Sport.pl

Marcin Płuska, trener Widzewa, po sparingu z Elaną: "Spodziewaliśmy się braku sił"

Piłkarze Widzewa pokonali Elanę Toruń 3:2 w przedostatnim letnim sparingu przed rozgrywkami III ligi. - Musimy złapać świeżość - mówi Marcin Płuska, trener łodzian
Widzewiacy lepiej prezentowali się w pierwszej połowie, w której strzelili trzy gole. Prowadząc 3:0 Elana zdołała jednak zdobyć dwa gole i nawiązać kontakt z podopiecznymi Marcina Płuski. - Trzeba pamiętać o tym, że podczas zgrupowania w Wolborzu ostatnio piłkarze wykonywali tytaniczną pracę - mówił po meczu szkoleniowiec Widzewa. - Spodziewaliśmy się, że po 20, 30 minutach może zabraknąć piłkarzom sił. Wykazali się jednak charakterem i walczyli, jak mogli. Miejmy też na uwadze, że Elana w drugiej połowie wymieniła całą jedenastkę. To też miało wpływ na przebieg spotkania.

Teraz Widzew musi zacząć łapać świeżość. Ma na to dziesięć dni, więc nie za dużo czasu. - Nie chcemy grać dobrze przez kilka pierwszych meczów, ale przez całą rundę jesienną. Dlatego ciężko pracujemy, choć może efektów na razie nie widać - podkreśla Płuska.

W sobotę Widzew zagra ostatni sparing przed inauguracją III ligi. Rywalem będzie Star Starachowice, czyli nisko notowana drużyna. - Pojedzie tam już mniejsza grupa zawodników - kończy Płuska.

Więcej o:
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
 • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu
 • Komentarze (16)
  Marcin Płuska, trener Widzewa, po sparingu z Elaną: "Spodziewaliśmy się braku sił"
  Zaloguj się
  • chiron1910

   Oceniono 22 razy 10

   W ełkaesie też łapią świeżość .

   Jeden złapał kota a drugi dwa motyle.

  • sl8er

   Oceniono 3 razy 3

   Oczywista oczywistość dla ludzi nie zaślepionych obsesyjną nienawiścią... Mamy po dwóch równorzędnych piłkarzy na każdą pozycję i kilku bardzo zdolnych młodzieżowców. Przy obowiążku gry 2 młodymi, czterech zmianach i ew. kartkach (i nie daj Boże kontuzjach) zmiennicy sprawią, że jakość zespołu nie obniży się a nawet (w przypadku gry na podmęczonego rywala) może się podnieść. To tylko sport więc wszystkie nasze spekulacje i tak mogą się nie sprawdzić ale wygląda to obiecująco. Brawo Prezesie, brawo Trenerze, brawo Widzewiacy!

  • saymon1908

   Oceniono 23 razy -9

   nie tłumacz się chłopcze i tak mieliście kupę szczęścia, piłkarze Elany wyszli na mecz prosto z autokaru, więc pierwsza połowa to była rozgrzewka a w drugiej wystawili rezerwy i was ograli. Świeżość to muszą mieć pomidory na bazarze a tej zbieraninie kopaczy z Reanimacji 2015 nic pomoże, czeka ich heroiczna walka o utrzymanie.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX