Widzew Łódź wygrał z Olimpią po dobrym meczu

Piłkarze Widzewa Łódź pokonali w Gutowie Małym Olimpię Grudziądz 2:0. Bramki strzelali David Kwiek i Veljko Batrović.
Piłkarze Widzewa w sobotę rozegrali kolejny sparing przed zbliżającą się rundą wiosenną. Tym razem łodzianie w Gutowie Małym zagrali z jedną z lepszych drużyn I ligi, czyli Olimpią Grudziądz. Rywale Widzewa w pierwszej połowie prezentowali się trochę lepiej, jednak to podopieczni Wojciecha Stawowego otworzyli wynik spotkania. W 27. minucie błąd obrońców Olimpii po dośrodkowaniu Edgarda Bernhardta wykorzystał David Kwiek. Był to jedyny gol w pierwszej połowie, choć Widzew mógł podwyższyć prowadzenie tuż po przerwie. Testowany Liridon Osmanaj mocno uderzył na bramkę, ale trafił w słupek. Dobre sytuacje miał też Mateusz Janiec, który zastąpił w drugiej połowie Bernhardta. Widzewiak najpierw groźnie strzelił, ale chybił, a jego uderzenie z rzutu wolnego bramkarz rywali wybił na róg. Łodzianie zdołali podwyższyć swoje prowadzenie w 75. minucie. Po składnej akcji dobre podanie Jańca ładnym strzałem wykorzystał Veljko Batrović, który ustalił wynik meczu. Widzew w sobotę grał dobrze, nie popełniał wielu błędów i wystarczy mieć nadzieję, że podobnie łodzianie będą grali wiosną w I lidze.

Widzew Łódź - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)

Bramki: David Kwiek 27, Veljko Batrović 75

Widzew: Krakowiak (46. Perdijć) - Kimura, Kasperkiewicz (46. Injac), Mroziński, Brodziński - Straus (46. Rozwandowicz), Zgarda (46. Kasprzak), Nishi (46. Warchoł, 55. Kowal) - Rybicki (46. Osmanaj), Kwiek (46. Batrović Ż), Bernhardt (46. Janiec)