Widzew do końca roku będzie grał na SMS. Spór zażegnany

W czwartek władze Widzewa ustaliły ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego nowe warunki aneksu do umowy na wynajem stadionu przy ul. Milionowej. Dzięki temu łodzianie wrócą na ten obiekt już od najbliższego meczu
We wtorek SMS niespodziewanie zabronił Widzewowi organizacji meczu na jego boisku przy ul. Milionowej, bo - zdaniem jego prezesów - zarząd klubu nie chciał zgodzić się na warunki zawarte w nowym aneksie do umowy. Chodziło przede wszystkim o zapłatę za budowę płotu okalającego stadion. Faktura została wystawiona na SMS, a jej włodarze chcieli, by Widzew dołożył 240 tys. zł. W efekcie środowy mecz z LKS Rosanów został rozegrany na obiekcie Stali Głowno. - Nie chcieliśmy ryzykować, choć w świetle ważnej umowy mogliśmy wejść na boisko przy Milionowej - mówi Marcin Ferdzyn, prezes Widzewa.

W czwartek szefowie szkoły i klubu spotkali się w Urzędzie Miasta Łodzi. Rolę mediatora pełnił Marek Kondraciuk, dyrektor wydziału sportu. Po godzinnych rozmowach osiągnięto porozumienie. Z aneksu wykreślono punkt o zapłacie za płot, po czym podpisano nową umowę. - Dlatego temat jest już zamknięty. Dziękujemy miastu, które stanęło na wysokości zadania - podkreśla Ferdzyn.

Niemniej Widzew stracił na organizacji meczu w Głownie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie będzie jednak występował o odszkodowanie. - Odszedł od nas meczowy sponsor, ale ważne, że rozegraliśmy spotkanie i zainkasowaliśmy kolejne trzy punkty - zaznacza szef Widzewa.

Ferdzyn obawiał się jednak, że w przypadku gdy Widzew jednak wróci na SMS, kibice mogą obrażać szefów szkoły. - Myślę, że nasi kibice będą ponad tą sprawą. Najważniejsze, że się dogadaliśmy - mówi Ferdzyn i apeluje do fanów o kulturalne zachowanie na meczach.

Zanim jednak Widzew na dobre wróci na stadion SMS, w sobotę łodzianie zagrają na wyjeździe z Jutrzenką Warta. Bilety na to spotkanie rozeszły się już tydzień temu. - Dla Jutrzenki będzie to ogromne wydarzenie i zapowiada się fajna atmosfera - dodaje Ferdzyn. Przypomnijmy, że jesienią łodzianie niespodziewanie przegrali z zespołem z Warty 0:2. Po 31. kolejce rywal zajmuje piąte miejsce, tracąc do lidera aż 23 punkty.

Jutrzenka Warta - Widzew, sobota, godz. 17. Transmisja na www.laczynaswidzew.pl