Sport.pl

Koniec Widzewa: Wstyd zamiast Europy

Osiem lat zajęło Sylwestrowi Cackowi doprowadzenie Widzewa do upadku. W środę PZPN odmówił mu licencji na drugą ligę. Jest jednak szansa na odbudowę klubu
Z pierwszej konferencji prasowej Sylwestra Cacka w roli właściciela Widzewa najbardziej utkwiło w pamięci jedno zdanie: "Nie interesują nas mistrzostwa Polski, ale sukcesy w Europie". Z roku na rok droga do Europy stawała się coraz dłuższa, a w Polsce Widzew stał się symbolem degrengolady i upadku. Najpierw przez prawie rok kibice musieli się wstydzić za drużynę, która kompromitowała się w I lidze, a spadek - w fatalnym stylu - był gwoździem do trumny. W środę wbił go PZPN, odmawiając przyznania licencji na II ligę.

Decyzja komisji odwoławczej była tylko formalnością, bo Widzew poddał się już wcześniej. Do wtorku jego działacze mieli dostarczyć do PZPN potwierdzenie wypłacenia długów wobec swoich byłych zawodników, m.in. Macieja Mielcarza. W sumie było to 280 tys. zł. Kasa klubu jest pusta, właściciel nie chciał wyłożyć swoich pieniędzy, pomocy odmówili bogaci kibice, a Wiesław Wilczyński, który chciał przejąć Widzew, zrezygnował. - Daliśmy Widzewowi szansę, ale z niej nie skorzystał - informuje Łukasz Wachowski z PZPN.

Teoretycznie to jeszcze nie kończy działalności legendarnego klubu. Widzew może złożyć wniosek o grę w III lidze, ale też musi poczekać na licencję. Przyznaje je komisja złożona z działaczy Łódzkiego i Mazowieckiego ZPN. Tyle tylko, że wymogi są bardzo zbliżone do drugoligowych, zwłaszcza jeśli chodzi o zaległości wobec członków PZPN. To zresztą tylko odroczenie egzekucji, ponieważ i tak o wszystkim rozstrzygnie sąd rozpatrujący zażalenie na zmianę postępowania układowego w likwidacyjne. Po ostatnich wydarzeniach z licencjami trudno spodziewać się, by argumenty Widzewa zostały wzięte pod uwagę. - Jeśli postanowienie o upadłości likwidacyjnej zostanie podtrzymane, klub automatycznie zostanie wykluczony ze struktur PZPN - wyjaśnia Wachowski.

Wtedy Widzewem będzie kierował likwidator, którego zadaniem będzie spłacenie jak największej liczby wierzycieli. Majątek spółki pozwoli na zaspokojenie mniej niż 10 proc. wierzycieli. Na sprzedaż będzie działka przy ul. Brzezińskiej. Kontrakty nielicznych piłkarzy, którzy jeszcze zostali w klubie, zostaną rozwiązane.

Grupa kibiców chce iść drogą ŁKS i reaktywować Widzew. Na razie pod inną nazwą, bo dotychczasowa jest zastrzeżona przez obecne władze. Trzeba będzie wykupić ją od likwidatora. Nowe stowarzyszenie musi zostać zarejestrowane w sądzie i urzędzie miasta. Później należy zgłosić się o przyjęcie do ŁZPN. Jeśli związek uzna, że klub jest spadkobiercą Widzewa (jest na to szansa, bo wśród założycieli są byli zawodnicy), może przyjąć go do V ligi. A wtedy należy zwrócić się do PZPN, który ma prawo przesunąć drużynę do IV ligi. Czasu jest bardzo mało, bo cała procedura powinna zakończyć się do połowy lipca.

Na razie w ŁZPN nie ma żadnego zgłoszenia. Szczegóły całego przedsięwzięcia mają zostać ujawnione w czwartek.

Zdjęcie Axer Sport Piłka nożna CLUB Zdjęcie SPOKEY Piłka nożna Quantum II Zdjęcie Spokey Piłka nożna TRICKY S
Axer Sport Piłka nożna CLUB SPOKEY Piłka nożna Quantum ... Spokey Piłka nożna TRICKY S
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (37)
Koniec Widzewa: Wstyd zamiast Europy
Zaloguj się
 • kristo_knz

  Oceniono 101 razy 61

  Nowy Widzew na zdrowych zasadach, a nie oparty na hipokryzji i pustych słowach upośledzonego umysłowo cacka...
  Ja tam o wiele chętniej będę chodził na Widzew prowadzony przez osoby pokroju Grzegorza Waraneckiego nawet w niższych ligach... może być skromnie, ale godnie i honorowo.

  cacek wiesz w ogóle co to jest honor?? przejąłeś klub który był w ekstraklasie, jakbyś miał odrobinę chociaż honoru, to byś te swoje długi spłacił i oddał w zarządzanie komuś innemu nawet w tej drugiej lidze, przyznając się że nie dałeś rady. Ja bym wtedy do ciebie pretensji nie miał.

  NA ŚWIECIE SĄ LUDZIE ZAMIENIAJĄCY WSZYSTKO W ZŁOTO. SĄ TEŻ TACY JAK CACEK ZAMIENIAJĄCY WSZYSTKO W GÓWNO I ZOSTAWIAJĄCY PO SOBIE SMRÓD...

 • bruna5

  Oceniono 83 razy 25

  Pan Witold Skrzydlewski chyba zasługuje na miano wizjonera, bo już 6 lat temu przewidział co się stanie. Ostrzegał widzewskich konfidentów, żeby zaczęli rozliczać Cacka z obietnic zamiast latać z donosami na ŁKS. Nie posłuchali, nie zainteresowali się losem rzekomo ukochanego klubu, więc w dużej części również odpowiadają za agonię Widzewa.

  Grudzień 2009r

  ...postawą sympatyków Widzewa oburzony był Skrzydlewski, który zawsze podkreśla, że jest widzewiakiem. "Ktoś was znowu podpuścił i manipuluje wami. Tym co robicie psujecie to, co jest dobre" - powiedział Skrzydlewski.

  ...Skrzydlewski powiedział, że kibice Widzewa zamiast protestować przeciwko działaniom mającym pomóc ŁKS powinni spytać właściciela swojego klubu - Sylwestra Cacka - dlaczego mimo wcześniejszych deklaracji nie buduje nowego stadionu.

  ...powiedział również, że przez wiele lat Widzew otrzymywał z miasta znacznie większą pomoc niż ŁKS.

  "Można sprawdzić wszystkie dokumenty, ile skorzystał przez jakiś okres do tyłu Widzew, a ile ŁKS. O tym się nigdy nie mówił, żeby nie drażnić drugiej strony" - wyjaśnił Skrzydlewski.

  www.eurosport.onet.pl/pilka-nozna/wladze-lodzi-chca-dokapitalizowac-widzew/g0w88

 • Paweł Kowalczyk

  Oceniono 38 razy 20

  @mihal_501
  Widzę że na każdy niewygodny post odpowiadasz a w ŁKS-ie: to, tamto, sramto:) Brak argumentów z twojej strony jest żenujący. A to jak potraktowaliście Skrzydlewskiego, to wołało o pomstę do nieba. Szkoda, że nie mieliście przysłowiowych jaj żeby przeciwstawić się Cackowi. Oprócz bojkotu, którego miał w dupie, nic nie zrobiliście żeby go odspawać od stołka.

  Umarliście cicho, zostawiając klub na pastwę Cacka. Kiedy wyrzucali ludzi związanych emocjonalnie z klubem nie zrobiliście dosłownie nic. Co najciekawsze osoby, które opowiadały się za realnymi działaniami wśród kibiców, byli banowani na widzewiaku, albo dostawali zjebki od waszej starszyzny jako prowokatorzy i kazano im spier.. chocby mojemu koledze, który chodził na widzew, kiedy większość waszych fanatyków miała gila do pasa, albo się przerzucała w latach 80-tych:)

  Wasze przywództwo kibicowskie nie miało jaj i chęci żeby cokolwiek zrobić, a teraz będzie się zabierać za nowy twór.

  Mimo wszystko życzę powodzenia, bo przeżywać taki upadek to nic miłego.

 • eeepc1910

  Oceniono 35 razy 17

  Dobrze sie stalo,że odmówili licencji.nareszcie buc z Piaseczna zniknie.najpierw z bakalarczykiem zniszczyli fc Piaseczno teraz Widzew.jesteście palanty mistrzami destrukcji.oby wygonili was z łodzi

 • williamwalace

  Oceniono 35 razy 15

  Sylwester Cacek z uśmiechem na ustach "gasił światło" w Widzewie kilka lat aż do skutku. Teraz czas na Sphinx, kilka miesięcy/lat systematycznej pracy i musi upaść.

  Hanna Zdanowska i Sylwester Cacek to duet który zniszczył Widzew. Czy ta zakochana para jest dzisiaj z siebie dzisiaj dumna? Czy zostanie za to ukarana ?

 • saymon1908

  Oceniono 40 razy 4

  Bińczyk czy zostałeś sam na placu boju ? gdzie twoja dzielna ekipa ? co z Derdzikiem ? nie mogę się doczekać fachowej analizy eksperta od budowy stadionów Bujalskiego, kiedy napisze artykuł o braku podstaw do budowy stadionu dla drużyny z IV ligi ???? płacz i lament w GW o czym ci klakierzy będą teraz pisać ? zielona trawka i bezrobocie buhahaha do łączycie do bezrobotnego menela michaił2004-2015, ulubieńca chłopców z CSKA i będzie razem z nim płodzić chamskie i prostackie teksty o jedynym łódzkim klubie ŁKS-ie bo niczym innym już nie napiszecie buhahaha czerwony kundel zdechł pod oborą sołtysa w Byczynie buhahaha

 • j0922

  Oceniono 7 razy 3

  Nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego...

 • saymon1908

  Oceniono 27 razy 1

  @michaił2004-2015
  ty jeszcze nie zdechłeś śmieciu ??? ale się napracowałeś bezrobotny menelu buhahaha a teraz zrób wyliczankę "sukcesów" cackowej AF Wstydzew Byczyna spółka zlikwidowana, lata 2000 to jedno wielkie pasmo wybitnych osiągnięć buhahaha degradacja, korupcja i znowu degradacja i znowu korupcja a w między czasie rosły wielomilionowe długi bo Sylvio nie miał zwyczaju nikomu i za nic płacić, tylko nie pisz mi historii upadłego w 2004 roku prawdziwego RTS Widzew bo to nie ma kompletnie nic wspólnego ze zdechłym właśnie trupem

 • wszytko-zajete

  Oceniono 51 razy 1

  Przez 82 lata istnienia RTSu i rzekomo podklejonego później do tego jakiegoś innego Midzema ... udało im się w jakichś 6 sezonach w może z 10-15 coś tam grali... po za tym resztę czasu to notoryczny wstyd, więc czym tu się dziwić. Ten klub poza kilkoma wyskokami, był skazany na wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX