Widzew Łódź - Jutrzenka Warta 0:2. Znów słaby mecz łodzian

Piłkarze Widzewa przegrali z Jutrzenką Warta 0:2. Muszą dziękować losowi, że porażki doznali także piłkarze PGE GKS II Bełchatów
W pierwszej połowie spotkanie nie było ciekawe. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie ciekawej sytuacji, po której mógłby paść gol. Dopiero w 35. minucie Mariusz Rachubiński, kapitan Widzewa, mógł strzelić akcję po podaniu Adriana Kralkowskiego, ale ostatecznie nie trafił do siatki rywali. Widzewiacy nie grali dobrze, praktycznie nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Posyłali długie podania, które zazwyczaj kończyły się stratą piłki. Jeśli już łodzianie zorganizowali ciekawą akcję, to zawodzili piłkarze ustawieni z przodu, na czele z Kamilem Zielińskim, który do zespołu powrócił po drobnym urazie kolana. Pod koniec pierwszej połowy świetną sytuację stworzyli przyjezdni, ale także nie trafili do siatki. Gdy punktualnie w 45. minucie sędzia ogłosił przerwę, nie tylko piłkarze, ale i kibice odetchnęli z ulgą.

W drugiej połowie łodzianie wcale nie grali lepiej, choć starali się tworzyć sytuacje. Najlepszą miał Kamil Zieliński, najlepszy snajper Widzewa, ale ostatecznie nie zdobył bramki, a był już sam na sam z bramkarzem. Minutę później Jutrzenka wyprowadziła kontrę, a przed polem karnym piłkę przejął Adam Konieczny. Zawodnik pięknie uderzył w samo okienko i otworzył wynik spotkania.

Widzew nie przestał atakować, ale wszystkie akcje były nieskuteczne. Jutrzenka dobrze się broniła i nie oddała już zwycięstwa. Co więcej, w doliczonym czasie gry w polu karnym rywala sfaulował jeden z piłkarzy Widzewa, a jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Sylwester Pawlak.

Mecz zakończył się porażką łodzian 0:2. Na szczęście punkty stracił także PGE GKS II Bełchatów, który przegrał z KS Paradyż także 0:1, dlatego podopieczni Marcina Płuski wciąż tracą do lidera osiem punktów.

Widzew Łódź - Jutrzenka Warta 0:2 (0:0) Gole: Konieczny (60.), Pawlak (90.)

Widzew: Sokołowicz - Pietras, Maczurek, Bednar, Milczarek (80. Świątkewicz) - Rachubiński, Kozieł, Czaplarski, Bartos (90. Gilarski) - Kralkowski (69. Kasperczak) Zieliński Ż

Jutrzenka: Pasiński - Kulczyński, Armatys, Korona, Pawlak - Dudek Ż, Rynański, Maliszewski, Potocki, Konieczny - Różycki