Dziewięciu nowych zawodników na pierwszym treningu Widzewa

W pierwszym w 2016 roku treningu Widzewa wzięło udział 29 zawodników, w tym dziewięciu nowych

SPRAWDŹ CO PAMIĘTASZ O RUNDZIE JESIENNEJ WIDZEWA [QUIZ]Nowymi zawodnikami są Kacper Bargieł, Daniel Bończak, Michał Choroś, Bartłomiej Gromek, Robert Kowalczyk (wychowanej Widzewa), Patryk Strus, Kamil Tlaga, Przemysław Rodak i Michał Bondara. To nie koniec, ponieważ czterech graczy jest testowanych. To Słowak Tomas Pochyba, Sebastian Kaczyński oraz dwaj zawodnicy Piasta Błaszki: Przemysław Ibusz i Michał Kaczmarek, a także juniorzy juniorzy Dybiec Damian i Stawski Wiktor. Brakowało Kamila Bartosiewicza i Damiana Kozieła. Ich nieobecność była usprawiedliwiona.

Władze Widzewa poinformowały, że Vladimir Bednar, Aleksander Majerz, Michał Pietras i Mariusz Rachubiński, z których jeszcze jesienią trener Marcin Płuska zrezygnował, zostali wystawieni na listę transferową. Wszyscy zostali odsunięci od treningów z pierwszą drużyną.

Oto wykaz sparingów, jakie Widzew rozegra w okresie przygotowawczym: z TMRF Łódź (16 stycznia), z Żyrardowianką (23), z Pelikanem Łowicz (30), z Lechią Tomaszów (6 lutego), z KS Kutno (13), z Orłem Nieborów (19), z Karpatami Krosno (24), ze Stalą Rzeszów (25), Dolcan II Ząbki II (27), z KKS Kalisz (5 marca) i Unią Skierniewice (12). Drużyna wystąpi też w dwóch turniejach halowych: Zina Cup i w Mielcu.