Widzew Łódź - Żyrardowianka 2:1. Znów trudno kogoś wyróżnić

23.01.2016 , aktualizacja: 23.01.2016 15:05
A A A
Sparing Widzew Łódź - Żyrardowianka Żyrardów 2:1 w Łowiczu

Sparing Widzew Łódź - Żyrardowianka Żyrardów 2:1 w Łowiczu (Maciej Nowocień)

Gdyby nie bramki w trzeciej tercji meczu Widzewa z Żyrardowianką, drugi zimowy sparing Widzewa mógłby kandydować o miano jednego z najmniej ciekawych weekendowych spotkań
Dla Widzewa był to drugi zimowy sparing. Tydzień temu na boisku ChKS łodzianie zmierzyli się z kibicowską ekipą TMRF Widzew i wygrali 5:0. W kolejnym meczu formę podopiecznych Marcina Płuski sprawdzili gracze czwartoligowej Żyrardowianki. Spotkanie odbyło się na boisku OSiR w Łowiczu. Dzięki temu każda z ekip musiała przebyć podobną drogę na mecz.

W porównaniu do pierwszego sparingu, Płuska zdecydował się na kilka zmian w składach. Mecz znów odbył się na dystansie trzech tercji po 35 minut, a każdą partię rozpoczynała inna jedenastka. Widzew powoli kończy testy, a jedyny sprawdzany Sebastian Kaczyński miał ostatnią okazję, by udowodnić swoją przydatność do zespołu.

Łodzianie w pierwszej tercji wyszli teoretycznie najsilniejszym składem. Płuska wystawił m.in. Michała Sokołowicza, Adriana Budkę, Mariusza Zawodzińskiego czy Przemysława Rodaka, który wyjątkowo zagrał w drugiej linii. Łodzianie byli stroną dominującą, ale niewiele z tego wynikało. Na śliskiej murawie znów trudno było przeprowadzić akcję. Odnotować można jedynie strzały Rodaka i Budki, ale oba były nicelne.

W drugiej tercji, w której wybiegła inna jedenastka, działo się jeszcze mniej. Łodzianom brakowało skuteczności i wykończenia akcji. Bramki padły dopiero w trzeciej tercji. Na prowadzenie wyszli gracze z Żyrardowa, którzy wykorzystali koszmarny błąd Damiana Dudały, a napastnik bez problemów poradził sobie z Michałem Chorosiem w sytuacji sam na sam. Odpowiedź Widzewa była natychmiastowa, bo również po indywidualnym błędzie świetne prostopadłe podanie dostał Marcin Pieńkowski i wyrównał wynik meczu. Końcowy rezultat ustanowił Damian Marcioch, a asystę zaliczył Pieńkowski. - Warunki znów były trudne, dlatego nie zwracamy zbyt dużej uwagi na wynik - mówił po meczu Marcin Płuska, trener Widzewa. - Trudno jest mi kogokolwiek wyróżnić z nowych zawodników. Jeśli chodzi o Kaczyńskiego, to on pierwszy musi się dowiedzieć, czy zostanie w zespole. Nie możemy jednak popełniać takich błędów, jak przy stracie bramki. Wiemy, nad czym pracować.

Za tydzień widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz.

Widzew Łódź - Żyrardowianka 2:1 (0:0, 0:0)

Gole dla Widzewa: Pieńkowski (81.), Marcioch (96.)

Widzew (I tercja): Sokołowicz - Gromek, Bargieł, Dudała, Tlaga - Budka, Rodak, Bończak, Strus - Zawodziński - Bondara

Widzew (II tercja): Reszka - Tlaga (55. Bartos), Rodak, Czaplarski, Milczarek - Budka (55. Kralkowski), Kozieł, Kaczyński, Bartosiewicz - Zawodziński (55. Pochyba) - Kowalczyk

Widzew (III tercja): Choroś - Bartos, Polit, Dudała, Fornalczyk - Kralkowski (85. Pochyba), Marcioch, Wielgus, Puchalski - Kaczyński - Pieńkowski (85. Bondara)