Sport.pl

Widzew bez licencji. Mimo szansy, nie chciał zapłacić wierzycielom [KOMUNIKAT PZPN]

Polski Związek Piłki Nożnej podtrzymał decyzję o nieprzyznaniu Widzewowi Łódź licencji na II ligę w przyszłym sezonie.
Pełny komunikat PZPN:

"Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN, po rozpatrzeniu odwołania Klubu RTS Widzew Łódź SA od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, postanowiła utrzymać w mocy decyzję o nieprzyznaniu Klubowi Licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2015/2016.

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN stoi na stanowisku, iż nadrzędnym celem procesu licencyjnego jest ochrona wierzycieli oraz zabezpieczenie ciągłości rozgrywek. Postanowienie Sądu o upadłości likwidacyjnej Klubu w sposób oczywisty wskazuje, iż Klub nie był w stanie zaspokoić swoich wierzycieli i stawia pod bardzo dużym znakiem zapytania dalsze istnienie Klubu, a co się z tym wiąże, nie daje żadnej gwarancji, iż Klub będzie w stanie przystąpić do rozgrywek, co w konsekwencji może doprowadzić do destabilizacji II ligi tuż przed rozpoczęciem rozgrywek lub w jej trakcie.

Niezależnie od powyższego, analiza dokumentów przedstawionych przez Klub wykazała, iż Klub RTS Widzew Łódź posiada niezapłacone, przeterminowane zobowiązania względem klubów oraz pracowników. Komisja Odwoławcza na posiedzeniu w dniu 24 czerwca 2015 roku poinformowała obecnych przedstawicieli Klubu RTS Widzew Łódź, iż warunkiem koniecznym do rozpatrywania odwołania Klubu pod kątem sytuacji prawnej (zmiana przez sąd sposobu upadłości układowej na postępowanie obejmujące likwidację majątku dłużnika) jest przede wszystkim zapłata należności wynikających z kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2015/2016.

Przedstawiciele Klubu deklarowali, że są w stanie zapłacić wskazane należności w terminie do dnia 30 czerwca 2015 roku. Komisja, chcąc dać szansę Klubowi, postanowiła odroczyć podjęcie decyzji, zastrzegając przy tym, iż termin 30 czerwca 2015 roku jest terminem ostatecznym na uregulowanie przeterminowanych zobowiązań.

W dniu 30 czerwca 2015 roku do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło od Klubu pismo informujące, iż z uwagi na stan prawny Spółki RTS Widzew Łódź nie może regulować zobowiązań powstałych przed dniem wydania postanowienia Sądu, tj. przed 8 czerwca 2015 roku, czyli także tych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2014 roku. Klub w tym samym piśmie powołuje się, iż spłata tychże zobowiązań naruszyłaby nie tylko przepisy Prawa Upadłościowego i Naprawczego, ale także przepisy Kodeksu karnego. Zgodnie z zapisami pkt 10.4.1 ppkt c) oraz 10.4.2 ppkt b) Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2015/2016 licencji należy odmówić, jeśli do dnia złożenia dokumentacji licencyjnej, nie później niż do dnia 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się sezon licencyjny, Wnioskodawca posiada przeterminowane zobowiązania, o których mowa w niniejszych punktach. Obowiązkiem Klubu było zatem spłacenie wszystkich należności do dnia 31 marca 2015 roku, czyli na ponad dwa miesiące przed wydaniem postanowienia Sądu".

Więcej o:
Komentarze (15)
Widzew bez licencji. Mimo szansy, nie chciał zapłacić wierzycielom [KOMUNIKAT PZPN]
Zaloguj się
 • blekitnyogr11

  Oceniono 22 razy 20

  po prostu mają "plan" wyru..ania PeZetPeeN. Mają inną koncepcję hi hi hi.

 • Jack Light

  Oceniono 16 razy 10

  Przeczytajcie czerwone kmioty, w tym wasi pseudoprawnicy ostatni akapit. Chcieliście kolejny wał zrobić w PZPN bez spłacania zobwiązań wobec członków PZPN. A tu zonk, bo upadłość i od 8 czerwca nie można było regulować zobowiazań z pokrzywdzeniem wierzytelności z układu.
  I pewnie by ten wał przeszedł, ale na szczęście sąd upadłościowy w ostatniej chwili podjął właściwą decyzję.

 • 8c

  Oceniono 20 razy 10

  Czy już jest zarejestrowany w ŁZPN nowy team ?
  Oczywiście musi być z tą samą datą co poprzednik jak przestało na kontynuatora tradycji czyli TEREFERE rts

 • 8c

  Oceniono 16 razy 6

  Taka sytuacja ma miejsce dlatego, że UM nie przekazał pieniędzy na czas drużynie za promocję miasta przez sport.
  PS
  Co się stało z dobrodziejem Wilczyńskim ?
  jar(ek) dlaczego nagle zamilkłeś ?

 • ksiadz1910

  Oceniono 9 razy 5

  Cacek zajebal liścia kapusty może sprzeda jak Byczyna będzie w LM he.....

 • Jan Prywatne

  0

  pis zdelegalizuje pzpn i po kłopotach piłkarzy. pojadą grać za granicę.

 • mihal_501

  Oceniono 13 razy -7

  @Jack Suck
  Nie spinaj się tak biała gnido, jeżeli tak to ja mogę napisać : dlaczego w 2013 wydymaliście swoich wierzycieli "zwijając" klub i zaczynając jako nowy podmiot bez długów i kłopotów ? Tacy jesteście honorowi ?
  Te twoje wpisy są strasznie naciągane buraku i na siłę wrzucające wszystkich do jednego worka. Doskonale wiesz hipokryto że to cacek nie płacił a nie wszyscy z Widzewa.

 • mihal_501

  Oceniono 18 razy -8

  @8c
  W 2013 upadający łks czekał na 2 mln od miasta na wypłaty dla zawodników ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX