Coraz mniej Widzewa w Widzewie [KOMENTARZ]

MAŁGORZATA KUJAWKA

- Prezes Marcin Ferdzyn uważa, że atakujemy klub, bo mu źle życzymy. Bzdura! Chcemy, żeby Widzew i ŁKS grały w ekstraklasie, żeby znów cała Polska mówiła o derbach Łodzi - pisze Jarosław Bińczyk
Gdy powstawała Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, jej założyciele mówili o powrocie do widzewskich korzeni, by nie powtórzyła się sytuacja, gdy klub szybko zmienił się z łódzkiego w piaseczyński. Nie minęło pół roku od wielkiego upadku, a nowy Widzew staje się chodakowski. Z Chodakowa jest trener, mają być dyrektor sportowy i zawodnicy. By zrobić dla nich miejsce, pozbyto się dziewięciu graczy. Trener ma do tego prawo, ale od razu pojawiają się wątpliwości, czy na ich miejsce przyjdą lepsi? Oby eksperyment się udał, ale tabela nie kłamie: Bzura Chodaków to 16. drużyna mazowieckiej IV ligi (ósma w grupie północnej, uważanej na Mazowszu za słabszą)! Może to wielkie talenty, które w Łodzi się rozwiną i zabłysną. Może są lepsi od Rachubińskiego czy Pietrasa, dla których gra w Widzewie była spełnieniem marzeń, bo są jego wychowankami. Wzburzył mnie sposób, w jaki pożegnano się z zawodnikami. Bez wytłumaczenia, co robili źle, co się trenerowi nie podobało. Choć odrzuceni wiedzieli, że drużyna będzie jeszcze ćwiczyć przez kilka dni, nie powiadomiono ich o terminie zajęć. Komuś zabrakło klasy! Prezes Marcin Ferdzyn uważa, że atakujemy klub, bo mu źle życzymy. Bzdura! Chcemy, żeby Widzew i ŁKS grały w ekstraklasie, żeby znów cała Polska mówiła o derbach Łodzi. Ale nie jesteśmy kibolami, żeby nie zauważać tego, co jest złe. A że nie dzieje się najlepiej, pokazują choćby frekwencja na meczach i ostatnie wyniki. Gdy eksperyment się uda, na pewno oddamy cesarzowi co cesarskie. Na razie nie mamy powodu, by Widzew chwalić.

Komentarze (51)
Coraz mniej Widzewa w Widzewie [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • pan_z_wami

  Oceniono 27 razy 13

  Wysyp prowokatorów , "żartownisiów", prostaków i chamów na tej stronie jest powalający.
  Pisują ludzie niebezpieczni, ziejący nienawiścią do kibiców innych klubów, bez mała w każdym zdaniu można doszukać się agresji i groźby.
  Gorzej, wiele osób bierze się za dyskusje z nimi i daje się sprowadzić do ich poziomu. Admin ma to w dupie!

 • j0922

  Oceniono 8 razy 2

  Nie jesteście kibolami? Oj, fałszywa skromność.

 • 19stalowy-ryj10

  Oceniono 26 razy 2

  Jestem zaniepokojony absencją Williama, który konsekwentnie od wielu miesięcy agitował za zrzutką do kapelusza. Może w ten sposób uda się uratować Widzew? Sponsora nie ma i nie będzie a piłkarze muszą codziennie coś ciepłego w usta włożyć.
  Brakuje mi apeli Williama do których zaglądałem każdego poranka.

 • oklodz61

  Oceniono 9 razy 1

  Tylko należy się cieszyć ogromnie, że hejtowi, wyrachowani tzw. "pitbulle" troszczą się, przejmują tak bardzo o losy ŁKS, jego infrastrukturą, kwestią ekonomiczną, transferami. I w ogóle, że czytają artykuły o naszym klubie, śledzą relacje ze spotkań ligowych. Tylko się bardzo z tego cieszyć!
  P.S. To że dziennikarze ŁGW nie wypisują tak często o ŁKS, to tylko przez to, że tak bardzo troszczą się o swojego, jedynego pupila, piszą tylko tak często o nim, bo jest dla nich najważniejszy.... A jaka jest naga prawda: ..... jeszcze słabszy miejscowy rywal, ciągnie na dno nie wiele mocniejszego, i bywa na odwrót ......

 • bruna5

  Oceniono 27 razy 1

  Widzew sczezł prawie pół roku temu, więc jakiego Widzewa w Widzewie? Raczej Widzewa w Reaktywacji Tradycji Sportowych. To ile wreszcie było tych "Widzewów"? Przedostatni wyzionął ducha w 2004r(kopiuj - wklej):
  s13.postimg.org/o8b5jmhiv/Wstydzew_rocznica_upadku.png

 • stare-chojny

  Oceniono 30 razy 0

  Jabolowo-obsraymonowy przygłup założył sobie kolejne 3 loginy i rozmawia sam ze sobą.

  pan_z_wami
  mokra_czternastka_widzew
  19stalowy-ryj10

  Śmieć myśli że zdominuje to forum i że jest fajny. Tymczasem prymitywie pokazujesz nam tutaj wszystkim jak głęboka i nieuleczalna jest twoja choroba psychiczna.

 • 8c

  Oceniono 32 razy 0

  Bińczyk jesteś kibolem ! tak jak twoi koledzy z tej gazetki klubowej.
  Jeśli chodzi o wzburzenie to mnie wzburza wasz szowinizm ( ty, derdzikowski, bujalski i ta nowa wasza gwiazda nowocień ) który pokazujecie praktycznie w każdym tekście !
  PS
  Proszę ŁKS-u w to wasze bagno gazeciano - klubowe ( widzewskie ) nie mieszać !

 • michal_501

  Oceniono 24 razy -2

  @brudnaszmata5
  szmatko a w 2013 ełkałes zdobył Mistrzostwo Polski:
  www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,117109,13707271,Pierwszy_upadek_LKS_Lodz__Klub_nie_spodziewal_sie.html

  rozwalacie mnie takim argumentem, hahahahaha

 • michal_501

  Oceniono 26 razy -2

  Jeżeli dziennikarze z Wyborczej mają takie parcie na Widzew dlaczego nie zainteresują się tym co się stało np. z Sierantem z ł . k . s ? Odszedł sobie po cichutku i nikt nawet nie zauważył. Dlaczego odeszło dwóch sprowadzonych przez Chojnackiego Litwinów ? Dlaczego nie ma podsumowania żałosnych transferów przeprowadzonych przez tamten klub np. Serafiński ? Dlaczego nie ma lamentu że ł . k . s staje się przez takie transfery widzewski, można jeszcze dorzucić Kretka z którym też rozstali się po chamsku bo musiał zrobić miejsce dla 'swojego'. Problemem jest cała piłka w Łodzi bo na dzień dzisiejszy ona w Łodzi nie istnieje a przyczyną na pewno nie jest 4 gości z Bzury. Problemem leży dużo głębiej.
  Dlaczego do Widzewa przydzielonych jest 4 dziennikarzy a do ł . k . s jeden wiecznie naj..b..ny ? Wysłać tam gryzipiórków i niech dociekają dlaczego w tym klupie jest tak dobrze że aż źle ? Niech dociekają ilu sponsorów sprowadziły władze klubu od powstania w 2013 roku. Jak w Widzewie mucha piernie to już dwóch dziennikarzy leci do lapka artykuł smarować a tam cisza, głucha cisza z której najbardziej cieszy się banda internetowych prowokatorów typu wielologinowy srajmon-jabol-białyodbyt-ksiądz2013, piotrkowskaszmata10, wwwstyd2013, billodpalenialoli99. Chciałbym np. wiedzieć z jakich źródeł oprócz miejskich pieniędzy finansowany jest ł . k . s 2013, mam do tego prawo bo z moich podatków została wybudowana już rozlatująca się najdroższa trybuna w Polsce. Chciałbym wiedzieć w jaki sposób i czy w ogóle wykorzystywane są te atrakcje typu kąpiele błotne, sauny itd ? Czy spełniają swoją komercyjną rolę o której mówiło się gdy powstawały. Tematów jak widać jest bardzo dużo ale dziennikarze Wyborczej po nie nie sięgają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX