Sport.pl

Rekord Polski nowego Widzewa. W której lidze zagra?

W środę Widzew Sylwestra Cacka nie dostał licencji na II ligę, a dzień później powstało stowarzyszenie, które chce odbudować klub. - Codziennie dołączają do nas nowi ludzie - mówią jego założyciele
Kilkuset kibiców zebrało się przed budowanym stadionem Widzewa, by posłuchać, co mają do powiedzenia ludzie, którzy podjęli się reaktywacji klubu.- Prawdopodobna likwidacja Widzewa powinna być zaczątkiem czegoś nowego, stworzonego przez ludzi, którzy ten klub kochają - napisał w oświadczeniu Marcin Ferdzyn, prezes zarządu nowego stowarzyszenia, które chce być sukcesorem czterokrotnego mistrza Polski. Wiele mówi jego nazwa: Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź. W jego skład weszli biznesmeni, ale i byli piłkarze oraz przedstawiciele organizacji kibicowskich. - Cały czas dołączają do nas nowi ludzie - informuje Ferdzyn. Jego zastępcami są Rafał Krakus i Stanisław Syguła, a ogromną rolę odegrał Grzegorz Waranecki.

O planach władze RTS nie chciały wiele mówić. Najważniejsza jest obecnie rejestracja w Łódzkim Związku Piłki Nożnej i zwrócenie się z prośbą do PZPN, by uznał stowarzyszenie za spadkobiercę Widzewa i włączył je do IV ligi. - Mamy już ustalony budżet, teraz czekamy na decyzję związku i rozpoczynamy tworzenie drużyny - mówi Ferdzyn, którego ojciec projektował nowy stadion. Czasu jest mało, bo ostatnie posiedzenie zarządu PZPN przed rozpoczęciem sezonu wyznaczono na 14 lipca.

Widząc jednak ogromny zapał i świetną organizację nowego RTS, trudno wątpić, by się to nie udało. Już dziś prawdopodobnie pobity został rekord Polski: stowarzyszenie zostało zarejestrowane w ciągu trzech dni! Pełni nadziei są kibice, którzy przyszli pod budowę. - Najważniejsze, że nie ma już dotychczasowego właściciela. Teraz może być tylko lepiej - cieszyli się.Więcej o:
Komentarze (81)
Rekord Polski nowego Widzewa. W której lidze zagra?
Zaloguj się
 • jazz1910

  Oceniono 117 razy 57

  Kompletnie mnie nie boli gra w 4 lidze. wreszcie bez prezesunia i jego świty ;-)))) . Widzew muszą tworzyć WIDZEWIACY a nie wynalazki spod Warszawy

 • williamwalace

  Oceniono 86 razy 20

  Widzew jest skazany na sukces. To jedyny klub który gwarantuje profesjonalną piłkę w Łodzi.
  Odbudowanie marki to nie lada wyzwanie po tym co z klubem zrobił Sylwester Cacek.

  Nikt nie chodzi do Sphinxa i firma upada. Najprostsze i bezpieczne rozwiązanie. Przykra sprawa z tym Widzewem. Ośmioletnie rządy Cacka, obecny start od zera to praktycznie kilkanaście lat w plecy dla Widzewa. Dla mnie żadnym pocieszeniem jest to że akademia piłkarska praktycznie już nie istnieje. Czy powrót do ekstraklasy uda się w ciągu 4 lat ?!

 • barbaralabuda

  Oceniono 30 razy 12

  skowyt białych parówek oznacza, że zaczęli bać się kolejnych wpie... w derbach :-)
  miniemy was jak TGV bo za nami stoi cały łódzki biznes a od was spier do lił nawet wasz kibic Szulc

 • mihal_501

  Oceniono 21 razy 9

  @piotrkowska10
  Żydku psa to ty możesz poprosić to wasz były grajek ...

 • mihal_501

  Oceniono 38 razy 8

  Żydki wasza sraczka jest imponująca !
  Zważywszy że to samo przerabialiście 2 lata temu !
  RODOWICI HIPOKRYCI !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX