Szczerbiec Wolbórz - Widzew Łódź 0:9. Widzew rozgromił jubilata

W drugim sobotnim sparingu Widzew pokonał Szczerbca Wolbórz aż 9:0
Spotkanie ze Szczerbcem, który występuje w klasie okręgowej, odbyło się w ramach 95-lecia klubu z Wolborza. Trener łodzian Marcin Płuska do meczu desygnował piłkarzy, którzy zagrali w mniejszym wymiarze w sparingu z Lechem II Poznań, który Widzew kilka godzin wcześniej wygrał 2:0 (więcej o meczu TUTAJ). Na trybunach zebrało się sporo osób, szczególnie z lokalnego fanklubu Widzewa, który zaprezentował okolicznościową oprawę.

Jeśli chodzi o sprawy sportowe, to zgodnie z przewidywaniami Widzew był stroną dominującą. Łodzianie co chwila przeprowadzali groźne akcje, a z minuty na minutę na boisku czuli się coraz swobodniej. Już w trzeciej minucie wynik meczu otworzył Princewill Okachi po dośrodkowaniu Adriana Budki z rzutu wolnego. Pięć minut póxniej było już 2:0, a tym razem pewnym strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Piotr Burski. Napastnik zaliczył asystę przy kolejnym golu. Podał do Krzysztofa Możdżonka, a filigranowy pomocnik jeszcze dryblował w polu karnym i pewnie skierował piłkę do siatki. Bramka na 4:0 padła po zespołowej akcji Widzewa, a wykończył ją ponownie Burski. Ostatniego gola w pierwszej połowie strzelił Okachi, który pięknym lobem pokonał golkipera Szczerbca. To był pogrom.

Druga połowa również rozpoczęła się atrakcyjnie, bo padł kolejny gol. Jego autorem okazał się ulubieniec kibiców, czyli Marcin Kozłowski. Łodzianie wciąż mieli przewagę, ale Szczerbiec również skonstruował akcję zakończoną groźną akcją. Na posterunku był jednak Michał Choroś, bramkarz łodzian. Na listę strzelców wpisał się też młody Grzegorz Brochocki, który jako junior pojechał z seniorskim zespołem Widzewa na zgrupowanie. Duża w tym zasługa Możdżonka, który ograł rywala i wystawił piłkę pomocnikowi. Kolejny gol to dobitka Patryka Nouriego po jedenastce, którą wywalczył Krystian Tomaszewski, testowany w Widzewie. Potem sam strzelił gola z karnego, po faulu na Kozłowskim. Jak się okazało, ustalił wynik spotkania na 9:0. Cóż, łodzianie nie byli gościnni w święcie na jubileusz Szczerbca...

W środę widzewiacy zagrają ostatni sparing w Wolborzu z Elaną Toruń.

Szczerbiec Wolbórz - Widzew Łódź 0:9 (0:5)

Bramki: Okachi (3., 37.), Burski (8., 36.), Możdżonek (22.) Kozłowski (48.), Brochocki (61.), Nouri (64.), Tomaszewski (82.)

Widzew: Choroś (60. Uszyński) - Bartos (30. Kozłowski), Czaplarski (60. Zieleniecki), Janowski, Pabjańczyk (60. Woźniak) - Budka (30. Nouri), Okachi, Wielgus, Strus (30. Bartosiewicz) - Możdżonek (45. Brochocki) - Burski (45. Tomaszewski)