Z kim drużyna Widzewa zmierzy się w zimowych sparingach

Znamy już ośmiu z 12 przeciwników Widzewa podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.
W tej chwili widzewiacy są na urlopach. Na pierwszym po Nowym Roku treningu spotkają się 7 stycznia i - jak zapowiada trener Wojciech Stawowy - wezmą się do bardzo ciężkiej pracy. W planach są też oczywiście mecze kontrolne. Szkoleniowcy Widzewa zdecydowali, że będzie ich aż 12.

Znamy już pełną listę polskich rywali łodzian. Pierwszym przeciwnikiem drużyny z al. Piłsudskiego będzie Jagiellonia Białystok, a mecz rozegrany zostanie 17 stycznia. To jedyny zespół z T-Mobile Ekstraklasy, z którym w okresie przygotowawczym zmierzy się Widzew.

Kłopoty Widzewa ze stadionem

Trzech przeciwników to pierwszoligowcy: Pogoń Siedlce (14 lutego), GKS Katowice (18 lutego) i Olimpia Grudziądz (21 lutego), jest dwóch drugoligowców: Siarka Tarnobrzeg (7 lutego) i Wisła Puławy (11 lutego), jeden trzecioligowiec: Pelikan Łowicz (28 lutego), a także Górnik Konin, czyli reprezentant czwartej ligi (25 lutego).

Sparing z Jagiellonią i pozostałymi polskimi rywalami rozdzieli zgrupowanie w Turcji, na które widzewiacy polecą 19 stycznia, a wrócą 1 lutego. Rozegrają cztery mecze kontrolne, ale ich przeciwnicy nie są jeszcze znani. - Nie wiemy jeszcze, z kim zagramy, ale organizator obozu ma zadbać o to, by były to silne zespoły. Czekamy na informacje - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy Widzewa.