Widzew wreszcie wygrał ligowy mecz

Po 11 kolejnych porażkach wreszcie zwycięstwo odniosły koszykarki Widzewa. Podopieczne Elżbiety Nowak pokonały w swojej hali Basket Gdynia.
Decydujące dla losów wyrównanego spotkania Widzewa z Basketem Gdynia były końcowe minuty. W 35. minucie po rzucie Katarzyny Kenig gospodynie uzyskały sześciopunktową przewagę (61:55), którą utrzymały do końca meczu. Rywalki próbowały gonić Widzew, ale łodzianki nie pozwalały gdyniankom zbliżyć się na mniej, niż cztery punkty. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką na parkiecie była Cecilia Okoye, która zdobyła 13 punktów, zaliczyła 14 zbiórek i miała cztery asysty.

Teraz drużyny z miejsc 9.-12. (AZS Lublin, Basket Konin, Basket Gdynia, Widzew) zagrają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Rywalizacja odbywa się z zaliczeniem meczów z rundy zasadniczej. Drużyny, które zajmą miejsca 11. i 12., zostaną zdegradowane.

Widzew - Basket Gdynia 66:59

Kwarty: 22:19, 19:20, 13:13, 12:7

Widzew: Boothe 16, Kenig 14, Okoye 13, Bilotserkivska 9, Rodriguez 8, Niedzielska 1.