Klęska Widzewa we Wrocławiu. Ślęza wyraźnie lepsza

Koszykarki Widzewa ponownie zagrały bardzo słabo, stąd wysoka porażka ze Ślęzą Wrocław.
Podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego w poprzedniej kolejce uległy u siebie Basketowi Gdynia 59:99. Po tamtym meczu liczono, że widzewianki zrehabilitują się w meczu ze Ślęzą Wrocław. Miało być ciężko o dobry wynik, ale takiej klęski nikt się chyba nie spodziewał. Widzewianki tak bolesnej lekcji w tym sezonie jeszcze nie dostały. Straciły aż 101 punktów, a same zdobyły zaledwie 48, czyli najmniej w rozgrywkach. Usprawiedliwieniem może być brak Aiji Brumermane, ale nie zmienia to faktu, ze Widzew w ciągu 20 początkowych minut gry zdobył mniej, niż połowę punktów Ślęzy w pierwszej kwarcie.

W sobotę o godz. 18 Widzewa zagra u siebie z Energą Toruń.

Ślęza Wrocław - Widzew 101:48

Kwarty: 34:15, 19:12, 29:7, 19:14

Ślęza: Shegog 21, Sulciute14, Mistygacz 12, Linkeviciene 12, Sklepowicz 10, Śnieżek 10, Czarnecka 6, Zoll 4, Tyszkiewicz 4, Zuchora 3, Matras 3, Jaworska 2.

Widzew: Urbaniak 14, Crook 11, Bujniak 6, Wajler 5, Robinson 3, Kaja 2, Niedzielska 2, Paranowska 2, Kenig 2, Adamowicz 1.