Trener Widzewa po porażce z Gaz Metanem: "Czynimy wyraźne postępy"

- Na dzień dzisiejszy przegrywamy mecze, ale Widzew z dnia na dzień czyni wyraźne postępy - zapewnia Wojciech Stawowy, trener Widzewa Łódź.
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Widzew przegrał z rumuńskim Gaz Metanem 0:2 (szczegóły tutaj). - Rozegraliśmy kolejny sparing, w którym, mimo ładnej dla oka gry, przegrywamy. Przygotowania do rundy rewanżowej idą pewnymi etapami. Na dzień dzisiejszy przegrywamy mecze, ale Widzew z dnia na dzień czyni wyraźne postępy. Uczymy się nowego sposobu grania. Jeżeli chodzi o sam proces nauki, to trzeba ją wykonywać pewnymi etapami. Pierwszy etap, to gra naszych tylnych formacji na naszej połowie boiska. Ten element mamy już dość dobrze opanowany. Teraz będziemy przechodzić do tego, co robić na połowie przeciwnika i jak stwarzać sytuacje bramkowe. Po opanowaniu tej sztuki będziemy mogli powiedzieć, że piłkarze dopasowali się do nowego stylu - powiedział po meczu Stawowy, cytowany przez oficjalną stronę Widzewa.

I dodał: - Ten sparing oceniam pozytywnie. Nie odbiegaliśmy umiejętnościami od naszych przeciwników, a w dużej części byliśmy od nich lepsi. Mieliśmy okazje, by zdobywać gole, co niestety się nie powiodło. Będziemy nad tym jeszcze pracować. Do pierwszego meczu w lidze zdążymy ze wszystkim. Takie sparingi jak ten są bardzo pożyteczne, bo widzimy na jakim etapie przygotowań jesteśmy. Jestem zadowolony z postępów taktycznych drużyny.