Sport.pl

Wojciech Stawowy: "Motywacji nam nie brakuje. Potrzebujemy serii zwycięstw"

Po meczu z Flotą Świnoujście trener Widzewa Wojciech Stawowy zarzucił piłkarzom brak charakteru. Dziś zapewnia jednak, że motywacji im nie brakuje.
Po sobotniej porażce z Flotą Świnoujście, która znacznie oddaliła Widzew od utrzymania w pierwszej lidze, trener Stawowy nie krył zdenerwowania. Zwykle po porażkach brał winę na siebie. Tym razem dostało się piłkarzom. - Nie dojechaliśmy do Świnoujścia. Graliśmy niemrawo, bez agresji boiskowej. Nie było po nas widać, że jesteśmy zespołem, który musi walczyć o ligowy byt, który musi bronić się ambitnie, z charakterem. Jeśli nie zdobywa się punktów, to nie można marzyć o utrzymaniu - mówił po meczu. Dodał też, że "nie można oddawać spotkania bez walki" oraz że o porażce zdecydował m.in. "brak charakteru na boisku".

Faktem jest, że po widzewiakach - nie tylko w spotkaniu z Flotą - nie widać wielkiej woli walki. Z pewnością nie przypominają wojowników walczących o utrzymanie jak o życie. Być może wynika to ze stylu gry, a być może... brakuje im jednak motywacji. Oczywiście po każdym meczu i przed kolejnym widzewiacy zarzekają się, że znają stawkę, o jaką grają, i obiecują walkę na całego, ale czy można im wierzyć? Od lat piłkarze Widzewa powtarzają to samo i spadają coraz niżej.

Z zarzutem o brak motywacji absolutnie nie zgadza się trener Stawowy. - Drużyna ma świadomość stawki każdego meczu i zapewniam, że nikomu motywacji nie brakuje. To są jednak też tylko ludzie, u których przychodzą trudne momenty - mówi "Wyborczej". - Szkoda tylko, że po dobrym występie z Termalicą [Widzew wygrał 2:1 - przyp. red.] znów przegraliśmy. Takie sytuacje nie powinny trafiać się nam w sytuacji, w jakiej jesteśmy, ale w meczu z Flotą nie wzięło się to z tego, że ktoś specjalnie chciał źle zagrać, ale po prostu taka była nasza dyspozycja dnia.

I dodaje: - Po głębszej analizie widzę kilka czynników, które miały na to wpływ. Dostaliśmy lekcję w Legnicy i wszyscy myśleliśmy, że więcej się to już nie powtórzy, bo mieliśmy ku temu pozytywne przesłanki. Nie jest to jednak czas, aby załamywać ręce i poddawać się. Podjąłem się trudnego zadania odbudowania drużyny i dalej w to wierzę. Na razie nasza gra to sinusoida: raz jest lepiej, raz gorzej. Musimy to unormować. Jest na to szansa, lecz warunek jest jeden: Widzewowi potrzeba serii wygranych meczów.

Tyle tylko, jak to zrobić? W tym sezonie łódzka drużyna wygrała ledwie trzy mecze i to w odstępach czasu. Ich najlepsza seria w tym sezonie to cztery spotkania bez porażki, ale w tym były aż trzy remisy. Czy trener Stawowy ma jakiś pomysł, jak to zmienić? Czy zamierza zmienić coś w sposobie gry drużyny? - Pomysł mamy na każdy mecz i cały czas wdrażamy go w życie - odpowiada. - Nie jest to jednak tak, że od razu wszystko funkcjonuje bezbłędnie, co zresztą widzimy na naszym przykładzie. Najważniejsza to w tej chwili mądra, konsekwentna gra, ale oczywiście bez powielania błędów, jakie się nam zdarzały. Często słyszę pytania dotyczące taktyki Widzewa, ale tak samo zagraliśmy np. ze Stomilem i Termalicą, gdzie wygraliśmy. Wtedy efekty były dobre i o tym nie można zapominać.

Kolejny mecz widzewiaków już w sobotę. Ich rywalem będzie w Byczynie Chojniczanka.

Więcej o:
Komentarze (47)
Wojciech Stawowy: "Motywacji nam nie brakuje. Potrzebujemy serii zwycięstw"
Zaloguj się
 • bazyli21

  Oceniono 12 razy 6

  Kiepski to trener, ktory nie potrafi dopasowac taktyki do zawdonikow jakimi dysponuje i do druzyny przeciwko ktorej gra.
  To tak jakby trener ktory preferuje wrzutki w pole karne i gre glowa uparcie forsowal ta taktyke, majac w skladzie samych niskich zawodnikow.

 • jabol1910

  Oceniono 10 razy 4

  Panie i Panowie, Kibicki i Kibice obydwu łódzkich drużyn.
  Ignor dla półgłówków.
  Z Saymonem czy Braveranem to ja mogę kulturalnie piwo wypić i mam pełne przekonanie, że nie będzie atakował on myślących kibiców Widzewa, ale jak ma do czynienia z takimi półgłówkami jak faszysta Goebbels lub analfabeta Mi(h)ał to ja im się w sumie nie dziwię, że jadą po was tak jak sobie na to zasługujecie
  "tyle"
  "nara"
  buhahahahaaaaaaa

 • gebels10

  Oceniono 8 razy 2

  jeszcze jedno jabol tak na koniec mapisze kuluralnie nic ci do tego jpod jakim nickiem pisze moja sprawa,Sraymon przy tobie to maly pikus buhahahahahaha

 • yasec

  Oceniono 5 razy 1

  "Kolejny mecz widzewiaków w Byczynie..." to tak ładnie brzmi... Nie można ich tam na stałe "zameldować"? Mówienie o nich per "łodzianie" jest tak samo absurdalne jak mówienie "polskie obozy koncentracyjne" w kontekście II wojny światowej.

 • saymon1908

  Oceniono 11 razy 1

  Ruszył proces 62 pseudokibiców Widzewa oskarżonych o "ustawki"
  Przed łódz­kim sądem okrę­go­wym ru­szył pro­ces 62 pseu­do­ki­bi­ców Wi­dze­wa Łódź oskar­żo­nych m.in. o udział w zor­ga­ni­zo­wa­nej gru­pie prze­stęp­czej i w tzw. ustaw­kach, w któ­rych śmierć po­nio­sły trzy osoby.

  pozamykać to bydło na wieki wieków

 • saymon1908

  Oceniono 10 razy 0

  serię to możesz sobie kupić ale znaczków w sklepie filatelistycznym buhahaha a na boisku to tylko seriami dostajecie w du,pę.
  Może pan wuefista Jeziorny coś na ten niewygodny temat się wypowie

  Ruszył proces 62 pseudokibiców Widzewa oskarżonych o "ustawki"
  Przed łódz­kim sądem okrę­go­wym ru­szył pro­ces 62 pseu­do­ki­bi­ców Wi­dze­wa Łódź oskar­żo­nych m.in. o udział w zor­ga­ni­zo­wa­nej gru­pie prze­stęp­czej i w tzw. ustaw­kach, w któ­rych śmierć po­nio­sły trzy osoby.

 • gebels10

  Oceniono 5 razy -1

  jabol tak sie zastjnawiam o co ci wogule chodzi FC LODZ wiesz ze tto jest nie realnd bo kto na to pujdzie twoi koledzy z zmami dzieccmi nikt wiecej Zdanowska nie wstrzzma inwertycji na twojd widzi misie na ch...ni jest trybuna na pilsudskiego bedzie stadion i co potem zrobisz obrazisz sie na caly swiat bo nie bedzie FC LODz byly takie pllany budowa jednego stadionu ale upadlo a bkuzgi moze nie zawsze sa aje sa kibole byjli i beda nie zmienisz tego kzdy ma z ciebie beke bo gadasz w kolo o tym samym byl widzew i bedzie jak to bie sie to nie podoa twoja sprawa ale nie rob proagandy trzymaj to dla siebie

 • gebels10

  Oceniono 3 razy -1

  jabol frajerze zmien date na 2013 nie masz prawa przypisywac sobie daty 1910

 • loverewelka

  Oceniono 7 razy -1

  jabol głąbie spadaj stąd uczłowieczać bydło z ap kałesu na 3 ligowe forum

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX