Budowa stadionu Widzewa. Rozpoczął się demontaż jupiterów [ZDJĘCIA + WIDEO]

W piątek rano Mosty Łódź zaczęły demontować jupitery na stadionie przy al. Piłsudskiego.
W połowie stycznia Mosty Łódź rozpoczęły rozbieranie starego stadionu Widzewa. Po rozebraniu trybun z powierzchni znikły też hala, klubowy budynek i dach trybuny zachodniej. To właśnie w tej trybunie trwają jeszcze ostatnie prace związane z burzeniem żelbetowych konstrukcji.

Jednocześnie, tak jak już zapowiadaliśmy, w piątek rozpoczęło się zdejmowanie jupiterów. Na początku wzięto się za ten od strony klubowego budynku, a zaraz po nim zniknie drugi maszt od strony południowej. Dwa kolejne zostaną zdjęte na początku przyszłego tygodnia i przy wyłączeniu sieci elektrycznej, która znajduje się tuż obok.Prace rozbiórkowe mają skończyć się najpóźniej do 31 lipca. Powinny skończyć się jednak wcześniej. Jeszcze w kwietniu Mosty powinny uzyskać także pozwolenie na budowę. Pierwsze prace związane nie z rozbiórką, a właśnie z budową nowego stadionu, mają zacząć się 15 maja.

Przypomnijmy, że stadion na Widzewie wraz z przebudową okolicznych dróg ma kosztować 138 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad przyszłego roku.