Trwa rozbiórka stadionu Widzewa. Od piątku zdejmowanie jupiterów

Prace rozbiórkowe na stadionie Widzewa Łódź powoli dobiegają końca. Kolejnym etapem będzie demontaż słupów z oświetleniem.
W połowie stycznia Mosty Łódź weszły na plac budowy przy al. Piłsudskiego. Od tej pory trwa rozbieranie starego, wysłużonego obiektu. Tygodnie temu zniknęły już krzesełka, bramy czy ogrodzenie, a ostatnio także trybuny i hala. Najdłużej rozbierać trzeba było trybuny zachodnią i wschodnią, które były wykonane z trudniejszego do usunięcia żelbetu. I z tym zadaniem już się jednak uporano. Teraz można więc zacząć myśleć o kolejnym. A będzie nim demontaż jupiterów. Prace z tym związane - jeśli oczywiście pozwolą na to warunki atmosferyczne - mają rozpocząć się w piątek i będą trwać także w przyszłym tygodniu.

Po zdjęciu maszty zostaną pocięte i wywiezione na złom. Jeśli chodzi o zamontowane na słupach oświetlenie, to nie zostanie ono nigdzie użyte, gdyż jupitery na Widzewie są bardzo energochłonne. Ich ponowne użycie jest więc po prostu nieopłacalne. Oświetlenie na nowym stadionie nie znajdzie się na żadnych słupach czy masztach, lecz będzie zamontowane na dachu, który pokryje 100 proc. trybun.

40 lat na stadionie Widzewa. Wspomina Jacek Sarzało

Zobacz także
 • Stadion w Byczynie po przeprowadzonych przez Widzew modernizacjach W środę decyzja w sprawie meczu Widzewa z Sandecją Nowy Sącz
 • Stadion w Ostródzie Mecz Widzewa ze Stomilem Olsztyn w sobotę wieczorem
 • Widzew Łódź - Arka Gdynia. "13 zwycięstw jest możliwe"
Komentarze (22)
Trwa rozbiórka stadionu Widzewa. Od piątku zdejmowanie jupiterów
Zaloguj się
 • mihal501

  Oceniono 65 razy 9

  Stadion dla jedynego łódzkiego klubu RTS WIDZEW ŁÓDŹ powstanie. Nawet działania buca i działania białych pał nie zmienią tej decyzji. Przyzwyczajać się białe zwisy i pilnować swojej trybunki za 130 mln złotych żeby nie popadła w ruinę zanim dobudują kolejne trybuny !

 • gebels10

  Oceniono 17 razy 3

  jabol2013 te same bzdury walisz na portalu 90-minut,jak juz piszesz to zmien nick!!!

 • saymon1908

  Oceniono 5 razy -3

  Miły widok równanie z gleba pozostałości po byczynskim trupie. Tam już nigdy nie powstanie żaden stadion. Jeżeli cacek przyzwyczai się do Al. Unii 2 to już nigdy nie wróci na Piłsudskiego.

 • wojcikmarcin22

  Oceniono 55 razy -3

  Wyrównać teren szybciutko rozpisać przetarg na położenie kostki brukowej i Łódź ma kolejne miejsca parkingowe

 • ttoorroo05

  Oceniono 12 razy -4

  A kto tam bedzie gral,przeciez Widzewa podobno juz nie ma.

 • bruna5

  Oceniono 35 razy -7

  Zrównać z ziemią, następnie wybudować kompleks basenów lub coś innego z czego skorzystają mieszkańcy tamtych rejonów miasta, a nie tylko stadionowa żulernia.

 • braveran

  Oceniono 31 razy -7

  Wszydew jak taka zdychajaca ryba, ktora polewa sie wiadrem z woda. Za moment skonczy sie woda w wiaderku.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX