Około 30 piłkarzy na pierwszym treningu Widzewa

W środę piłkarze Widzewa rozpoczynają przygotowania do nowych rozgrywek
W Warszawie trwa posiedzenie zarządu PZPN, który ma zdecydować, czy dopuścić nową drużynę Widzewa do rozgrywek czwartej ligi. W RTS cały czas jednak przygotowują się do startu rozgrywek. W środę pracę z piłkarzami rozpocznie trener Witold Obarek. - Na pierwszym treningu ma się zameldować około 30 piłkarzy - mówi Łódź.sport.pl Waldemar Krajewski, nowy kierownik klubu, który odpowiada za sprawy organizacyjne, a - wszystko na to wskazuje - będzie też odpowiedzialny za pion sportowy w Widzewie. - Część tej grupy to wyselekcjonowani już piłkarze [m.in. Michał Czaplarski i Mariusz Rachubiński - przyp. red.]. Przyjadą też zawodnicy, których umiejętności jeszcze nie znamy i trenerzy będą ich testować. Spodziewamy się także młodych piłkarzy, wychowanków Widzewa, którzy byli rozsiani po różnych klubach - dodaje Krajewski.

Na razie wiadomo, że trening rozpocznie się w środę o godz. 18. Nie wiadomo jednak na pewno, gdzie się odbędzie, chociaż szefowie stowarzyszenia zapraszali już kibiców na SMS przy ul. Milionowej. Wciąż nie została jednak podpisana umowa na użytkowanie przez Widzew boisk szkoły. - Jak tylko ta sprawa zostanie sfinalizowana, to poinformujemy oficjalnie, że pierwszy trening odbędzie się przy ul. Milionowej. Na razie nie wiemy tego na pewno - mówi Krajewski.

W piątek widzewiacy rozegrać mają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie o godz. 18 Żyrardowianka, a mecz ma się odbyć w Łodzi. Dzień później w Głownie - o godz. 16 - drużyna trenera Obarka zmierzy się ze Stalą.