Prezentacja RTS Widzew Łódź. Zbigniew Boniek: "Za cztery lata widzę Widzew w ekstraklasie"

Prezentacja Widzewa

Prezentacja Widzewa (MARCIN WOJCIECHOWSKI)

Tłum kibiców oglądał prezentację nowej drużyny Widzewa. Podczas niej odczytano list Zbigniewa Bońka, który wsparł nowy klub.
Dwa dni przed rozpoczęciem sezonu w IV lidze Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź uroczyście przedstawiła nową drużynę. Na scenie, która stanęła na dziedzińcu Zespołu Szkół Salezjańskich, zebrały się tłumy kibiców, którzy każdego z 24 zawodników, a także szkoleniowców nagradzali owacją. Trenerowi Witoldowi Obarkowi ze wzruszenia łamał się głos. - Najlepszym piłkarzem Widzewa są jego kibice - powiedział. Jego podopieczni pokazali się w nowych strojach przygotowanych przez firmę Gedo. Oprócz fanów zjawili się też byli piłkarze, przedstawiciele urzędu miasta.Nie mógł przyjechać Zbigniew Boniek, ale przysłał list, który odczytano. "Cieszę się, że w mojej Łodzi mój Widzew wychodzi na prostą. Za cztery lata widzę go w ekstraklasie. Ze wzruszeniem i podziwem obserwuję to, co się dzieje. Ze wzruszeniem, bo Widzew żyje i gra. I wróci do elity. Ze wzruszeniem, bo znalazła się grupa widzewiaków, która chce odbudować Widzew". Najlepszy piłkarz w historii klubu nawiązał też do legendarnego prezesa Ludwika Sobolewskiego.

Szefowie klubu apelowali do fanów o pomoc, prosili też o właściwe zachowanie, by nie przeszkadzać drużynie. Prezes Marcin Ferdzyn przepraszał fanów, że nie wszyscy będą mogli oglądać mecze na żywo, bo stadion SMS jest mały. Wszyscy zmieszczą się na nowym obiekcie, który zostanie oddany do użytku w listopadzie przyszłego roku. A już w sobotę Widzew rozegra pierwszy mecz w IV lidze - w Pajęcznie z Zawiszą.Komentarze (68)
Prezentacja RTS Widzew Łódź. Zbigniew Boniek: "Za cztery lata widzę Widzew w ekstraklasie"
Zaloguj się
 • eeepc1910

  Oceniono 110 razy 64

  Bylem widzialem potwierdzam.a teraz pokazac wszystkim,ze tu jest Widzew,ze marka nie zginela.chwilowo na bocznym torze,ale juz niebawem będziemy na wlasciwym

  Powodzenia trenerze i piłkarze.Widzew my wierzymy

 • wielki-widzew

  Oceniono 102 razy 46

  Zapytajcie za granicą,obojętnie gdzie czy to Hiszpania, Anglia czy Niemcy - co to jest łks?
  Nie liczcie na odpowiedź bo nikt tego gó*wna nie zna.Zapytajcie też o Widzew Łódź i gwarantuję zna każdy kto zna się na futbolu o nas słyszał.Sprawdzałem.Żałosny łks jak grał z FC Porto i była transmisja na Eurosporcie to w górnym rogu napisane było Widzew Lodz.Jak żałosny łks grał z Manchesterem Utd to papiery przyszły z Manchesteru na Piłsudskiego 138.Taki to wielki "klup" z tego pożal się Boże łks-u.

 • wielki-widzew

  Oceniono 86 razy 46

  Piękne słowa Zbyszka Bońka:
  "Cieszę się, że w mojej Łodzi mój Widzew wychodzi na prostą. Za cztery lata widzę go w ekstraklasie. Ze wzruszeniem i podziwem obserwuję to, co się dzieje. Ze wzruszeniem, bo Widzew żyje i gra. I wróci do elity. Ze wzruszeniem, bo znalazła się grupa widzewiaków, która chce odbudować Widzew"
  To jest ta magia Widzewa, to jest to coś czego nie ma na zaszczanych przydworcowych terenach.Widzew to klub skazany na sukces.Przeżyliśmy Cackową okupację więc czas na powrót do elity.Wracamy aby Widzew znów był wielki!

 • rtrwt

  Oceniono 41 razy 19

  Do obszczanych na biało parówek:
  Rozumiem, że nowej willi z pustaków THERMOtonu nie będziecie budować, a już na pewno nowego Citroena nie kupicie. A co do baterii Deante, to prędzej wodę w wiadrach będziecie czerpać pod hydrantami niż je zamontujecie w nowych willach wybudowanych z cegieł karolewskich? Dobrze myślę?
  P.S. Aha, jak tam druga trybuna? Już obszczana, czy jej wciąż nie ma, bo nie śledziłem ostatnio?

 • billshankly

  Oceniono 36 razy 18

  Byłem,widziałem,niewiarygodnie POZYTYWNIE !!! :)))

 • billshankly

  Oceniono 37 razy 15

  Wychodzi na to,że było Nas więcej niż na meczach niejakiej ap.2008.Aha,byłem,widziałem...

 • williamwalace

  Oceniono 47 razy 15

  Przez 3 dekady Widzew dostarczał Nam wszystkim wiele radości. Teraz potrzebuje naszej pomocy, niewielkiej ale systematycznej. Wystarczy 1% swojego dochodu – praktycznie każdego na to stać. Przekazanie na klub 1% dochodu co miesiąc nie zrujnuje domowego budżetu a dla klubu może okazać się zbawienne. Nie chcesz się nadwyrężać wpłacaj dychę miesięcznie. Wsparcie na zasadzie dobrowolnych wpłat. Przelewam systematycznie raz w miesiącu niewielką dla mnie kwotę na odbudowę klubu. Co w ten sposób zyskuję? Satysfakcje, spokojne sumienie wynikające z faktu, że nie pozostaję bierny, że daję coś od siebie a nie tylko oczekuję od innych. Co zyskuje klub? Zwiększa budżet ale też medialność i możliwość pozyskiwania kolejnych sponsorów. Niewielki wydatek a możesz nim znacząco wpłynąć na przyszłość Widzewa.

  Wejdź na stronę www.laczynaswidzew.pl a tam kliknij na zakładkę „dowiedz się jak możesz wesprzeć klub”. Budżet na sezon 2015/2016 jest zabezpieczony ale w 3 lidze potrzeby budżetowe wzrosną 4-5 krotni. Minimalne koszty awansu do Ekstraklasy to 15 milionów, w przypadku 4 awansów z rzędu. Ktoś te pieniądze musi wydać a zawsze łatwiej zrezygnować z 10-20 złotych miesięcznie niż wyłożyć setki tysięcy czy miliony.

  - awans do 3 ligi 0.5 miliona
  - awans do 2 ligi 2.5 miliona
  - awans do 1 ligi 4 miliony
  - awans do elity 8 milionów

  Naszym celem jest ekstraklasa w sezonie 2019/2020!

 • 1910nielat

  Oceniono 46 razy 12

  WLADCY MIASTA WOKNIARZY- RTS WIDZEW LODZ tylko ten klub sie zawsze liczyl tak bylo i jest nadal w miescie LODZI:-D akademia pedryli sie nie liczy? @wielki widzew ja tez wieze ze wrocimy do ex po 4 llatach temu klubowi nalezy sie ekstraklasa bo tam jest nasze miejsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX