Sylwester Cacek spotkał się z Tomaszem Trelą. Co ustalono w sprawie Widzewa?

Prezes Widzewa Łódź Sylwester Cacek spotkał się z wiceprezydentem Tomaszem Trelą. Rozmawiano o przyszłości klubu, wsparciu ze strony miasta i spłacie raty układu
W poniedziałek późnym popołudniem Cacek przyszedł do UMŁ, gdzie przez około pół godziny rozmawiał z Trelą. Jak dowiedział się portal Łódź.sport.pl, przełomu podczas spotkania nie było. Szef Widzewa przede wszystkim chciał dowiedzieć się, co trzeba zrobić, by miasto pomogło klubowi. Trela ponownie powtórzył - o czym mówił już naszemu portalowi (szczegóły tutaj) - że magistrat nie zamierza wykupywać akcji klubu, szukać na niego inwestora czy wspierać Widzew w żaden inny sposób, niż poprzez dotacje. Klub z al. Piłsudskiego otrzyma pół miliona złotych dotacji wtedy, gdy przedstawi w UMŁ pismo o zgodzie na grę w Byczynie. I gdy spłaci wynikającą z układu pierwszą ratę w wysokości 75 tys. zł.

Jeżeli chodzi o spłatę układu, to Cacek miał zapewnić Trelę, że "ma zamiar wywiązać się ze zobowiązań". Nie padły jednak żadne deklaracje na temat tego kiedy Widzew spłaci kolejną część układu i czy rata zostanie przelana na konta wszystkich wierzycieli. Temat ten ma być poruszony na czwartkowym posiedzeniu zarządu klubu.

Rozmawiano także o przyszłości Widzewa. Cacek miał zapewnić, że drużyna z al. Piłsudskiego dogra sezon w I lidze i że takie zamiary były od początku. Tego, co będzie po sezonie, już jednak nie poruszono.