Widzewiacy piątym kołem u wozu w... Widzewie [komentarz]

Pierwszy trening Widzewa

Pierwszy trening Widzewa (MARCIN WOJCIECHOWSKI)

Odsunięcie kilku piłkarzy i sprowadzenie na ich miejsce takich, których największym atutem jest znajomość z trenerem, popsuło atmosferę w Widzewie i wokół niego.
Skreśleni przez Marcina Płuskę piłkarze w poniedziałek zostali potraktowani przez szkoleniowca jak piąte koło u wozu. Po rozgrzewce Płuska kazał im zająć się sobą. Pozostali trenowali zaś z... drużyną juniorów, a łącznie na boisku było ponad 30 zawodników. Czy naprawdę brakowało miejsca dla Vladimira Bednara, Michała Pietrasa i Nikodema Kasperczaka? Cała trójka wspólnie z kontuzjowanym Mariuszem Rachubińskim jedynie przyglądała się kolegom. A przecież przyszli na trening i mają ważne kontrakty, chociaż nie poinformowano ich o godzinie i miejscu zajęć. O treningu dowiedzieli się od kolegów. Nie tak powinno się traktować ludzi, którzy są oddani klubowi.

Skreślani widzewiacy wciąż czekają na rozmowy z zarządem. Twierdzą, że prezes Marcin Ferdzyn nie odbiera telefonów od reprezentujących ich prawników. Szef Widzewa nie pojawił się na poniedziałkowym treningu, choć umówił się z jednym z dziennikarzy. Z "Wyborczą" też nie chce rozmawiać, bo - jak twierdzi - wszystko zostało już napisane.

W tej sprawie najbardziej szkoda piłkarzy. Wyrzuceni mają ten klub w sercu, mieszkają w Łodzi, z klubem są związani emocjonalnie. Większość nie ma zamiaru odchodzić i zrzekać się pieniędzy. Ciekawe, jak poradzą sobie z tym działacze, bo budżet nie jest z gumy, a od stycznia dojdzie kilku graczy pozyskanych z innych zespołów.

Szkoda, że to wszystko dzieje się w klubie, który w obecnej formie istnieje cztery miesiące. Miało być lepiej niż za Sylwestra Cacka, a przez ten czas zdążyło z niego już odejść dwóch założycieli, trener i kapitan drużyny. Nawet kibice są rozczarowani, o czym można przekonać się, czytając fora internetowe. Nie chciałbym być w skórze Płuski, jeśli jego plan się nie powiedzie i drużyna będzie przegrywać tak jak w rundzie jesiennej...

Komentarze (37)
Widzewiacy piątym kołem u wozu w... Widzewie [komentarz]
Zaloguj się
 • j0922

  Oceniono 42 razy 6

  Mieszkają w Łodzi? I błąd, Koluszki byłyby lepsze.
  Budżet nie jest z gumy? No to powrót do tradycji: długi, robimy długi.

 • braveran

  Oceniono 25 razy 5

  Każdy widzewiak który mówił o wielkości klubu i profesjonaliźmie, może śmiało zayebać barana w ścianę. Nawet w B klasie nikt nie zrobił by czegoś takiego. Żeby nie powiedzieć o treningu? "możecie się zająć sobą"?

  To jest totalna amatorka. Śmieje się wam w pysk.

 • piotrkowska10

  Oceniono 52 razy 4

  REAKTYWACJA LUBI KLAKIERÓW I RÓŻOWĄ PROPAGANDĘ SUKCESU !

 • deka75

  Oceniono 48 razy 4

  Z forów internetowych można też dowiedzieć się, że niejaki Maciej Nowocień jest namiastką dziennikarza. Cytaty? Proszę bardzo:
  Ten Nowocień wybitnie nie lubi Widzewa.
  Spod jego pióra wychodzą tylko i wyłącznie krytyczne i negatywnie zabarwione teksty.

  Nowocien to przerzut z Olsztyna, nie mający nic z Widzewem wcześniej wspólnego. Sam byłem świadkiem jak się rzucał przy bramie na SMS, bo była jeszcze zamknięta, ze, cytat: on tu nie musi być.

  Ja już wczesniej zauwazylem ze ten Nowocien jak cos pisze o nas to ma zawsze aleee. Zobaczcie jego teksty o Widzewie zawsze maja kontekst negatywny.

  "Widzew dał wilczy bilet dla zawodników" to ten nowy redaktor z GW?
  Myślałem, że to jakiś stażysta.

 • kono2291

  Oceniono 12 razy 2

  Tak się zastanawiam czytając komentarze, czy w Recyklingu Tworzyw Sztucznych głupsi są działacze i szkoleniowcy czy kibice tego tworu, który samozwańczo udaje spadkobiercę tradycji nie istniejącego już klubu.

 • ksiadz1910

  Oceniono 2 razy 0

  jabolu2013 ty sku......nu michale501 ty sku......nu

 • kibic0509

  Oceniono 9 razy -1

  Artykuł na zlecenie?

 • saymon1909

  Oceniono 12 razy -4

  jaki wysyp obrzezanych z pabianic, moszczenicy i chechła..
  a najlepsze jest to, że gumofilce żyją w nieświadomości, że pss kał es ptak 1909 już dawno nie istnieje - najwyraźniej newsy o upadku tego śmiesznego twora nie dotarły jeszcze na łodzką prowincję
  BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX