Trzy karne i porażka Widzewa w meczu z Pogonią

Po dwóch golach z karnych Widzew Łódź przegrał sparing z Pogonią Siedlce.
Mecz z Pogonią to kolejne spotkanie, które ma przygotować piłkarzy Widzewa do rundy wiosennej. Tym razem podopieczni Wojciecha Stawowego zmierzyli się z Pogonią Siedlce, czyli bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Od początku meczu to jednak zawodnicy z Mazowsza mieli przewagę, a już w 17. minucie świetną okazję miał Antonio Calderon. Hiszpan, który ostatecznie znalazł się w Pogoni Siedlce, a nie w Pogoni Szczecin, jak przez dłuższy czas myślał, nie zdołał jednak pokonać Matko Perdijicia, który instynktownie obronił strzał. Po kilku kolejnych akcjach bramkarz Widzewa był już bezradny po strzale tego samego zawodnika z karnego. Faulował Piotr Mroziński.

Widzew miał też swoje szanse. Tuż przed przerwą świetną akcję wyprowadził testowany Liridon Osmanaj, a na bramkę rywali strzelił Tomasz Lisowski. Jego uderzenie było jednak zbyt lekkie, a bramkarz rywali złapał piłkę. Chwilę później w polu karnym faulowany był Mariusz Rybicki i sam poszkodowany egzekwował karnego. Strzelił fatalnie i korzystnie z sytuacji wyszedł bramkarz Pogoni.

W drugiej połowie Widzew nie miał wielu szans na wyrównanie. Co gorsza, stracił drugiego gola. W 54. minucie kolejny błąd popełnił Mroziński, a David Kwiek musiał ratować łodzian faulem w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Krystian Wójcik i Widzew przegrywał już 0:2. Podopieczni Stawowego dobrą sytuację stworzyli dopiero w 81. minucie, ale strzał Kwieka nie okazał się groźny. Chwilę później za kontuzjowanego Batrovicia na boisko wszedł Marcin Kozłowski. Wynik do końca meczu się nie zmienił, a słabiej grający Widzew poległ 0:2.

Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

Bramki: Antonio Calderon (24.), Krystian Wójcik (54.).

Widzew: Perdijic (46. Krakowiak) - Kimura (77. Sarveladze), Kasperkiewicz (80. Injac), Mroziński, Lisowski (46. Brodziński) - Nishi (46. Kwiek), Rozwandowicz (46. Zgarda, 76. Kasprzak), Straus (67. Janiec) - Rybicki (64. Kowal), Osmanaj (46. Batrović, 83. Kozłowski), Warchoł (46. Bernhardt).