Sport.pl

Widzew wyjeżdża na zgrupowanie. Już z Princewillem Okachim

Przez kilka najbliższych dni piłkarze Widzewa będą przygotowywać się do sezonu na Podkarpaciu. W kadrze znalazł się wreszcie Princewill Okachi, który przez prawie dwa miesiące się leczył.
Wyjazd czwartoligowca na obóz przygotowawczy to rzadkość, bo niewiele klubów na to stać. Widzew wykorzystał okazję, jaką było zaproszenie na Turniej Dawnych Mistrzów, który odbędzie się w sobotę w Mielcu. Stamtąd piłkarze mają już niedaleko do Krosna, gdzie mieszka wielu sympatyków Widzewa. Dzięki temu łódzki klub otrzymał atrakcyjne warunki zakwaterowania w hotelu i możliwość trenowania. Celem wyjazdu jest też stworzenie dobrej atmosfery w zespole, do którego zimą dołączyło aż 14 zawodników.

W sobotę Widzew zmierzy się z gospodarzami, czyli drugoligową Stalą Mielec (mecze będą trwały dwa razy po 30 minut), a następnie albo o pierwsze, albo o trzecie miejsce z jednym z pary Szombierki Bytom i Garbarnia Kraków (oba zespoły grają w III lidze). - To będzie turniej wielkich marek - mówi Janusz Białek, trener Stali. - Oczywiście drużyny dzisiaj grają już bez tego blasku i bez pozycji w ligowej tabeli, ale patrząc na charaktery ludzi pracujących w Stali czy Widzewie, kluby mogą szybko pójść do przodu.

Po kilku dniach swobodnych treningów łodzian czekają jeszcze dwa sparingi z mocnymi trzecioligowcami: Karpatami Krosno (środa) oraz Stalą Rzeszów (czwartek). Mimo że to tylko mecze kontrolne, to właśnie po tych spotkaniach będzie można na chłodno ocenić formę oraz umiejętności nowych graczy. Widzew zakończył już okres ciężkich treningów siłowych, czym trener Marcin Płuska tłumaczył niepowodzenia w kilku wcześniejszych spotkaniach.

Podczas obozu treningi z drużyną ma wreszcie rozpocząć Okachi, który przez ostatnie kilkadziesiąt dni nie trenował, ponieważ wzmacniał kolana. Będą też kontuzjowani ostatnio zawodnicy, m.in. Adrian Budka. Zabraknie Mateusza Milczarka, który ma wrócić do Lechii Tomaszów.

Przed wyjazdem Widzew zmierzył się jeszcze w sparingu z Orłem Nieborów. Zremisowali 2:2 (szczegóły tutaj )

Więcej o:
Komentarze (11)
Widzew wyjeżdża na zgrupowanie. Już z Princewillem Okachim
Zaloguj się
 • michal_501

  Oceniono 17 razy 3

  RTS WIDZEW ŁÓDŹ jest szanowany i lubiany wszędzie bo to klub z tradycjami i sukcesami. Nie tak jak znana na dwóch łódzkich osiedlach podróbka zdechłego w 2013 łekałesu, klupu z wiecznymi aspiracjami i wiecznie marzącymi o sukcesach sfrustrowanymi kibucami ...

 • chiron1910

  Oceniono 14 razy 0

  "Wyjazd czwartoligowca na obóz przygotowawczy to rzadkość, bo niewiele klubów na to stać"

  Taka prawda. Wsioki z kaliskiego też by chciały na te kilka dni ale nie majo piniendzy.... Ale ponoć majo mieć prezentacje w AA (za darmoszke oczywiście) i zapowiadajo , że bydzie ich 8 tyś ....no zobaczymy ...zobaczymy

 • zygmunt_brat_abrama

  Oceniono 8 razy -2

  e-fotek.pl/images/99568471235954319041.jpg

 • piotrkowska10

  Oceniono 13 razy -3

  MICHALINA DWA ŁÓDZKIE OSIEDLA...DOBRY JESTEŚ KABARECIARZ..ZACZYNAMY RETKINIA TEOFILÓW ŻUBARDZ ZŁOTNO KOZINY LIMANKA CZĘŚĆ BAŁUT STARE POLESIE ROKICIE RUDA ŚRÓDMIEŚCIE KAROLEW ..MIESZANE TERENY TO GÓRNIAK ŻABIENIEC DĄBROWA CHOJNY KURAK POPRACUJ NAD PLANEM MIASTA ŁODZI NA PRZEWODNIKA PO MIEŚCIE ZWYCZAJNIE SIĘ NIE NADAJESZ !

 • saymon1908

  Oceniono 12 razy -4

  dajcie już spokój z tym zgrupowaniem, bo cała Polska ma z was czerwone kmioty ubaw po pachy, zgrupowanie to jest minimum 10 dni a to co wy robicie to jest wycieczka krajoznawcza w atrakcyjne miejsce jakim są Bieszczady, złapiecie trochę świeżego powietrza i tyle bo sportowo to nic wam ta eskapada nie da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX