Sport.pl

Wojciech Stawowy, trener Widzewa, po zgrupowaniu w Turcji: "Szkoda wracać do Polski"

Piłkarze Widzewa w sobotę zakończyli obóz w Turcji i w niedzielę wrócą do Polski. Jak zgrupowanie ocenia Wojciech Stawowy, trener łodzian?
- Bardzo nam szkoda wracać z Turcji, bo mieliśmy naprawdę świetne warunki, dobrych sparingpartnerów - mówi w rozmowie z oficjalną stroną Widzewa Stawowy. - Wiadomo, że w Polsce o tej porze roku jest z tym różnie. Najczęściej zmuszeni jesteśmy trenować na sztucznej nawierzchni. Z drugiej strony pocieszamy się tym, że sporo naszych rywali cały czas pracuje w takich trudnych warunkach. Szansę wyjazdu ma mało zespołów. Mam nadzieję, że pogoda w Polsce pozwoli nam optymalnie przygotowywać się do ligowych meczów.

Celem zgrupowania była nauka nowego stylu gry, jaki będzie prezentował Widzew pod wodzą Stawowego. Szkoleniowiec znany jest z tego, że jego drużyny wymieniają sporo podań. - Wykorzystując warunki, nie można było sobie wymarzyć lepszego okresu. Do nauki w tak krótkim okresie czasu, taki wyjazd był bardzo potrzebny - mówi Stawowy. - Wracamy do Łodzi bogatsi o dwa tygodnie ciężkiej pracy. Teraz łatwiej przyjdzie nam to, nad czym będziemy pracować w najbliższym czasie. Zaznaczam, że zespół przechodzi w nowy sposób grania na boisku i musi nabrać odpowiednich nawyków. Niby dwa miesiące to dużo, ale tego czasu tak naprawdę jest niewiele. Ten obóz w pełni poświęciliśmy edukacji taktycznej.

Co teraz czeka widzewiaków? - Dalej będziemy pracowali nad taktyką, ponieważ nie wszystko zrobiliśmy w Turcji. Ta praca musi się odbywać etapami. Pierwszy etap to nauka gry na naszej połowie. Potem można się skupić na środku boiska i połowie przeciwnika. Jedno musi wynikać z drugiego. W Polsce będziemy także pracować nad strategią gry i nad tym, jak atakować bramkę rywala. Oczywiście nie zabraknie także pracy nad cechami motorycznymi. Większość jednostek treningowych poświęcimy po pierwsze nauce nowego stylu, a po drugie, przygotowaniom piłkarzy pod względem wytrzymałościowym i szybkościowym.

Więcej na www.widzew.pl.

Więcej o:
Komentarze (17)
Wojciech Stawowy, trener Widzewa, po zgrupowaniu w Turcji: "Szkoda wracać do Polski"
Zaloguj się
 • kono2291

  Oceniono 15 razy 5

  Tysiące kibiców w Polsce :D:D:D:D:D
  lodzkifutbol.pl/archives/115342/w-lowiczu-tez-nie-chca-widzewa/

 • ttoorroo05

  Oceniono 4 razy 2

  Ooo,tak posmakowali pracy w hotelowym zmywaku?

 • saymon1908

  Oceniono 15 razy 1

  jak wam tak szkoda to możecie tam zostać na wieki, nikt tu po was płakać nie będzie, a wuefista Jeziorny znowu wciska kit pustostanom mózgowym z KS Wstydzew Byczyna spółka w upadłości.

 • stilon02

  Oceniono 24 razy -2

  W Łodzi piłkarsko liczy się tylko WIDZEW amatorom z akademii mówimy stanowcze NIE

 • marvinp

  Oceniono 37 razy -7

  Zapijaczonym mordom z Karolewa wypada podziękować za olbrzymie zainteresowanie jakim darzą Widzew. qwertylodz, ty się nie przejmuj, że Widzew nie ma dokąd wracać. Ma dokąd wracać i co najważniejsze ma do kogo wracać, bo ma tysiące wiernych kibiców w całej Polsce. To takie zupełne przeciwieństwo AP łks, której kibicuje kilkunastu żydków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX