Sport.pl

Gdzie zagra Widzew? W drugiej czy trzeciej lidze...

Wciąż nie znamy terminarza rozgrywek III ligi na nowy sezon. Powód? - Czekamy na wyjaśnienie sytuacji z Widzewem - odpowiada przedstawiciel Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
Głównym punktem programu walnego zgromadzenia delegatów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej były wprawdzie zmiany w statucie, ale miały też zapaść decyzje w sprawie terminarza rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej. Na konkrety trzeba jednak poczekać. Dlaczego? - Musimy wstrzymać się z publikowaniem kalendarza przynajmniej o dwa, trzy dni - przyznaje Mirosław Starczewski, wiceprezes związku. - Powodem jest niewyjaśniona do końca sytuacja z Widzewem, który do wtorku ma czas na złożenie odwołania w związku z odmową wydania licencji na II ligę.

Nieoficjalnie bowiem usłyszeliśmy, że jeżeli łódzki klub uzyska w sądzie cywilnym unieważnienie decyzji o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej, ale nie będzie mógł zagrać w II lidze, to prawdopodobnie trafi o klasę niżej. Przypomnijmy, że według podręcznika licencyjnego klub, który jest w likwidacji (jak obecnie Widzew), traci licencję z mocy prawa. Dlatego w piątek PZPN nie zajął się wnioskiem łódzkich działaczy o prawo gry w II lidze. Do wtorku mają oni szansę przekonać komisję odwoławczą, że wyrok w sprawie likwidacji spółki powinien zostać uchylony.

Według związkowych przepisów, aby Widzew mógł grać w III lidze, musi spełnić dwa warunki. W klubie nie może być syndyka masy upadłościowej, nie może też mieć długów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i urzędzie skarbowym. W Widzewie można usłyszeć, że z drugim warunkiem nie powinno być problemu, bo zawarte zostały ugody z ZUS-em i skarbówką. A to oznacza, że nie ma przeszkód, by czterokrotny mistrz Polski otrzymał trzecioligową licencję. Wprawdzie jednym z warunków jest posiadanie odpowiedniego stadionu, ale przypominamy, że działacze Widzewa we wcześniejszych wnioskach jako stadion bazowy wskazywali obiekt przy al. Unii, spełniający wszystkie wymogi.

Atutem Widzewa powinna być także sytuacja w grupie łódzko-mazowieckiej III ligi. Po wygraniu barażu z Wisłą Sandomierz Radomiak awansował do II ligi. Dzięki temu spadają tylko trzy ostatnie drużyny. Są to GKP Targówek, Start Otwock i WKS Wieluń.

W sobotę wyjaśnił się też los rezerw Pogoni Siedlce. Pierwszoligowa drużyna okazała się lepsza w barażu z Rakowem Częstochowa i została na zapleczu ekstraklasy. Gdyby wynik był odwrotny, Pogoń II automatycznie spadłaby do IV ligi. Czwarta od końca w tabeli Omega Kleszczów, choć się utrzymała, nie dostała licencji na nowy sezon. Nie złożyła też odwołania. Jan Gurazda, prezes klubu z Kleszczowa, twierdzi, że w przyszłym sezonie III liga będzie zreorganizowana, co pociąga za sobą dodatkowe koszty. Dlatego Omega zdecydowała się występować w łódzkiej IV lidze. Przez to w III lidze zwolniło się miejsce, które może zająć Widzew. A co jeśli łódzki klub jakimś cudem zostałby w II lidze? Wtedy spadku uniknąłby WKS. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że i on woli grać niżej.

Więcej o:
Komentarze (50)
Gdzie zagra Widzew? W drugiej czy trzeciej lidze...
Zaloguj się
 • arti.t

  Oceniono 32 razy 22

  Nie rozumiem jednego - dlaczego Cacek działa na rzecz widzewa skoro od 8 czerwca 2015 r. postanowieniem sądu o uchyleniu układu i rozpoczęciu postępowania obejmującego likwidację majątku dłużnika, powołany został syndyk masy upadłości, a co za tym idzie przejmuje zarząd nad likwidowanym podmiotem. Konsekwencją tego jest, iż dotychczasowy zarząd spółki objętej postępowaniem upadłościowym traci legitymację do wykonywaniu w imieniu i na rzecz spółki jakichkolwiek czynności prawnych, a więc także składania wniosków, odwołań, zażaleń, ustanawiania pełnomocnictw, nie wspominając o prawie do dysponowania majątkiem, który stał się masa upadłościową

 • komentarzidiotyczny

  Oceniono 24 razy 18

  Cała idea sportu w Polsce, kluby wolą grać w niższej lidze "bo taniej". Po co w ogóle się bawią w piłkę jak dziadują tylko.

 • Jack Light

  Oceniono 21 razy 11

  Jurek, chcesz nr telefonu do Pana Dariusza Jędrzejewskiego? Zadzwoń, to nie będziesz bzdur pisać. Że o tamtych innych co piszą nie wspomnę, bo oni już w zupełnym matriksie funkcjonują.

 • bogdan2905

  Oceniono 39 razy 11

  Granie Widzewa w 3 lidze - jesli licencji na 2 nie dostanie- jest bezsensowne.Po co grać w 3 lidze z długami rzedu 10 mln ? Lepiej "upasc" ( zlikwidować) i walczyć ( obiecał Potok ze to mozlie) o granie w 4 lidze ( a nawet 3) jako nowy twor bez obciązen finansowych.

 • kraq

  Oceniono 9 razy 5

  fajnie. rozgrywki w tym kraju się nie zaczną i liga mistrzów nie wystartuje bo ciągle nie wiadomo gdzie i komu podrzucić to zepsute jajo z byczyny. nikt tego nie chce, oni sami nie wiedzą czego chcą, czy umrzeć teraz czy za chwilę i taki będziemy mieli serial do końca lata. koniec świata. ale to świadczy najbardziej o tym jaki burdel nadal jest w pzpn i przybudówkach. nikt nic nie wie. jakieś warunkowe licencje warunkowych odwołań i można tak grac nic nie mając, nawet drużyny. dno

 • saymon1908

  Oceniono 27 razy 5

  głupie pytanie, jedyna liga w której mogą zagrać, to amatorska liga szóstek buhahaha

 • whiteside08

  Oceniono 27 razy 3

  Michał i gebels jabol to pejs przecież ma w nicku 1910 to zobowiązuje :) zdychać hahaha

 • bogulec

  Oceniono 10 razy 2

  Hej, do kibiców humoru. Nie ważne w której lidze, tylko gdzie ? Na znienawidzonym stadionie
  na Al. Unii 2 ? Gdzie wasza godność i ambicja, hm , została w chlewie w Byczynie ?
  A może przyjdziecie prosić jak gnidy, żule, penery na kolanach żeby zagrać na U2.
  Ja jestem na NIE !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX