników widniał remis. Trzecią odsłonę wygrały pięcioma punktami i zaczęło pachnieć sensacją. Kiedy wydawało się, że łodzianki zwyciężą, w ostatnich minutach CCC okazało się skuteczniejsze. Po regulaminowym czasie był remis 73:73, dlatego do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

Łodzianki wciąż wytrzymywały dobre tempo meczu, a w dodatkowym czasie znakomicie spisywały się Lidia Niedzielska i Cecilia Okoye. Okazało się, że jedna dogrywka nie wystarczy, by zwycięzca został wyłoniony. Konsekwentna gra w drugich doliczonych pięciu minutach i celne rzuty wolne Ross ostatecznie dały zwycięstwo Widzewowi. Tym samym podopieczne Adama Ziemińskiego odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie na własnym parkiecie i... ostatnie w tym roku. Dwa najbliższe spotkania Widzew rozegra w Gdyni z Basketem i w Siedlcach z MKK.

Widzew Łódź - CCC Polkowice 99:98

Kwarty: 22:22, 14:14, 23:18, 14:19, d: 26:25

Widzew: Kenig 14,Paranowska, Bilotserkivska 14, Łabuz, Zapart, Okoye 19, Niedzielska 21, Ross 23, Boothe 8

Polkowice: Sutherland 28, Owczarzak 6, Jeziorna 9, Swanie 2, Majewska 19, Puss, Szczepanik, Kaczmarska 11, Sverrisdottir 23, Hall