Sport.pl

Wagary wiceprezesa Widzewa... na stadionie przy Piłsudskiego

Każdy z obecnego zarządu Widzewa był i jest ogromnym kibicem klubu. Najlepszym przykładem jest wiceprezes Rafał Krakus, który... chodził na wagary, by oglądać treningi z udziałem Zbigniewa Bońka
O swoim przywiązaniu do Widzewa Krakus opowiada w portalu laczynaspasja.pl. Mieszkał na Zarzewie, więc był skazany na Widzew. - 99 proc. chłopaków kibicowało Widzewowi, automatycznie wszyscy jeździli na mecze, to i ja zabrałem się kiedyś z kolegami na stadion - mówi o swoich początkach. - Poza tym, już w tamtym czasie, pomimo tego, że telewizja była jaka była, to można było w niej obejrzeć transmisję ze spotkań w europejskich pucharach. Kiedy się oglądało pojedynki z Manchesterem United czy St. Etienne, to człowieka bardzo ciągnęło na stadion.

Krakusowi zdarzało się uciekać z lekcji, by oglądać treningi Widzewa m.in. z udziałem Zbigniewa Bońka. - Te wagary, to tak trochę niepedagogicznie, bo byłem później jeszcze w swojej karierze nauczycielem i nie powinienem opowiadać takich rzeczy, ale oczywiście zdarzało mi się opuszczać jakieś mniej atrakcyjne lekcje i udawać się naprzeciwko na stadion - uśmiecha się Krakus. - Było kilka osób, które pilnowało wtedy trybun i czasami przeganiali nas z jednego sektora na drugi, żebyśmy tych piłkarzy za bardzo nie podglądali. Byliśmy tam jednak czasami pomocni, zwłaszcza przy treningach strzeleckich. No ktoś musiał te piłki z trybun zbierać.

Teraz Krakus jest jednym z szefów Widzewa. - Decyzja była bardzo szybka, po tym jak zostałem zaproszony na spotkanie lokalnych biznesmenów, kiedy zdecydowali się reaktywować i odbudować klub - mówi. - Skoro środowisko postawiło na mnie, to nie było tutaj mowy o zastanawianiu się, trzeba było to po prostu zacząć robić.

Więcej na www.laczynaspasja.pl.

Więcej o:
Komentarze (13)
Wagary wiceprezesa Widzewa... na stadionie przy Piłsudskiego
Zaloguj się
 • sajmon1909

  Oceniono 15 razy 9

  salski też by poszedł na stadion akademii, ale biedak nie ma gdzie iść....

 • chiron1910

  Oceniono 22 razy 8

  Brawo . Teraz mamy Prezesów przez duże P

  Na karolewie mają Jacka Ż i Jakuba S oraz prezesa co lubi parkingi....

 • Kocham Widzew

  Oceniono 17 razy 7

  I tu widzicie drogie dzieciaczki, że czasem opłaca się dać nogę z kilku lekcji, żeby później spełnić jedno ze swoich marzeń :) . Brawo Panie Rafale za odwagę i wytrwałość .

 • ferdzyn1910

  Oceniono 5 razy 3

  Widzew wreszcie ma w zarzadzie prawdziwych Widzewiakow... Krakus i Ferdzyn? pierwszym prezesem ktory stworzyl Widzew i jego potege byl S,P Ludwig Sobolewski? TYLKO WIDZEW RTS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX