Widzew - MKK Siedlce 68:62. Udana inauguracja koszykarek

Od zwycięstwa rozpoczęły koszykarki Widzewa nowy sezon w ekstraklasie.
Przed sezonem Widzew w meczu towarzyskim wyraźnie z MKK Siedlce aż 63:90, dlatego w spotkaniu ligowym kibice ze zdumienia przecierali oczy. Po czterech minutach gospodynie niemal znokautowały rywalki, bo prowadziły 10:3, a po pięć punktów zdobyły nowicjuszki: Aleksandra Kaja i Angel Robinson. W drugiej kwarcie gospodynie nieco zatraciły skuteczność, mimo, że trener Piotr Rozwadowski wysyłał na boisko coraz to nowe zawodniczki. Z kolei koszykarki MKK zdobywały kolejne punkty.

Trener Widzewa musiał w przerwie udzielić zespołowi reprymendy, bo po przerwie łodzianki nie pozwoliły rywalkom na powiększanie przewagi. Nadal skuteczna była Robinson, która po 30 minutach miała na koncie 22 punkty. Amerykanka trafiła 9 na 19 rzutów z gry. Przebudziła się Julia Adamowicz, a na tablicach rządziła Aija Brumemane, która zaliczyła aż 15 zbiorek. W ostatniej odsłonie, grające wąskim składem rywalki stopniowo opadały z sił, a górę brały już gospodynie, które w decydujących momentach spotkania zachowały więcej sił i zimnej krwi.

Widzew - MKK Siedlce 68:62

Kwarty: 23:15, 13:23, 15:10, 17:14

Widzew: Angel Robinson 27, Julia Adamowicz 14, Marta Urbaniak 9, Aleksandra Kaja 5, Niedzielska 4, Katarzyna Kenig 3, Kinga Bandyk 3, Aija Brumermane 3.