Widzew coraz niżej w tabeli. Porażka w Bydgoszczy

GRAZYNA MARKS

Koszykarki Widzewa przegrały piąty mecz w sezonie. Porażka z Artego Bydgoszcz podopieczne Piotra Rozwadowskiego kosztowała spadek na przedostatnie miejsce w tabeli.
Nie było niespodzianki w Bydgoszczy, bo koszykarki Widzewa już przed meczem z Artego były skazane na porażkę. Wprawdzie Widzew objął prowadzenie 4:0, ale szybko Amishy Carter, Julie McBride, Elżbieta Międzik i Darixia Morris wzięły sprawy w swoje ręce. Kwartet bydgoszczanek do przerwy zdobył aż 43 z 49 punktów, a cały Widzew - 28.

Po zmianie stron mimo poprawnej gry Angeli Robinson, Aiji Brumermane i Tynikki Crook nie udało się jednak poprawić wyniku. Co z tego, że widzewianki wygrały walkę na tablicach (44:32), skoro zaliczyły aż 23 straty i miały zaledwie cztery przechwyty.

W sobotę (31 października) o godz. 18 Widzewa w hali Parkowej będzie podejmować Wisłę Kraków.

Artego Bydgoszcz - Widzew 85:53

Kwarty: 24:13, 25:15, 18:20, 18:5

Widzew: Crook 13, Robinson 12, Urbaniak 7, Kaja 6, Brumermane 5, Adamowicz 3, Niedzielska 3, Wajler 3,