Sześć wygranych Widzewa w letnich sparingach

W sobotę Widzew rozpocznie rywalizację w czwartej lidze. W trakcie przygotowań rozegrał dziesięć sparingów
Nowa drużyna rozpoczęła treningi 15 lipca pod okiem trenera Witolda Obarka. Już dwa dni później, gdy w klubie nie było jeszcze nawet meczowych strojów, Widzew rozegrał swój pierwszy sparing. Jego rywalem była Żyrardowianka. Łódzki zespół, a raczej jego zlepek, wygrał 2:1. Pierwszego gola dla nowego Widzewa zdobył Michał Czaplarski.

Później było już gorzej, bo najpierw drużyna Obarka zremisowała ze Stalą Głowno 1:1, a później musiała uznać wyższość Lechii Tomaszów (0:2).

Widzewiacy rozstrzelali się w kolejnych sparingach. Drużynie kibiców TMRF Widzew wbili sześć goli (6:0), Widokowi Skierniewice cztery (4:0), tak samo jak LZS Justynów (4:2). W rezerwowym składzie łodzianie wygrali też z MKS Tuszyn (2:0) i przegrali z LZS Justynów (0:4).

Zupełnie nie wyszedł drużynie Obarka mecz z KKS Koluszki, który przegrali 0:2. Trener Widzewa wstrząsnął jednak drużyną i ta w próbie generalnej przed ligą pokonała Stal Głowno, innego czwartoligowca, aż 7:1.

Podczas okresu przygotowawczego trenerzy Widzewa przetestowali kilkudziesięciu zawodników. Z grupy młodych graczy wybrali ledwie kilku. Na szczęście obyło się bez poważnych kontuzji. Jedynym graczem, który musiał pauzować, był Czaplarski. W poniedziałek piłkarz ma już jednak wznowić treningi i wierzy, że szybko pomoże kolegom w lidze.

Najepszym strzelcem Widzewa w letnich sparingach był Nikodem Kasperczak, strzelec czterech goli. O jedną bramkę mniej zdobyli Mariusz Rachubiński i Igor Świątkiewicz, a także Marcin Kiwak, który nie został w drużynie.

Podsumowując - Widzew w okresie przygotowawczym rozegrał 10 sparingów. Wygrał sześć z nich, jeden zremisował i trzy przegrał.