Widzew Łódź - Żyrardowianka 2:1. Znów trudno kogoś wyróżnić

Sparing Widzew Łódź - Żyrardowianka Żyrardów 2:1 w Łowiczu

Sparing Widzew Łódź - Żyrardowianka Żyrardów 2:1 w Łowiczu (Maciej Nowocień)

Gdyby nie bramki w trzeciej tercji meczu Widzewa z Żyrardowianką, drugi zimowy sparing Widzewa mógłby kandydować o miano jednego z najmniej ciekawych weekendowych spotkań
Dla Widzewa był to drugi zimowy sparing. Tydzień temu na boisku ChKS łodzianie zmierzyli się z kibicowską ekipą TMRF Widzew i wygrali 5:0. W kolejnym meczu formę podopiecznych Marcina Płuski sprawdzili gracze czwartoligowej Żyrardowianki. Spotkanie odbyło się na boisku OSiR w Łowiczu. Dzięki temu każda z ekip musiała przebyć podobną drogę na mecz.

W porównaniu do pierwszego sparingu, Płuska zdecydował się na kilka zmian w składach. Mecz znów odbył się na dystansie trzech tercji po 35 minut, a każdą partię rozpoczynała inna jedenastka. Widzew powoli kończy testy, a jedyny sprawdzany Sebastian Kaczyński miał ostatnią okazję, by udowodnić swoją przydatność do zespołu.

Łodzianie w pierwszej tercji wyszli teoretycznie najsilniejszym składem. Płuska wystawił m.in. Michała Sokołowicza, Adriana Budkę, Mariusza Zawodzińskiego czy Przemysława Rodaka, który wyjątkowo zagrał w drugiej linii. Łodzianie byli stroną dominującą, ale niewiele z tego wynikało. Na śliskiej murawie znów trudno było przeprowadzić akcję. Odnotować można jedynie strzały Rodaka i Budki, ale oba były nicelne.

W drugiej tercji, w której wybiegła inna jedenastka, działo się jeszcze mniej. Łodzianom brakowało skuteczności i wykończenia akcji. Bramki padły dopiero w trzeciej tercji. Na prowadzenie wyszli gracze z Żyrardowa, którzy wykorzystali koszmarny błąd Damiana Dudały, a napastnik bez problemów poradził sobie z Michałem Chorosiem w sytuacji sam na sam. Odpowiedź Widzewa była natychmiastowa, bo również po indywidualnym błędzie świetne prostopadłe podanie dostał Marcin Pieńkowski i wyrównał wynik meczu. Końcowy rezultat ustanowił Damian Marcioch, a asystę zaliczył Pieńkowski. - Warunki znów były trudne, dlatego nie zwracamy zbyt dużej uwagi na wynik - mówił po meczu Marcin Płuska, trener Widzewa. - Trudno jest mi kogokolwiek wyróżnić z nowych zawodników. Jeśli chodzi o Kaczyńskiego, to on pierwszy musi się dowiedzieć, czy zostanie w zespole. Nie możemy jednak popełniać takich błędów, jak przy stracie bramki. Wiemy, nad czym pracować.

Za tydzień widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz.

Widzew Łódź - Żyrardowianka 2:1 (0:0, 0:0)

Gole dla Widzewa: Pieńkowski (81.), Marcioch (96.)

Widzew (I tercja): Sokołowicz - Gromek, Bargieł, Dudała, Tlaga - Budka, Rodak, Bończak, Strus - Zawodziński - Bondara

Widzew (II tercja): Reszka - Tlaga (55. Bartos), Rodak, Czaplarski, Milczarek - Budka (55. Kralkowski), Kozieł, Kaczyński, Bartosiewicz - Zawodziński (55. Pochyba) - Kowalczyk

Widzew (III tercja): Choroś - Bartos, Polit, Dudała, Fornalczyk - Kralkowski (85. Pochyba), Marcioch, Wielgus, Puchalski - Kaczyński - Pieńkowski (85. Bondara)

Komentarze (16)
Widzew Łódź - Żyrardowianka 2:1. Znów trudno kogoś wyróżnić
Zaloguj się
 • piotrkowska10

  Oceniono 24 razy 4

  NIECIEKAWY JAK SRTSWŁ 2015 CHODAKÓW

 • saymon1908

  Oceniono 18 razy 2

  @burdelglut2015
  żałosny frajerze, trybuny nie grają tylko piłkarze, będzie awans, będą trybuny a u was tylko trybuny buhahaha

 • saymon1908

  Oceniono 24 razy 2

  wyróżnić to można prezesinę Frendzla za poczucie humoru i teksty, że ma już drużynę buhahaaha a no ma tylko do czego ona się nadaje ? wygrali z Żyrardowianką, trzecią od końca w tabeli IV ligi mazowieckiej właściwie to już po meczu bo gdyby grali po 30 min. zamiast 35 byłoby w plecy buhahaha

 • jabol1910

  Oceniono 1 raz 1

  nic z zapowiedzi Frendzla nie będzie, środek 4 ligi to wszystko na co stać ten śmierdzący pomiot roszczący sobie prawa do prawdziwego RTS WIDZEW SYLWESTER CACEK VIVA OLE!

 • j0922

  Oceniono 9 razy 1

  Wynik nie jest ważny. Liczy się piękno gry. Tak trzymać.

 • bournemouth74

  Oceniono 8 razy 0

  Gdzie są trybuny dziewczyny gdzie są trybuny he he SAYMON WWW KSIADZ RODOWITY kmioty jedynie co możecie to pisać te wypociny gowno zjady. He he pedalki gowno zjady.he he. Pilnujcie trybuny bo macie tylko jedna.

 • saymon1908

  Oceniono 22 razy 0

  srajmon2015 cuchnący bezrobotny menelu z Moszczenicy i jak wyglądasz frajerze ? jak pół du,py z za krzaka buhahaaha nie było kasy na odśnieżanie boiska na CHKS-ie to wyżebraliście w Łowiczu, gdzie pewnie wasi kibole odśnieżyli boisko buhahaha

 • costrzebazmienic

  Oceniono 16 razy -2

  W tym samym czasie pojawiły sie informacje o meczach Widzewa i lks. Komentarze pod artykułem o lks: 5 ociemniałych, 2 kibiców Widzewa. Pod artykułem o Widzewie- 3 ociemniałych, 0 kibiców Widzewa. Ilość "+" i "-" przy opiniach świadczy o tym, że artykuł o lksie czytają głównie kibice lks, artykuły o Widzewie - jedni i drudzy.
  Jak mi jeszcze jakiś zidiociały kibic ks napisze żeby nie pisać pod artykułami o "jedynym lks", to słowo daję...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX