Sport.pl

Trener Widzewa Wojciech Stawowy rezygnuje z piłkarzy i zapowiada kolejne transfery

Lepiej późno niż wcale, a późno wcale nie jest. Do ligi pozostał ponad miesiąc. Trafią do nas zawodnicy, których nie trzeba uczyć gry w piłkę - mówi Wojciech Stawowy
PIŁKA NOŻNA. Już w grudniu trener Wojciech Stawowy zrobił pierwszą selekcję w drużynie. Po pierwszych treningach po objęciu drużyny zrezygnował z dziewięciu zawodników, którzy jego zdaniem nie pasowali do jego koncepcji gry. Ale, jak się okazało, to nie koniec...

Widzewiacy właśnie wrócili ze zgrupowania w Turcji. Stawowy i jego współpracownicy przyglądali się piłkarzom podczas kilkunastu treningów i w czterech sparingach. Rozmów i odpraw odbyli z nimi jeszcze więcej. Tuż przed powrotem w rozmowie z "Wyborczą" Stawowy zdradził, że nie wszyscy mogą czuć się pewnie. Szybko przeszedł do czynów. Wczoraj po południu Widzew opublikował na swojej stronie internetowej listę transferową, na której znalazło się pięciu zawodników. Wszyscy muszą sobie szukać nowych klubów.

Znaleźli się na niej Bartłomiej Kasprzak, Dimitirje Injac, Dino Hamzić, po raz kolejny Adam Duda, a także Marcin Kozłowski. Jeśli chodzi o tego ostatniego, to Widzew chce go wypożyczyć. Wychowanek łódzkiego klubu ma za sobą udaną debiutancką rundę w pierwszej lidze, ale po przyjściu Japończyka Kosuke Kimury miałby duży problem z grą w pierwszym składzie. - On potrzebuje regularnej gry, a my nie mamy drugiego zespołu i co tydzień byłby problem - wyjaśnia Stawowy.

Trener podziękował też Damianowi Lenkiewiczowi i Maksymowi Kowalowi, którzy od kilku tygodni trenowali z drużyną i mieli nadzieję na podpisanie kontraktów. Właściwie to byli już tego niemal pewni. - Oczywiście, że jestem rozczarowany - mówi Lenkiewicz, który miał być wypożyczony do Widzewa z Miedzi Legnica. - Właściwie to nie wiem, co dalej. Wiem, że kluby się dogadały. Ja sam zrezygnowałem z mieszkania i teraz nie mogę do niego wrócić. Dwie noce spałem więc u kolegi...

- Na zgrupowaniu poznawałem zespół, byliśmy ze sobą 24 godziny na dobę - tłumaczy Stawowy. - W wyniku moich obserwacji na treningach, a także dlatego, że zamierzamy poczynić następne transfery, musiałem podjąć takie decyzje. Piłkarze, którzy są na liście, poza Dimą Injacem, są młodzi i powinni grać. W Widzewie mieliby z tym problem.

Trochę inaczej wygląda sprawa z Kasprzakiem. - On od dłuższego czasu jest zainteresowany odejściem. Dostawał różne sygnały, że interesują się nim kluby, i bardzo tym żył. Tak było do pewnego momentu. Potem zdał sobie sprawę, że to zainteresowanie nie jest tak mocne, ale jakiś temat jednak pozostał. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zgodziłem się, by odszedł do ekstraklasy. I będę się bardzo cieszył, jeśli tak się stanie. To duża szansa dla niego, a my będziemy sobie w stanie poradzić bez niego - mówi Stawowy.

Stawowy zapewnił, że żaden z piłkarzy, z których zrezygnował, nie został odsunięty od drużyny dyscyplinarnie. - Na pewno nic nie przeskrobali - zapewnia.

Na pewno największym zaskoczeniem jest obecność na liście Injaca, który ubiegłego lata podpisał z Widzewem dwuletni kontrakt. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Jesienią rozegrał dziewięć meczów, ale tylko pięć pełnych. Ile z nich było udanych? Może jeden, dwa... Nie wiadomo, gdzie teraz zagra Serb. Z kolei Duda stara się o kontrakt w szwedzkim Falkenbergs FF, gdzie pojechał na testy. Nie wiadomo, czy w Polsce zostanie Hamzić, który do łódzkiego klubu był wypożyczony z FK Olimpik Sarajewo. Widzew musiałby więc za niego latem zapłacić.

Piłkarze, którzy trafili na listę transferową, mają zrobić miejsce dla innych. Wczoraj treningi z Widzewem rozpoczął Tomasz Lisowski. Kolejni są w drodze i to... - Będzie jeszcze spora grupa nowych - zapowiada trener łodzian. Stawowy potwierdził, że do jego drużyny mogą trafić Paweł Sobolewski oraz Słoweniec Rok Straus. - W tym tygodniu, a najpóźniej do połowy przyszłego sprawy transferowe powinny zostać zamknięte - zapowiada Stawowy. - Jest takie powiedzenie, że lepiej późno niż wcale, a późno wcale nie jest. Do ligi pozostał ponad miesiąc. Trafią do nas zawodnicy, których nie trzeba uczyć gry w piłkę. Muszą być tylko dobrze przygotowani, a do tego wystarczą cztery tygodnie.

Więcej o:
Komentarze (27)
Trener Widzewa Wojciech Stawowy rezygnuje z piłkarzy i zapowiada kolejne transfery
Zaloguj się
 • jazz1910

  Oceniono 63 razy 11

  Mamy nowy zespół... nie ma w tym nic dziwnego, gdyż zawodnicy którzy odchodzą nie utrzymaliby Widzewa w I lidze. To pewne i nie ma co ich żałować

 • williamwalace

  Oceniono 77 razy 3

  Przyjdą nowi lepsi zawodnicy. Pod artykułami o Widzewie pisze często 4-5 młotów, wyznawców akademii pedryla, przypisującej sobie kontynuację innego klubu z okolic dworca PKP Łódź Kaliska. Od 1909 do 2013 roku byli kojarzeni w Łodzi z łojem kałem i smrodem stąd powstał ich skrót.... i zaczęli się nim posługiwać bo wstyd było mówić pełną nazwę. Założyciele łoju kału i smrodu to byli Żydzi i dlatego ten klub był zawsze nazywany potocznie żydami co jest naturalne w związku z pochodzeniem założycieli. Wyznawcy akademii pedryla wyginą jak kiedyś dinozaury za 2-3 lata będzie koniec, max 4 liga taki będzie los biedaków spod dworca. Pedryle za wszelką ceną chcą ocalić gatunek na wymarciu ale ponieważ nie są pod ochroną to przestaną istnieć. Matka natura jest bezlitosna w takich kwestiach. Łódź to Widzew, Widzew to Łódź . Tak było, jest i będzie!!!

 • ttoorroo05

  Oceniono 6 razy 2

  Ja pier.dole,same asy,z takim "Dream Teamem" liga "miszczuf" gwarantowana.Juz nie dlugo jak zwykle bedziecie pluc na Stawowego.

 • kmk1906

  Oceniono 28 razy 2

  Caly Wojtek .... nawet za 10 lat będzie grał tymi samymi zawodnikami. Na marginesie Zejdler jest do wypożyczenia z Pasów.
  Powodzenia Wojtek Hej Pasy Gol!

 • dicksalomon

  Oceniono 3 razy 1

  Wiwat ŁÓDZKI WIDZEW to profesjonalna piłka,tam piłkarze nie dorabiają po budowach jak u nowo powstałego klubu z za torów:)

 • mihal501

  Oceniono 11 razy 1

  @srajmon
  W AP łks KAROLEW obowiązującą walutą jest 0,10 złoty wirtualny, buhahahahahaha
  Żydzie jak tam sparingi z wioskami twoich amatorów, podnoszą poziom tych kopaczy i wlewają nadzieję w sfrustrowane serca ich dumnych kibuców z KAROLEWA ? Forza jedyny III ligowy klub z Łodzi AP łks KAROLEW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • saymon1908

  Oceniono 9 razy 1

  panie wuefisto Jeziorny zapowiadać to można prognozę pogody na weekend a te twoje bajeczki o bombach to możesz opowiadać tym ciemniakom z tego amatorskiego, bezdomnego, cackowego trupa KS Wstydzew Byczyna spółka w upadłości, bo nikt normalny w to nie uwierzy, jak na razie to 2 frajerów podpisało cyrograf z wami a reszta czeka na kasę, tą realną a nie wirtualną, bo w tym śmiesznym klubie tylko taka waluta obowiązuje 1 złoty wirtualny buhahahaaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX