Spadek Widzewa Łódź z TBLK coraz bliżej

Wszystko na to wskazuje, że koszykarki Widzewa spadną z ekstraklasy.
Na finiszu znajduje się rywalizacja w fazie play-out w ekstraklasie koszykarek. Dla podopiecznych trenerki Elżbiety Nowak rozgrywki mogą zakończyć się już nawet w środę. W sobotę w meczu o wielką stawkę widzewianki przegrały u siebie z AZS Lublin. Decydujące znaczenia miała ostatnia kwarta, w której początkowe minuty widzewianki przegrały 2:14. Gospodynie dobiła Olivia Tomiałowicz, był widzewianka, która pięć razy trafiła za trzy punkty.

Porażka z akademiczkami praktycznie skazuje łodzianki na spadek z ekstraklasy. Wprawdzie istnieje teoretyczna szansa utrzymania w ekstraklasie, ale Widzew musiałby wygrać wszystkie cztery mecze do końca fazy play-out i dodatkowo liczyć na korzystny dla siebie układ wyników innych spotkań.

W środę o godz. 18.30 Widzew zagra u siebie z Basketem Gdynia.

Widzew - AZS Lublin 67:72

Kwarty: 23:9, 14:22, 20:24, 10:17

Widzew: Bilotserkiwska 23, Schmidt 20, Boothe 8, Okoye 8, Niedzielska 6, Kenig 2, Rodriguez 0.