Sport.pl

To koniec Widzewa. Łodzianie nie złożyli dokumentów i nie dostaną licencji

Widzew Łódź przestanie istnieć. Działacze łódzkiego klubu nie uzupełnili dokumentacji w PZPN i nie dostaną licencji na II ligę.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowej dała Widzewowi szansę: by otrzymać zgodę na grę w II lidze, należało do końca czerwca spłacić długi wobec piłkarzy. To 280 tys. zł, których w klubie nie ma, a właściciel swoich pieniędzy nie zamierza dawać.

We wtorek wieczorem w PZPN dokumentów nie było. W poniedziałek wszyscy pracownicy zatrudnieni na etatach otrzymali wypowiedzenia. Zawodu nie ukrywa Zbigniew Boniek. "Niestety, ale Widzew nie chce grać nawet w II lidze, szkoda" - napisał na Twitterze.

Klub licencji na II ligę nie dostanie. Jedynym wyjściem jest powołanie nowego stowarzyszenia, które będzie kontynuatorem tradycji Widzewa. Jeśli uda się to szybko - a jest na to spora szansa - nowa drużyna będzie mogła rozpocząć rozgrywki od IV ligi.

Więcej o:
Komentarze (71)
To koniec Widzewa. Łodzianie nie złożyli dokumentów i nie dostaną licencji
Zaloguj się
 • chultai_11

  Oceniono 52 razy 32

  No to Cacek dopiął swego, zajęło mu to chyba więcej czasu niż zakładał, ale operacja zakończyła się pełnym sukcesem.

 • bruna5

  Oceniono 77 razy 27

  Gdzie byli i są kibice Widzewa? Dlaczego przez lata biernie obserwowali, jak ich klub doprowadzano do ruiny? Za to w konfidenckiej aktywności anty ŁKS, brylowali niczym Messi na boisku. Widzew waszym klubem, ŁKS waszym życiem?
  Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada!

 • williamwalace

  Oceniono 63 razy 27

  Sylwester Cacek z uśmiechem na ustach "gasił światło" w Widzewia kilka lat aż do skutku. Teraz czas na Spihnx, tutaj kibice Widzewa chętnie pomogą...

 • j0922

  Oceniono 41 razy 9

  Pan Sylwester ma herb i nazwę. Za rok będzie miał stadion. Założy kolejny Widzew w III lub IV lidze. Kibole ogłoszą bojkot i przeniosą się na TMRF, który nie ma nic i tym sposobem pozbędzie się szkodników. Ciekawe czy nowy piknikowo- rodzinny Widzew odniesie sukces i co na to Derdzik.

 • brasi1

  Oceniono 26 razy 8

  jak widze te facjate cackową to chce mi sie rzygac..co za brzydal

 • piastow1908ruda

  Oceniono 18 razy 6

  Sylwek Ole sylwek Ole sylwek oleole Dziękujemy a teraz czekamy na nowe wejście że starym znaczkiem sylwek zapraszamy do nowej gry w wsidzew

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX