Sport.pl

Widzew Sylwestra Cacka nie zgłosił się do trzeciej ligi

Do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nie wpłynął wniosek Widzewa Sylwestra Cacka na grę w trzeciej lidze w nowym sezonie.
Po spadku z pierwszej ligi Widzew nie dostał drugoligowej licencji. Mógł więc ubiegać się o zgodę na grę o jedną klasę rozgrywkową niżej. Czas teoretycznie miał do wtorku do północy. Wiadomo już jednak, że Widzew nie będzie się ubiegać o licencję na trzecią ligę. - Nic do nas nie wpłynęło - mówi Łódź.sport.pl Mirosław Starczewski, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, który w tym sezonie prowadzi trzecioligowe rozgrywki w grupie łódzko-mazowieckiej. - Myślę, że tematu tego Widzewa już nie ma. Tym bardziej że w trzeciej lidze też nie można mieć długów wobec piłkarzy i trenerów, a Widzew prowadzony przez Sylwestra Cacka takie długi ma.

Teraz o grę w A klasie, a nawet w czwartej lidze, starać będzie się nowe stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, które chce odbudować zasłużony klub. W czwartek zbierze się zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, który zdecyduje, czy przyjąć stowarzyszenie w poczet członków związku i pozwolić nowej drużynie na grę w A klasie.

Założyciele nowego RTS liczą jednak na grę w czwartej lidze. O tym może jednak zdecydować zarząd PZPN, który ma się zebrać 14 lipca.

Więcej o:
Komentarze (31)
Widzew Sylwestra Cacka nie zgłosił się do trzeciej ligi
Zaloguj się
 • kacper78

  Oceniono 42 razy 28

  "Założyciele nowego RTS liczą jednak na grę o jedną klasę wyżej, czyli w czwartej lidze. O tym może jednak zdecydować zarząd PZPN, który ma się zebrać 14 lipca. " - błąd

  Liczą na grę o 2 klasy wyżej, bo jest jeszcze liga okręgowa pomiędzy a klasą i IV Ligą.

  B-klasa ---> A klasa ---> Liga Okręgowa --->IV Liga ----> III Liga ---> II Liga ---> I Liga ---> Ekstraklasa

 • jazz1910

  Oceniono 52 razy 18

  cacek, wróć do Piaseczna. Tam twoje miejsce!
  Widzew dla WIDZEWIAKÓW!!!

 • billshankly

  Oceniono 61 razy 11

  -cacek !
  -Co ?
  -ty wiesz co...!

  WIDZEWEK NIGDY NIE ZGINIE !

  PS...na pohybel białym kitlom o Opery Leśnej :)

 • kibic0509

  Oceniono 64 razy 10

  Pajace z ap mają swoje 5 minut

 • widzewarek

  Oceniono 41 razy 9

  Panie Cacek, proszę zachować resztki honoru i zamknąć tą niechlubną kartę Pańskiej historii. Jedyną szansą dla Pana by zachować resztki twarzy jest przyznać się do popełnionych błędów, przeprosić nas kibiców Wielkiego Widzewa i nie robić niczego co mogłoby zaszkodzić nowemu RTS WIDZEW w przejęciu herbu i kontynuacji historii i tradycji Widzewa.
  W ŁODZI BEZ ZMIAN TYLKO WIDZEW!!!

 • loverewelka

  Oceniono 64 razy 4

  No to pejsy juz mają pełne gacie, bo derby Łodzi wkrótce :) WIDZEW NIGDY NIE ZGINIE!

 • j0922

  Oceniono 4 razy 2

  @lovereanimacja
  Kto to wygrał ostatnio derby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX