Koszykarski Widzew na remis w dwóch pierwszych sparingach

Porażka i zwycięstwo - to bilans dwóch pierwszych sparingów koszykarek Widzewa przed sezonem.
Podopieczne trenera Dariusza Raczyńskiego w weekend rozegrały dwu mecz z AZS Gorzów. Pierwsze spotkanie widzewianki przegrały, choć po pierwszej kwarcie prowadziły 25:12, ale w drugiej kwarcie rzuciły zaledwie dwa punkty.

W drugim meczu było już nieco lepiej, bo w drugiej kwarcie rzuciły 20 punktów, a rywalki dziewięć, a uzyskaną wówczas przewagę udało się utrzymać do końca meczu.

Kolejny sparing Widzewem rozegra we wtorek w hali Parkowej z Energą Toruń. Początek meczu o godz. 18. Weekend Widzew zagra z kolei w turnieju w Ostrawie.

Działacze Widzewa podpisali kontrakt z kolejną Amerykanką. To 23-letnia Roddreka Rogers (183 cm wzrostu), która ostatnio występowała w drużynie Georgia Tech.

AZS Gorzów - Widzew 63:54 (12:25; 13:2; 18:9; 20:18)

AZS: Matkowska 15, Jaworska 12, Misiek 10, Stelmach 9, Dźwigalska 7, Szczęsna 5, Kopciuch 3, Kominek 2.

Widzew: Beadle 22, Bujniak 11, Zapart 10, Drop 6, Gertchen 2, Pisera 2, Gzinka 1, Dzierbicka 0, Kruszyńska 0, Ratajczak 0.

AZS Gorzów - Widzew 68:79 (27:23, 11:19, 9:20, 21:17)

AZS: Jaworska 23, Stelmach 15, Misiek 12, Dźwigalska 8, Duchnowska 6, Kominek 2, Kopciuch 1.

Widzew: Bujniak 17, Beadle 13, Pisera 13, Drop 9, Zapart 8, Kruszyńska 7, Dzierbicka 4, Ratajczak 4, Gertchen 2, Gzinka 2.