Sport.pl

Trener Widzewa po porażce z Gaz Metanem: "Czynimy wyraźne postępy"

- Na dzień dzisiejszy przegrywamy mecze, ale Widzew z dnia na dzień czyni wyraźne postępy - zapewnia Wojciech Stawowy, trener Widzewa Łódź.
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Widzew przegrał z rumuńskim Gaz Metanem 0:2 (szczegóły tutaj). - Rozegraliśmy kolejny sparing, w którym, mimo ładnej dla oka gry, przegrywamy. Przygotowania do rundy rewanżowej idą pewnymi etapami. Na dzień dzisiejszy przegrywamy mecze, ale Widzew z dnia na dzień czyni wyraźne postępy. Uczymy się nowego sposobu grania. Jeżeli chodzi o sam proces nauki, to trzeba ją wykonywać pewnymi etapami. Pierwszy etap, to gra naszych tylnych formacji na naszej połowie boiska. Ten element mamy już dość dobrze opanowany. Teraz będziemy przechodzić do tego, co robić na połowie przeciwnika i jak stwarzać sytuacje bramkowe. Po opanowaniu tej sztuki będziemy mogli powiedzieć, że piłkarze dopasowali się do nowego stylu - powiedział po meczu Stawowy, cytowany przez oficjalną stronę Widzewa.

I dodał: - Ten sparing oceniam pozytywnie. Nie odbiegaliśmy umiejętnościami od naszych przeciwników, a w dużej części byliśmy od nich lepsi. Mieliśmy okazje, by zdobywać gole, co niestety się nie powiodło. Będziemy nad tym jeszcze pracować. Do pierwszego meczu w lidze zdążymy ze wszystkim. Takie sparingi jak ten są bardzo pożyteczne, bo widzimy na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Jestem zadowolony z postępów taktycznych drużyny.

Więcej o:
Komentarze (8)
Trener Widzewa po porażce z Gaz Metanem: "Czynimy wyraźne postępy"
Zaloguj się
 • j0922

  Oceniono 22 razy 16

  Kluczowa będzie ta "gra ładna dla oka".

 • bzyk997

  Oceniono 25 razy 15

  no nie wiem czy po porażce 1-2 przychodzi porażka 0-2 to jest postęp. W lidze też porażki 1-2 czy 0-2 to daje punktów 0.

 • kiks.pl

  Oceniono 15 razy 13

  "Pierwszy etap, to gra naszych tylnych formacji na naszej połowie boiska. Ten element mamy już dość dobrze opanowany. Teraz będziemy przechodzić do tego, co robić na połowie przeciwnika i jak stwarzać sytuacje bramkowe. Po opanowaniu tej sztuki będziemy mogli powiedzieć, że piłkarze dopasowali się do nowego stylu"

  Nowy styl to mało powiedziane. To brzmi jak nowa koncepcja futbolu, rewolucja w grze. Czuję, że jak już chłopcy się dowiedzą, co robić na połowie przeciwnika, to będziemy znowu mieli wielki Widzew!

 • saymon1908

  Oceniono 16 razy 4

  cytaty z bajkopisarza wuefisty Jeziornego to już klasyka kabaretu, tu mamy kolejne do kolekcji buhahaha: " - Ten sparing oceniam pozytywnie. Nie odbiegaliśmy umiejętnościami od naszych przeciwników, a w dużej części byliśmy od nich lepsi.-. i następny: - " ale Widzew z dnia na dzień czyni wyraźne postępy"- ten koleś chyba sam nie wierzy w to co mówi ? on powinien być panem od PR bo propagandę, szczególnie czerwoną ma w małym palcu. Inni obserwatorzy widzą zupełnie coś innego i nie są to pozytywne widoki, może trzeba zdjąć temu niby trenerowi różowe okulary bo inaczej obudzi się z ręką w nocniku.

 • fanatyk_99

  Oceniono 7 razy 3

  Z każdym zespołem byliśmy lepsi ale przegraliśmy... Czyli jak w lidze ;-)

 • ttoorroo05

  Oceniono 2 razy 2

  I kogo on oszukuje? Sam siebie? Tak to wyglada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX