Widzew Łódź - Gaz Metan 0:2. Kolejna porażka na koniec zgrupowania w Turcji

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Widzewa Łódź przegrali z rumuńskim Gaz Metanem 0:2.
Widzewiacy od blisko dwóch tygodni przygotowują się do ligi na zgrupowaniu w Turcji. Do tej pory rozegrali trzy sparingi - najpierw wygrali z brazylijskim Sao Carlos FC 2:0, a następnie przegrali z macedońskim Vardarem Skopje 0:2 i libijskim Al-Ahly 1:2. W piątek podopieczni Wojciecha Stawowego rozegrali czwarty, ostatni mecz kontrolny w Turcji. Ich rywalem był Gaz Metan, a pojedynek zakończył się wygraną Rumunów.

Łodzianie do przerwy przegrywali 0:2, a obie bramki padły po stałych fragmentach gry - pierwsza z rzutu karnego, a druga z wolnego. Spotkanie mogło się rozpocząć jednak od prowadzenia Widzewa, ale po uderzeniu Konrada Wrzesińskiego piłka zatrzymała się na słupku. Widzewiacy na drugą połowę wyszli z trzema zmianami. Na boisku pojawili się m.in. Edgar Bernhardt i Kosuke Kimura, którzy w ten sposób zaliczyli debiut w łódzkim zespole. Najlepsze okazje na zmniejszenie straty stworzył sobie Mariusz Rybicki, ale dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i łodzianie przegrali ostatecznie z Gaz Metanem 0:2.

W Widzewie nie zagrali Julien Tardowski, Maciej Krakowiak, Piotr Mroziński i Marcin Kozłowski. Wszystkich z gry wykluczyły drobne urazy. Drużyna do Łodzi wróci w niedzielę.

Widzew Łódź - Gaz Metan 0:2 (0:2)

Bramki: Curtean (30. k., 35.)

Widzew: Hamzić (46. Perdijć) - Wrzesiński (46. Kimura), Kasperkiewicz, Nowak, Zgarda, Rozwandowicz (76. Injac), Kwiek (46. Kasprzak), Nishi (65. Warchoł), Rybicki, Batrović (85. Kowal), Janiec (46. Bernhardt)