Sport.pl

PZPN. Kontrakt Pawła Sobolewskiego z Koroną Kielce ważny. Co z Widzewem?

Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej uznała, że kontrakt Pawła Sobolewskiego z Koroną Kielce jest ważny. Piłkarza chce pozyskać Widzew
Sobolewski od dawna jest w sporze z Koroną. W klubie twierdzą, że kontrakt piłkarza wygasł 31 grudnia. Podobnie zresztą jak bramkarza Zbigniewa Małkowskiego. Piłkarze są jednak innego zdania. Obaj mają dokumenty, z których wynika, że już ponad rok temu o kolejne dwa lata ich kontrakty przedłużył poprzedni prezes Korony Tomasz Chojnowski.

Żadna ze stron nie chce odpuścić. Sprawa trafiła do sądu, a także do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej. I ta we wtorek zajmowała się tą sprawą. Protest Korony został odrzucony. Oznacza to, że kontrakty Sobolewskiego i Małkowskiego są ważne.

Co teraz? Wyjścia są trzy. Albo obaj piłkarze będą grać w Koronie, co wydaje się mało prawdopodobne, albo rozwiążą swoje kontrakty za porozumieniem stron, co będzie się jednak wiązało z dużym wydatkiem dla działaczy klubu z Kielc. Trzecie wyjście, to wypożyczenie do innego klubu, na co liczą w Widzewie. Wojciech Stawowy nie ukrywa, że liczy na przyjście Sobolewskiego. Piłkarz z kolei dał słowo trenerowi łódzkiego klubu, że wzmocni jego drużynę, oczywiście jeśli to będzie możliwe.

O Koronie Kielce - czytaj na kielce.sport.pl.

Więcej o: