Widzew znów pokonany na własnym boisku

Koszykarki Widzewa przegrały piąte spotkanie z rzędu. Na szczęście w rozgrywkach nastąpi trzytygodniowa przerwa.
Bez Marty Urbaniak i Angel Robinson Widzew nie był w stanie sprostać Artego Bydgoszcz, wicemistrzowi Polski. Gospodynie po raz ostatni prowadziły w 5. minucie po rzucie Sylwii Bujniak. Później torunianki opanowały sytuację i systematycznie powiększały przewagę.

Porażka z Artego mogła mieć poważne konsekwencje, ale JAS FBG Sosnowiec niespodziewanie wygrał z AZS Gorzów 79:60, którym łodzianki rywalizują o ósme miejsce w tabeli. Po 17. kolejkach Widzewa nadal ma punkt przewagi na AZS i dwa nad JAS FBG, który ma jednak spotkanie zaległe. W rozgrywkach nastąpi teraz przerwa na mecze reprezentacji Polski, a Widzew kolejne spotkanie ligowe zagra dopiero 28 lutego u siebie z MUKS Poznań.

Widzew - Artego Bydgoszcz 54:74

Kwarty: 11:17, 15:23, 18:20, 10:14

Widzew: Bujniak 13, Crook 10, Wajler 10, Kaja 6, Brumermane 6, Niedzielska 5, Kenig 4.

Artego: McBride 18, Pawlak 16, Reid 14, Międzik 11, Koc 7, Szybała 4, Morris 4.