Sport.pl

Zbigniew Boniek: "Moim zdaniem trzeba dać szansę Widzewowi"

- O tym, czy nowa drużyna będzie mogła grać w czwartej lidze, zdecyduje jednak zarząd PZPN, a nie Zbigniew Boniek - mówi prezes PZPN.
Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, czyli stowarzyszenie, które chce odbudować legendarny klub, ma już za sobą kilka ważnych kroków. Ma już m.in. zarząd i trenera - Witolda Obarka. Trwa budowa drużyny. W ubiegłym tygodniu zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej przyjął też nowy RTS w poczet członków związku i zgodził się, by powstający właśnie zespół rozpoczął grę od A klasy, a nie od klasy B. To jednak tylko wstęp. Edward Potok, prezes ŁZPN, wysłał też do piłkarskiej centrali poparcie dla nowego stowarzyszenia i wniosek o dopuszczenie drużyny do rozgrywek czwartej ligi. Zarząd PZPN ma taką możliwość. Zbierze się dzisiaj o godz. 11.30.

Potok w piśmie do prezesa Zbigniewa Bońka napisał o poparciu, jakie nowe stowarzyszenie ma u łódzkiego środowiska biznesowego, kibiców, piłkarzy i działaczy dawnego wielkiego Widzewa oraz władz miasta. Prezes ŁZPN wspomniał także o budowanym przy al. Piłsudskiego nowym stadionie oraz o młodych piłkarzach, którzy trenują pod szyldem Widzewa i chcieliby trenować nadal. "(...) Wszystkie te elementy przekonały członków Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej do podjęcia decyzji o wystąpienie do Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o dopuszczenie do rozgrywek o Mistrzostwo IV ligi Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź. Podjęcie takiej decyzji przez Zarząd PZPN stworzy szansę na odbudowę marki Widzew i przywrócenie jej dawnej wielkości. Jestem przekonany, iż zaangażowanie tak szerokiego spektrum podmiotów i stojących za tym projektem ludzi, daje gwarancję jego powodzenia" - napisał Potok w liście do Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN.

Potok już wiele razy powtarzał, że powinno być dobrze. Optymistami są też w RTS. - Oczywiście jesteśmy dobrej myśli. To dla nas bardzo ważne, by zacząć od czwartej ligi - mówi Marcin Ferdzyn, prezes stowarzyszenia.

- O tym, w której lidze zagra Widzew, zdecyduje zarząd, a nie ja. Decyzja będzie na pewno - mówi "Wyborczej" prezes Boniek, pytany o to, co się dziś wydarzy. I dodaje: - My jesteśmy od tego, by pomagać, a nie przeszkadzać. Widzew Sylwestra Cacka nie wystartuje w żadnej lidze, więc moim zdaniem trzeba dać szansę nowemu stowarzyszeniu, by mogło kontynuować historię Widzewa. Ale - jak powiedziałem - to moje zdanie. Zdecyduje cały zarząd.

Ferdzyn jest optymistą, ale bierze pod uwagę także czarny scenariusz. - Jeśli decyzja będzie negatywna, to będziemy grać w A klasie. To strata dwóch lat, bo przed czwartą ligą jest jeszcze okręgówka, ale na pewno nie zrezygnujemy - zapowiada. - Wierzymy jednak, że PZPN zgodzi się, byśmy wystartowali od czwartej ligi.

Więcej o:
Komentarze (45)
Zbigniew Boniek: "Moim zdaniem trzeba dać szansę Widzewowi"
Zaloguj się
 • williamwalace

  Oceniono 99 razy 13

  Widzewowi trzeba dać szanse gry od 4 ligi. Takie dostali Polonia Warszawa i ŁKS Łódź. Widzew i Polonia pewnie dość szybko przebiją się do ekstraklasy. Widzew w ciągu 4-5 lat a Polonia pięciu zapewne. Natomiast Łódzka Akademia Piłkarska niech skupi się na szkoleniu młodzieży dla Wielkiego Widzewa z pięknym nowym stadionem.

 • piastow1908ruda

  Oceniono 60 razy 8

  Jak to wielki wsidzew idzie śladami ŁKS haha najpierw ma wywalone na rts (usuwa to za długi, zmienia znaczenie skrótu hehe) a teraz prosi o 4 ligę jeszcze do niedawna dla michalina1922 to było coś nie do pomyślenia coś na co trzeba nie mieć honoru a teraz co?? Przyklaskuje temu???? Trzeba nie mieć za grosz honoru żeby być taką dwólicowa ciotą

 • jazz1910

  Oceniono 47 razy 7

  O czym tu dyskutować. Nie ma cacka, jest konsolidacja naszego WIDZEWSKIEGO środowiska. Idziemy jak po swoje ;-)

 • kono2291

  Oceniono 48 razy 6

  Rudy powiedz na jakiej podstawie uważasz, że ten twór "reaktywacja trupa" jest kontynuatorem tradycji widzewa. Z twojej wypowiedzi wynika, że każdy może się zgłosić twierdząc iż to on jest kontynuatorem tradycji upadłego klubu, gdyż jak widać nie ma potrzeby posiadania herbu, nazwy, piłkarzy itp. Tyle tylko, że jest to jedyny twór dla którego nagminnie naginasz przepisy.

 • j0922

  Oceniono 40 razy 6

  Tylko faza grupowa Ligi Mistrzów. Zbyniu załatw to z Miśkiem. Pliss.

 • 19wrw08

  Oceniono 58 razy 6

  Ile razy można dawać szansę?
  Już jedną szansę mieli. Prezes im to załatwił i tego nie wykorzystali.
  Tym razem powinni zaczynać od A klasy.

 • eeepc1910

  Oceniono 15 razy 5

  Saymon piszcz dziecino piszcz i reszta galerianek niech piszcz.tylko to wam zostało dziewczyny

 • rodowity54

  Oceniono 43 razy 5

  A z jakiej racji? Przecież SRTS nie jest kontynuatorem Widzewa bo nie można być kontynuatorem czegoś co nadal istnieje. Widzew Cacka jest nadal w strukturach PZPN. Szykuje się kolejny wałek betonu PZPN! Niezła lipa. Dziwne że panowie z Polsat Sport nie zajęli się tym tematem. Czyżby dlatego że prezio to ich kumpel?

 • saymon1908

  Oceniono 65 razy 5

  jaka szkoda, rudy oszuście, że nie byłeś taki chętny do pomocy gdy inne kluby potrzebowały tylko razem ze swoim klakierami powoływałeś się na przepisy prawa, a w przypadku Polonii i ŁKS-u to nawet w nocy w trybie pilnym zwołałeś zebranie zarządu PZPN, żeby uwalić głównie ŁKS, ale ci się na szczęście frajerze nie udało i zgodnie z ówczesnymi przepisami musiałeś przyznać IV ligę, żadnej łaski czerwono-ruda gnido nie robiłeś, a teraz nagle PZPN zamienił się w Caritas i będzie pomagał potrzebującym buhahahaha żałosna banda oszustów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX