Widzew Sylwestra Cacka może się starać o licencję na III ligę

Komisja Licencyjna do spraw III ligi dała Widzewowi pięć dni na złożenie dokumentów
Odmowa przyznania Widzewowi licencji na grę w II lidze nie oznacza jeszcze końca klubu. Teoretycznie prezes, bo tylko on został w klubie po zwolnieniu wszystkich pracowników, może jeszcze starać się o grę w III lidze. Do czwartku, kiedy komisja licencyjna weryfikowała drużyny, widzewskiego zgłoszenia jeszcze nie było. - Ale nie możemy założyć, że Widzew się wycofał. Dlatego wysłaliśmy informację, by w ciągu pięciu dni złożył deklarację - tłumaczy Adam Kaźmierczak, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Nikt z piłkarskich działaczy nie ma jednak złudzeń, że należący do Cacka Widzew będzie w stanie skutecznie walczyć o licencję. Choć trzecioligowe wymogi są bardziej liberalne od drugoligowych, to jednak jedne i drugie wymagają uregulowania zaległości wobec członków PZPN. A tylko na najpilniejsze trzeba znaleźć 280 tys. zł.

- Nie oszukujmy się, szanse Widzewa na licencję są bliskie zera. Zresztą w komunikacie komisji odwoławczej ds. drugiej ligi jest informacja, że drużyna nie jest w stanie uczestniczyć w rozgrywkach - dodaje Kaźmierczak. Według nieoficjalnych informacji właściciel klubu pogodził się już z tym, że spółka zostanie zlikwidowana.

Nawet zmiana decyzji o zmianie postępowania układowego na likwidacyjne tylko odłoży upadek, bo Widzew nie jest w stanie spłacać kolejnych rat układu. Podobno przedstawiciel właściciela porozumiał się z wierzycielami o obniżeniu wysokości rat, twierdząc, że w przeciwnym razie nie dostaną nic! Ale i tak trzeba szybko znaleźć kilka milionów złotych. Zresztą nie wiadomo, czy to przekona sąd. Wszystko wskazuje jednak, że wkrótce władzę w klubie przejmie likwidator, a to definitywnie zamknie Widzewowi drogę do jakiejkolwiek ligi, bo będzie oznaczało wykreślenie z rejestru PZPN.

Biznesmeni i kibice, którzy starają się reaktywować klub, mają nadzieję, że Cacek nie będzie im przeszkadzał, a prawa do historycznej nazwy i znaku będą mogli kupić od likwidatora.