Sport.pl

Sylwester Cacek podał się do dymisji. To koniec Widzewa?

Sylwester Cacek, prezes Widzewa, podał się do dymisji, a w przyszłym tygodniu klub ma ogłosić upadłość - informuje Radio Łódź
Piłkarze Widzewa w środę przegrali kolejne spotkanie z I lidze i praktycznie są bez szans na utrzymanie. To kolejna kompromitacja klubu po spadku z T-Mobile Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że Sylwester Cacek, który nie jest lubiany przez kibiców Widzewa, zdecydował się podać do dymisji. Co więcej, według informacji Radia Łódź w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszona upadłość likwidacyjna Widzewa. Oznacza to, że klub będzie musiał być budowany od nowa, z nowym właścicielem, w IV lidze.

Warto też dodać, że Cacek jest także właścicielem Widzewa, dlatego jego dymisję już teraz można uznać za przyjętą. Wcześniej z zarządu odeszła Agata Gensieniec, a Cacek został jedyną decyzyjną osobą w klubie.

Informacja może okazać się jednak nieprawdziwa. Grzegorz Waranecki z rady nadzorczej Widzewa na Twitterze tonuje emocje: "Ktoś z klubu na meczu puszcza ploty i inni puszczają je dalej! Poczekajcie na oficjalne INFO z RN" - napisał.

Więcej o:
Komentarze (44)
Sylwester Cacek podał się do dymisji. To koniec Widzewa?
Zaloguj się
 • animus88

  Oceniono 87 razy 47

  No nie do końca od tej 4 ligi - ostatnio w pzpn trochę się pozmieniało.

  Za zgodą właściwego wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej prowadzącego rozgrywki oraz PZPN klub zgłaszający się do PZPN lub zgłaszający do rozgrywek drużynę w kategorii seniorów może rozpocząć rozgrywki mistrzowskie od klasy o jeden wyższej od przedostatniej w danym Związku Piłki Nożnej, ale nie wyższej niż klasa okręgowa.

  W okręgówce przynajmniej nie ma problemów z licencjami i możecie co tydzień kopać w innej wiosce, coby być bliżej swoich kibiców.

  Zanim zaczniecie od zera, Wasz dobrodziej musi jeszcze odstąpić Wam herb i nazwę, a po tym, co pokazał, nie zanosi się na wesołe zakończenie. Sylvio jeszcze nie raz Was upokorzy :D

  Przekonacie sie może widzewiaczki, co to znaczy zacząć od zera. Ach, zapomniałem, że nie macie nawet odpowiednika wyszydzanej przez Was AP (tmrf to odrębny twór) , "wychowanków" macie marnych (oklep w derbach na każdym szczeblu rozgrywek juniorskich) , a co bardziej powinno Was smucić - nie macie nawet tzw. emerytów którzy czują przywiązanie do Waszego klubu i chcą wrócić, żeby pomóc.

  Krótko mówiąc - macie wielkie g...

 • bruna5

  Oceniono 107 razy 41

  Dla kogo ten stadion, Zdanowska dla kogo ten stadion?
  Panie Trela, tylko nie opowiadaj pan bajek, że dla innych klubów. Konkretnie, dla których, skoro infrastrukturalnie i kolorystycznie, budowany tylko pod jeden, który właśnie upadł.

 • qwertylodz

  Oceniono 70 razy 40

  ks widzew 2004-2015 to by bylo na tyle...

 • braveran

  Oceniono 76 razy 32

  Na stadion na Widzewie przeznaczymy 170 mln zł. Klub sam podejmie decyzję, jak będzie chciał te pieniądze zagospodarować - czy od razu wybudować stadion docelowy, czy sukcesywnie budować większy. Przeznaczymy również pieniądze na wybudowanie etapami stadionu na terenie przy al. Unii razem z całym centrum szkoleniowym. Chcemy w tej chwili wybudować jedną trybunę razem z zapleczem, czyli trzema boiskami treningowymi, bo tyle na tym terenie się zmieści. Gdy ŁKS wróci do wyższej ligi, to wtedy będzie wystarczająco czasu, żeby dobudować trybuny - poinformowała Zdanowska.

  I co Haniu - nadal budujesz im cały stadion?

 • 19wrw08

  Oceniono 74 razy 26

  Natychmiast należy wstrzymać budowę nowego kurnika!!!
  Pani Prezydent czekamy na męską decyzję w tej sprawie!

 • Jack Light

  Oceniono 39 razy 25

  To może od zera w oparciu o Akademię Piłkarską Widzewa?
  Ale nie.... zapomniałem, Widzew nie ma akademii piłkarskiej. Nic nie ma.

 • celsus77

  Oceniono 30 razy 20

  Ale i tak redaktorki ze sportowego wydziału łódzkiej gazety wyborczej będą bezpodstawnie umieszczać ich ulubiony klub na pierwszym miejscu w zakładkach nad artykułami. Ktoś się chce założyć? Aktualna kolejność: Widzew, GKS Bełchatów, ŁKS...

 • kono2291

  Oceniono 35 razy 15

  Wreszcie po czerwonym wrzodzie pozostanie tylko smród. Sprawiedliwości stało się zadość.Jaką mam bekę z tych wszystkich wsidzewiaczków ( mihal502, billshankly, mlody widzewiak, opin7, komentagee, widzewarek, melchiorw, dr.webb10, bamshe, red1910devil, loverewelka, gebels10, rozbojnick, el.pistolero, zibion73, kibic0509 ). Będziecie teraz mieć czas na to żeby zająć się pracami polowymi. :D:D:D:D:D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX