Pierwszy sparing na remis. Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 0:0

W pierwszym sparingu w okresie przygotowawczym Widzew Łódź zremisował z Jagiellonią Białystok 0:0.
Spotkanie zostało rozegrane w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Jagiellonia przygotowuje się do sezonu. Wcześniej tego samego dnia podopieczni Michała Probierza rozgromili Unię Swarzędz 6:0. Przeciwko Widzewowi zagrała druga, ale równie silna jedenastka. Jako zawodnik Jagiellonii pokazał się już Rafał Augustyniak, który przebrany w strój nowego zespołu ćwiczył indywidualnie. W Widzewie zabrakło Dmitrije Injaca, Damiana Warchoła i testowanego Matko Perdijicia, którzy są kontuzjowani.

Przeciwko Jagiellonii Widzew starał się grać piłką po ziemi i wymieniać jak najwięcej podań. Widać, że znany z takiego stylu gry Wojciech Stawowy wprowadza go w życie także i w łódzkim zespole. Jeśli chodzi o wydarzenia na boisku, to zbyt wielu ciekawych akcji nie było. Widzew blisko gola był w 31. min, ale Mariusz Rybicki po wyjściu sam na sam z bramkarzem trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi podobną akcję zmarnował Karol Mackiewicz, którego strzał obronił Maciej Krakowiak. Łodzianie zmarnowali też bardzo dobrą kontrę, gdy po błędach Dawida Kwieka i Rybickiego nie wykorzystali przewagi czterech na dwóch. W drugiej połowie na murawie działo się jeszcze mniej. Widzewiacy tak naprawdę nie stworzyli ani jednej groźnej akcji, z kolei Jagiellonia miała ją jedną, ale Dino Hamzić nie dał się pokonać rywalowi.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 0:0

Widzew I połowa: Krakowiak - Kozłowski, Nowak, Kasperkiewicz, Brodziński - Rybicki, Mroziński, Zgarda, Janiec - Kwiek, Batrović.

Hamzić - Tadrowski, Nowak, Kasperkiewicz - Wrzesiński, Rozwandowicz, Nishi, Kasprzak, Kowal - Rybicki, Batrović (71. Lenkiewicz)

Jagiellonia I połowa: Drągowski - Pawłowski, Tarasovs, Pawlik, Straus - Grzyb, Romanczuk, Frankowski, Mackiewicz, Mystkowski - Tuszyński.