Sport.pl

Widzew się poddaje? Na razie odwołał treningi

We wtorek mija termin spłacenia przez Widzew byłych piłkarzy. Bez tego nie dostanie licencji.
PIŁKA NOŻNA. Jeśli do wtorku Widzew nie przedstawi w PZPN potwierdzenia, że spłacił byłych piłkarzy, może zapomnieć o grze w drugiej lidze. Jak już informowaliśmy, to aż 280 tys. zł, dla klubu z al. Piłsudskiego suma ogromna. Wcześniej działacze nie potrafili znaleźć 70 tys. zł. Rozmawiali o wsparciu z byłymi sponsorami klubu, usłyszeli jednak, że obecne władze nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc.

W związku już nie ukrywają, że czekają na potwierdzenie wpłaty. Jakie dokumenty musi dostarczyć Widzew, by otrzymać licencję? - Chodzi o potwierdzenie spłat różnych należności - potwierdza Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN. - Do poniedziałku nie dostaliśmy od Widzewa tych dokumentów. Jeśli działacze myślą o uzyskaniu drugoligowej licencji, muszą to zrobić we wtorek. O tym, że Widzew nie zamierza spłacać długów i zawiązać nowe stowarzyszenie, oficjalnie nie wiemy, dowiadujemy się o tym z mediów. Nie mamy też oficjalnej informacji, że klub rezygnuje ze starań o licencję. Wszystko wyjaśni się we wtorek - kończy.

Wszystko wskazuje, że Widzew wywiesi białą flagę. W poniedziałek drużyna miała rozpocząć przygotowania do sezonu. Trening został jednak odwołany. "W związku z odroczeniem decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie złożonego odwołania klubu, początek letnich przygotowań zespołu został przełożony" - napisano w komunikacie na stronie internetowej. Jest tam też informacja, że piłkarze i trenerzy mają się spotkać 2 lipca. Spotkać, a nie trenować, bo wszystko wskazuje, że w trzeciej lidze też zabraknie miejsca dla Widzewa. Tam też do uzyskania licencji wymagany jest brak długów wobec członków PZPN, a poza tym sytuacja prawna widzewskiej spółki wciąż jest nierozwiązana. Dziś jest ona w upadłości likwidacyjnej.

Nawet najzagorzalsi kibice pogodzi się już z tym, że drużyna przestanie istnieć. Większość piłkarzy już odeszła, nieliczni, którzy zostali, szukają sobie klubów, czekając na ostateczny upadek, by odejść za darmo. Jeśli Widzew nie zgłosi drużyny do żadnych rozgrywek, zostanie wykluczony ze struktur PZPN, a kontrakty zawodników zostaną rozwiązane.

Jak już informowaliśmy, są dwie grupy chcące reaktywować klub. W piątek pytali o to w ŁZPN Wiesław Wilczyński i Michał Wlaźlik związany z Sylwestrem Cackiem. Ten pierwszy zapewnia, że "nic nie łączy go z obecnym inwestorem klubu". Dowiedzieliśmy się, że zebrała się grupa kibiców, którzy też mają zamiar założyć stowarzyszenie. Co się stanie, gdy jedni i drudzy zwrócą się do związku o przyjęcie do piątej ligi i uznanie za sukcesora Widzewa? - Nie ma znaczenia, kto będzie pierwszy. To my zdecydujemy, kto będzie mógł ubiegać się w PZPN o prawo gry w czwartej lidze - wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes ŁZPN.

Więcej o:
Komentarze (44)
Widzew się poddaje? Na razie odwołał treningi
Zaloguj się
 • zqredzik

  Oceniono 36 razy 14

  Wczoraj w wywiadzie dla TV Toya, działacze ŁKS dali do zrozumienia, że mają w dupie szybką rozbudowę stadionu. Szykuje się tam powtórka z naszego Cacka. Łódź nie ma szczęścia do ludzi inwestujących w futbol. Oj nie ma.

 • xouveyer11

  Oceniono 48 razy 8

  To nie Widzew się poddaje. To niejaki Cacek bankrutuje. W każdym znaczeniu tego słowa.

 • kossaga

  Oceniono 31 razy 7

  Sylwek dziękujemy za spełnienie obietnic !!
  RTS Byczyna będzie grał w ekstr-A-klasie

  2004/2015 ostateczny koniec czerwonego wrzoda !!

 • marder99

  Oceniono 15 razy 7

  www.radiolodz.pl/posts/15892-koniec-widzewa-klub-nie-uzyska-licencji

 • ksiadz1910

  Oceniono 7 razy 5

  Juz siegneliscie dna sku...syny nigdy juz nie powstaniecie z kolan i mam nadzieje ze Sylwus nigdy nie odejdzie i otworzy wam restauracje na miejscu waszego kurnika

 • www1908

  Oceniono 41 razy 5

  wstydzew wywiesił białą flagę ? Niemożliwe ? wielki wstydzew ? ludzie humoru,przepraszam honoru ? Widać rudemu 102 nie udało sie znaleźć drugiego naiwniaka jak cycek żeby wykupić trupa.

 • saymon1908

  Oceniono 34 razy 4

  @2004-2015nielat
  i kto tu jest hipokrytą ??? PZPN nic ŁKS-owi nie dał a wręcz odwrotnie w czwartek tuż przed zakończeniem w weekend sezonu rudy palant zwołał w nocy nadzwyczajne posiedzenie i zmienił przepisy, bo dla przypomnienia Polonia Warszawa i ŁKS starały się o III ligę i tak to rozjuszyło rudego pajaca, że chciał nas uwalić do VI ligi ale się nie udało i za zgodą ŁZPN, który decyduje o tym poziomie rozgrywek mogliśmy łaskawie zacząć w IV lidze, jednak zmienione przez rudego przepisy pozostały i nadal obowiązują i jak znam życie to w ostatnim geście rozpaczy wasz rudy dobrodziej zadba po raz ostatni o swoje upośledzone dziecko specjalnej troski AF Wstydzew Byczyna spółka w likwidacji i po raz kolejny zmieni przepisy, tym razem w drugą stronę i załatwi wam IV ligę, biorąc pod uwagę wazeliniarstwo Potoka to zgodzą się bez problemu, no chyba, że MZPN zaprotestuje ?

 • saymon1908

  Oceniono 46 razy 4

  Kaźmierczak co ty chłopie bredzisz ? jesteś wiceprezesem a nie znasz przepisów ? według aktualnie obowiązujących, już od 2 lat przepisów, kiedy to rudy frajer z PZPN-u chciał uwalić ŁKS, to nowy twór może zacząć od V ligi i to dzięki uprzejmości ŁZPN. Po drugie to co powstanie nie będzie kontynuatorem zdechłego właśnie cackowego AF Wstydzew Byczyna spółka w likwidacji a tym bardziej nieistniejącego od ponad 10 lat prawdziwego RTS Widzew, więc zakładajcie sobie nowy kabarecik, ale będzie to świeżaczek, nowiutki jak z pod igły buhahahahaha miło się czyta ten płacz i lament gryzipiórków z GW , o czym oni teraz będą pisać ??? we 3 o TRMF-e ? chyba o 3 za dużo buhahahaha zielona trawka i bezrobocie was czeka bo wy nic innego nie potraficie jak smarować żałosne teksty o tym cuchnącym trupie z Byczyny. Niech w końcu wywieszą oficjalnie tą białą szmatę i będzie po zabawie, ale z drugiej strony będzie nam brakowało tego kabaretu, bo tylko z nich zawsze się uśmiałem tak jak nigdy w życiu buhahaha zawsze wam czerwone śmierdziele powtarzałem, że ten się śmieje kto śmieje się ostatni buhahahahaha możecie wyć, skomleć ale to już nic nie pomoże koniec game over buhahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX