Sport.pl

Komisja ds. Licencji w czwartek zajmie się sprawą Widzewa

Wciąż nie wiadomo, gdzie wiosną w roli gospodarza, grać będzie Widzew. Być może w czwartek w końcu się tego dowiemy
Widzew musi znaleźć stadion zastępczy, bo przy al. Piłsudskiego rozpoczęła się budowana nowego obiektu. Działacze postawili na Byczynę koło Poddębic. Według Komisji Licencyjnej przy Polskim Związku Piłki Nożnej, ten obiekt nie spełnia jednak wymogów pierwszoligowej licencji i brakuje mu za dużo, by je spełniał. Ale w Widzewie nie zmienili zdania. Po odmowie komisji działacze nie dali za wygraną i wysłali jej członkom harmonogram prac na obiekcie. - Na czas wypełnimy wszystkie wymogi. Wszystkie punkty, o których mówi podręcznik licencyjny, będą spełnione - zapewnia Michał Kulesza, rzecznik prasowy łódzkiego klubu.

W czwartek KL zbierze się po raz kolejny. - Wiemy, że w Widzewie uparli się na Byczynę, ale tak, jak mówiliśmy, z tym obiektem będzie bardzo duży problem. Wciąż mamy jednak nadzieję, że Widzew przedstawi inną propozycję - mówi Łódź.sport.pl Jan Popiołek, wiceprzewodniczący komisji, który odpowiada za pierwszą ligę.

Jeśli Widzew nie znajdzie na czas obiektu (pierwsza liga startuje 7 marca), który będzie spełniał wymogi, to może nawet stracić licencję i wylecieć z ligi. - Rozumiem, że nie wszyscy wytrzymują napięcia, ale proszę jeszcze o chwilę cierpliwości i spokoju. Nikt tego nie chce i my także. Mam nadzieję, że w czwartek będzie już wiadomo coś więcej. Po południu na pewno wydamy komunikat w tej sprawie - zapowiada Popiołek.

Więcej o:
Komentarze (31)
Komisja ds. Licencji w czwartek zajmie się sprawą Widzewa
Zaloguj się
 • jazz1910

  Oceniono 45 razy 21

  panowie "działacze" mają nerwy jak ze stali. Qu...... pół roku nic nie robili i na trzy tygodnie przed pierwszym meczem obudzili się. debile.

 • xouveyer11

  Oceniono 24 razy 10

  Prościutka sprawa, czyli znalezienie odpowiedniego stadionu na czas budowy nowego. Wszystkie kluby znajdujące się w podobnej sytuacji poradziły sobie bez problemów. A Widzewowi grozi utrata licencji. Ci "działacze" to naprawdę wyjątkowi nieudacznicy. Taki Młynarczyk, obawiam się, nie poradziłby sobie ze stanowiskiem ciecia na ruchliwym parkingu.

 • jazz1910

  Oceniono 60 razy 10

  @ełKAŁewsioczków:
  wiem że dla was Poddębice, a tym bardziej Byczyna jest wiochą. Wszyscy mieszkacie w pałacach w centrum Łodzi, przy Piotrkowskiej. ale wasze ap 2013 vel apłks jeździ po owych wioskach i raz na jakiś czas dostaje w dupola. W Byczynie też musieliście być i zagrać z półamatorską drużyną Neru. I owi amatorzy z tego co pamiętam, właśnie na waszym boisku wygrali. wy natomiast przegraliście np z Czarnymi Rząśnia, według was wieśniakami... trochę więc pokory.
  Bezdomnymi nie jesteśmy. Inna jest sytuacja Widzewa, inna nie istniejącego łksu który został wypie...ony z obiektu przy al. unii 2 za notoryczne nie płacenie za obiekt. wiem że z pamięcią u was krucho, bo macie przeżarte mózgi... ups, to co po nich pozostało. ale to już inna historia

 • billshankly

  Oceniono 47 razy 7

  W kolejce stoją 6-letni syn i ojciec. Przed nimi stoi piotrkowska 10 - tak
  minimum ze 200 kg. Synek mówi do ojca:
  - Tato, patrz jaka ta piotrkowska 10 jest ogrooomnaaaa...
  Ojciec się zaczerwienił, głupio mu się zrobiło i mówi:
  - Synku, nie można tak mówić o ludziach.
  - Ale on jest taki gruuuby... nigdy nie widziałem takiej grubej osoby
  - Dobrze, ale to niegrzecznie w ten sposób mówić o innych.
  W tym momencie piotrkowskiej 10 przy pasku odzywa się komórka:
  - Pi, pi, pi, pi...
  A synek z przerażeniem:
  - Tato! Uważaj! Będzie cofać!

 • williamwalace

  Oceniono 60 razy 6

  W 2013 upadł ŁKS Łódź, klub bez kibiców, bez sponsora, bez wyników, wieczny przeciętniak w kraju, w międzynarodowej pucharowej piłce klubowej absolutne zero. W 1959 roku przegrał z mistrzem Luksemburga Jeunesse Esch 5-0, to największy blamaż w historii polskiej piłki klubowej oni tego dokonali!!! Założycielami ŁKS Łódź byli Żydzi stąd ich potoczna nazwa. Swoją drogą nie przyznawać się do swoich żydowskich korzeni to jak wyprzeć się własnej Matki, przykre bardzo. Na szybko na jego zgliszczach powstała Akademia Piłkarska 2013, oczko w głowie prezydent Łodzi Zdanowskiej i jej podwładnych. AP 2013 to pasożyt miejski, zachcianka bezmyślnej łódzkiej władzy. Akademii Piłkarskiej z Łodzi nikt nie pomoże poza miejskimi urzędnikami ze Zdanowska na czele. Pomoc Akademii tak ale…. WYŁĄCZNIE za pieniądze z miejskiej kasy – to motto łódzkich urzędników. Gdyby urzędnicy mieli ze swoich dać na ap2013 to już dzisiaj klub ten przestałby istnieć. Maksymalnie 4 liga taki będzie los biedaków spod dworca, nic nie uratuje tego sztucznego i nikomu niepotrzebnego tworu.

  Łódź to Widzew, Widzew to Łódź – ten klub to duma tego miasta.

  Warto tutaj wspomnieć o tym że gdyby właściciel i sponsor Widzewa Łódź pan Sylwester Cacek inwestował w zagrzybiały klub spod Kaliskiego to Zdanowska i jej ludzie rozkładaliby mu czerwony dywan za każdym razem kiedy pojawiałby się w UMŁ. W tej chwili Sylwester Cacek jest traktowany przez zasmarkanych urzędników jak nieproszony gość…. Na tą chwilę nawet ośrodek treningowy dla łódzkiej młodzieży trenującej w Widzewie jest za drogi, wydatek rzędu 4-6 milionów, potrzebny na już a nawet nie ma go w planach Zdanowskiej i innych niszczycieli Widzewa. Jak to możliwe?! Od zawsze widomo było że nowy stadion i 3-4 nowe boiska treningowe nie zmieszczą się przy Piłsudskiego 138. Zawsze coś stoi na przeszkodzie jak trzeba wydać na Widzew. Lata upływają a Zdanowska coraz bardziej wkurzona bo jej plan likwidacji Widzewa coraz mniej realny mimo jej wieloletnich wysiłków. Dla amatorów trybuna za taką sama kwotę jak cały stadion dla Widzewa. Takie wałki tylko w Łodzi, czeski film w UMŁ kręcony nieustannie. Przy Kaliskim DLA AMATORÓW niedługo zabraknie miejsca do budowy kolejnych hal i boisk….

 • barbaralabuda

  Oceniono 27 razy 1

  no to jak pejsiki
  zabiorą nam licencje czy "rudy" pomoże bo sami sobie zaprzeczacie
  są równiejsze dla PZPN kluby jak górnik ( ogromne długi i zero ograniczeń kontraktowych) i AP 2013 (powinni zaczynać od B klasy a nie od 4 ligi) i te mniej równe jak Widzew, któremu daje się ciągle ograniczenia płacowe i chce zabrać licencje bo stadion tymczasowy na 7 meczów im nie odpowiada

 • kraq

  Oceniono 37 razy 1

  jutro będzie śmiesznie:)

 • kossaga

  Oceniono 33 razy -1

  informacja podana przez serwis WidzewToMy. W czwartek ma dojść do posiedzenia Komisji ds. Licencji Klubowych, na którym postawiony zostanie wniosek o zawieszenie Widzewowi licencji na grę w rundzie wiosennej w I lidze! Jeśli tak się stanie, klub będzie miał jeszcze możliwość odwołania się do wyższej instancji, czyli Komisji Odwoławczej.
  2004/2015 Reanimacji Trupa Stop

 • obiektywniemyslacy02

  Oceniono 30 razy -2

  I znowu będzie wałek z licencją jak w 2004r są równi,rowniejsi i rtswidzew2010 pupilek pzpn

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX