Sport.pl

Widzew Łódź. Trener Stawowy: "Nasza gra będzie bardzo urozmaicona"

- Będziemy mieli określony sposób grania, ale nie będzie on szablonowy - przekonuje Wojciech Stawowy, trener Widzewa Łódź.
Stawowy udzielił wywiadu oficjalnej stronie Widzewa. Wraca w nim m.in. do ostatniego sparingu z Pogonią Siedlce, który zakończył się porażką po bardzo słabej grze. Po spotkaniu trener miał do przekazania tyle uwag, że rozmawiał z piłkarzami przez ponad godzinę. - W szatni było przede wszystkim konstruktywnie. Nie mogę pracować z drużyną, nie przekazując piłkarzom konstruktywnych informacji. Zawodnicy muszą mieć jasno określone indywidualne cele. Jeśli będziemy już na takim etapie, że piłkarze będą ponosić odpowiedzialność za pewne rzeczy, to w szatni po takim występie będzie na pewno inaczej niż w sobotę. Teraz najważniejsze jest to, aby wyciągnąć wnioski z naszych błędów. Pamiętajmy, że nauka wymaga cierpliwości. Osoby, które widziały mecz z Pogonią, były zdenerwowane tym, że drużyna gra na bardzo dużym ryzyku w obrębie swojego pola karnego. Słyszałem, że taka gra w spotkaniach ligowych będzie wzbudzała w kibicach obawę. Chcę zatem wszystkich uspokoić. Obecnie jesteśmy w okresie przygotowawczym i uczymy się pewnych rzeczy. Musimy teraz robić dużo błędów, aby wyciągać z nich wnioski i nie popełniać ich w meczach o stawkę - tłumaczy Stawowy.

Trener Widzewa podkreśla też, że łodzianie w lidze będą musieli umieć poradzić sobie w każdych warunkach - zarówno w rywalizacji z drużynami grającymi wysokim pressingiem, jak i nastawionymi na defensywę. - Widzew będzie do tego przygotowany. Będziemy mieli określony sposób grania, ale nie będzie on szablonowy. Nasza gra będzie bardzo urozmaicona - zapewnia Stawowy. - W sobotę do bólu wykonywaliśmy pewne założenia, nawet kosztem prowokowania rzutów karnych. Robiliśmy to po to, żeby uczyć się na błędach. Zapewniam, że takich sytuacji, jakie miały miejsce w meczu z Pogonią, nie będziemy oglądali w lidze. Uważam, że już najbliższe spotkanie z Olimpią będzie się diametralnie różniło od tego z zespołem Siedlec.

Stawowy zapewnia jednocześnie, że nie posiada zarysu składu, jakim rozpocznie walkę w lidze. - Mam natomiast wielu piłkarzy do wyboru. Oni muszą się skupić na tym, żeby podjąć skuteczną rywalizację. Na pewno każdy zostanie sprawiedliwie oceniony i wybiorę jedenastkę optymalną, najlepszą na dany moment. Przy wyborze zawodników mamy przejrzyste zasady. Nie będzie takiej sytuacji, w której słabszy piłkarz będzie grał, a lepszy siedział na ławce - przekonuje.

Cała rozmowa z Wojciechem Stawowym na oficjalnej stronie Widzewa.

Więcej o:
Komentarze (31)
Widzew Łódź. Trener Stawowy: "Nasza gra będzie bardzo urozmaicona"
Zaloguj się
 • mihal501

  Oceniono 32 razy 12

  @srajmon1908
  Piesku daj głos. HAU,HAU,HAU !

 • williamwalace

  Oceniono 40 razy 6

  W 2013 upadł ŁKS Łódź, klub bez kibiców, bez sponsora, bez wyników, wieczny przeciętniak w kraju, w międzynarodowej pucharowej piłce klubowej absolutne zero. W 1959 roku przegrał z mistrzem Luksemburga Jeunesse Esch 5-0, to największy blamaż w historii polskiej piłki klubowej oni tego dokonali!!! Założycielami ŁKS Łódź byli Żydzi stąd ich potoczna nazwa. Swoją drogą nie przyznawać się do swoich żydowskich korzeni to jak wyprzeć się własnej Matki, przykre bardzo. Na szybko na jego zgliszczach powstała Akademia Piłkarska 2013, oczko w głowie prezydent Łodzi Zdanowskiej i jej podwładnych. AP 2013 to pasożyt miejski, zachcianka bezmyślnej łódzkiej władzy. Akademii Piłkarskiej z Łodzi nikt nie pomoże poza miejskimi urzędnikami ze Zdanowska na czele. Pomoc Akademii tak ale…. WYŁĄCZNIE za pieniądze z miejskiej kasy – to motto łódzkich urzędników. Gdyby urzędnicy mieli ze swoich dać na ap2013 to już dzisiaj klub ten przestałby istnieć. Maksymalnie 4 liga taki będzie los biedaków spod dworca, nic nie uratuje tego sztucznego i nikomu niepotrzebnego tworu.

  Łódź to Widzew, Widzew to Łódź – ten klub to duma tego miasta.

  Warto tutaj wspomnieć o tym że gdyby właściciel i sponsor Widzewa Łódź pan Sylwester Cacek inwestował w zagrzybiały klub spod Kaliskiego to Zdanowska i jej ludzie rozkładaliby mu czerwony dywan za każdym razem kiedy pojawiałby się w UMŁ. W tej chwili Sylwester Cacek jest traktowany przez zasmarkanych urzędników jak nieproszony gość…. Na tą chwilę nawet ośrodek treningowy dla łódzkiej młodzieży trenującej w Widzewie jest za drogi, wydatek rzędu 4-6 milionów, potrzebny na już a nawet nie ma go w planach Zdanowskiej i innych niszczycieli Widzewa. Jak to możliwe?! Od zawsze widomo było że nowy stadion i 3-4 nowe boiska treningowe nie zmieszczą się przy Piłsudskiego 138. Zawsze coś stoi na przeszkodzie jak trzeba wydać na Widzew. Lata upływają a Zdanowska coraz bardziej wkurzona bo jej plan likwidacji Widzewa coraz mniej realny mimo jej wieloletnich wysiłków. Dla amatorów trybuna za taką sama kwotę jak cały stadion dla Widzewa. Takie wałki tylko w Łodzi, czeski film w UMŁ kręcony nieustannie. Przy Kaliskim DLA AMATORÓW niedługo zabraknie miejsca do budowy kolejnych hal i boisk….

 • vankon

  Oceniono 4 razy 4

  @saymon1908
  Po pierwsze to nie jestem dla ciebie śmieciem gó...arzu (choć taki twój komentarz w ogóle mnie nie dziwi !!! bo już wcześniej pisałem, że ciągłymi swoimi chamskimi wulgarnymi i prostackimi obraźliwymi tekstami udowodniasz notorycznie wszystkim kim jesteś !!!!!)
  Po drugie nie wiem o jakich menelach z okolic niciarki piszesz ale to na pewno nie są moi przyjaciele !!!!
  Po trzecie jeśli o jakiejś amatorskiej imitacji klubu piszesz w kontekście Widzewa to popatrz na swoją akademie która jest klubem typowo amatorskim względnie półamatorskim bowiem jej reprezentanci zamiast grać, trenować zarabiają kasę pracując w różnych instytucja bo trudno by mieli się utrzymywać ze skromnych stypendialnych wypłat serwowanych im przez władze akademii !!!
  i po czwarte i najważniejsze to czy ci się to podoba czy nie to musisz być niezwykle sfrustrowany taką sytuacją bowiem jestem gościem numer jeden pod wiadomościami o Widzewie ..... mnie osobiście losy amatorskiej akademii zupełnie nie interesują więc żadnych głupot - o chamskich wulgarnych tekstach już nie wspomnę - tam nie wypisuję ale ty tematyk Widzewa masz opanowaną do perfekcji !!!!

 • vankon

  Oceniono 16 razy 2

  @saymon1908
  ciągłymi swoimi chamskimi wulgarnymi i prostackimi obraźliwymi tekstami udowodniasz notorycznie wszystkim kim jesteś !!!!!!!!!! zwykłym rozżalonym sfrustrowanym gó...arzem !!! jedyne co potrafisz to tylko wszystkich wulgarnie obrażać !!!!!! to jedyne na co cię stać !!!!
  www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/819472,LKS-Lodz-nie-podniesie-sie-z-kolan-Klub-wycofa-sie-z-rozgrywek
  lodz.naszemiasto.pl/artykul/lks-wycofany-z-rozgrywek-i-ligi-lks-poinformowal-pzpn-o,1806851,art,t,id,tm.html
  www.lkslodz.pl/pilka,pilkarze,ekstraklasa,info,1509
  www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/i-liga,lks-lodz-wycofa-sie-z-rozgrywek-i-ligi,artykul,166575,1,359.html
  sport.newsweek.pl/lks-lodz-wycofal-sie-z-ligi,103328,1,1.html
  wiem że brak twojego klubu ci mocno doskwiera ale nikt tu już na to nic nie poradzi więc nawet nie radzę ci byś żył marzeniami żę łks powróci bo to się już nigdy nie stanie
  nie radzę ci też byś poszedł do lekarza bo tobie to już nic i tak nie pomoże !!!!

 • vankon

  Oceniono 14 razy 2

  @saymon1908
  jeśli wspominasz o frustracji to jedynym frustratem jestyś tu tylko ty osiołku !!!!! miód na nasze serca to twój ciągły lament pod artykułami o WIDZEWIE bo skoro swojego klubu już nie masz to gdzieś swój żal i frustracje musisz wyładowywać !!!!!
  www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/819472,LKS-Lodz-nie-podniesie-sie-z-kolan-Klub-wycofa-sie-z-rozgrywek
  lodz.naszemiasto.pl/artykul/lks-wycofany-z-rozgrywek-i-ligi-lks-poinformowal-pzpn-o,1806851,art,t,id,tm.html
  www.lkslodz.pl/pilka,pilkarze,ekstraklasa,info,1509
  www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/i-liga,lks-lodz-wycofa-sie-z-rozgrywek-i-ligi,artykul,166575,1,359.html
  sport.newsweek.pl/lks-lodz-wycofal-sie-z-ligi,103328,1,1.html
  wiem że brak twojego klubu ci mocno doskwiera ale nikt tu już na to nic nie poradzi więc nawet nie radzę ci byś przestał żyć marzeniami bo ty nawet nie wiesz co to znaczy
  nawet nie radzę ci byś poszedł do lekarza bo tobie to już nic i tak nie pomoże !!!!

 • ttoorroo05

  Oceniono 11 razy 1

  Na czym ma polegac to urozmaicenie?,bedzie wchodzil zmiennik,typu masarzysta,kierowca autokaru,recznikowy?

 • kraq

  Oceniono 25 razy 1

  "Nasza gra będzie bardzo urozmaicona"

  0:5, 0:3, 0:2, 1:4, 0:4, 1:4, 1:3, 0:4, 0:3, 0:7, 1:8, 0:5........

 • mradi1910

  Oceniono 25 razy 1

  Ludzie, zostawcie to gó..., bo jak się je dotknie to tylko bardziej śmierdzi zaczyna.
  Do pierwszego meczu juz niewiele czasu, zobaczymy kto się wtedy będzie śmiać.

  Niech sobie wyzywa p. Stalowego jak chce, dla mnie wyznacznikiem jego umiejętności trenerskich jest to, ilu byłych zawodników chce przyjsc dla niego ratować ligę dla Łodzi, dla Widzewa. Za pawlatego czy tylaka byśmy o nich nawet nie myśleli. Jestem spokojny o utrzymanie, 13pkt to niby dużo ale z drugiej strony, mamy mecz zaległy, wygrywając go mamy tylko 10pkt, czyli wystarczy ze wygramy o 4mecze więcej. Od innych. Po co liczyć ile punktów trzeba zdobyć by się utrzymać. Z każdą kolejną gdy my będziemy wygrywali, innym będzie się potykala noga, jesteśmy bliżej celu. Nie ma czegoś takiego ze jak zdobędziemy 50/60pkt to mamy pewne utrzymanie, zdobądź my nawet 25 w całym sezonie jeśli to da utrzymanie, a więc wygramy o 4mecze więcej od innych. Wygrywamy bezpośrednie, i z zaglebiem, termalica i jeszcze z kimś z kim oni przegrają i jesteśmy na równi, szansa jest duża by się utrzymać a to gó... tak płacze bo on tez o tym wie. Wie o tym, że ten "wuefista" to jest szkoleniowiec jakiego AP nie bd miała przez 30 lat jak nie dłużej no i ze my się utrzymany, oni nie awansują, my awansujemy za rok na należyte miejsce a oni tyle będą śmierdziec w trzeciej lidze.

 • kossaga

  Oceniono 16 razy 0

  czekamy , czekamy na nowe występy czerwonej trupy spod m.Łodzi !!
  Jeziorny ,znając Twoje osiągnięcia w Legnicy i Krakowie zapowiada się naprawdę niezły ubaw, czyli A klasa hehehe
  p.s trenerze wiesz ,że Fryzjer "zapuszkowany " więc nie ma po co , sorki za co ..dzwonić !!
  bye bye czerwony wrzodzie , czerwony nigdy nie był w modzie ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX