Transfery. Widzew szuka byłych widzewiaków

Marcin Nowak w walce z Radosławem Matusiakiem

Marcin Nowak w walce z Radosławem Matusiakiem (Fot. Ma3gorzata Kujawka / AG)

Widzew pożegnał się już z dziewięcioma zawodnikami. Ich następców szuka m.in. wśród swoich byłych piłkarzy, w większości bardzo doświadczonych.
Spośród czołowych drużyn pierwszej grupy III ligi przerwa zimowa najbardziej burzliwie mija w Widzewie. Po wielkim rozczarowaniu, jakimi były wyniki w końcówce rundy wiosennej, szefowie klubu postanowili zrobić rewolucję. Nowy trener Przemysław Cecherz też mówił o "przewietrzeniu szatni".

Jak już informowaliśmy, powstała lista zawodników, którzy zawiedli i mieli dostać propozycję rozwiązania kontraktów. Co ciekawe, nie przyznają się do niej ani Tomasz Muchiński, pod kierunkiem którego Widzew kończył rozgrywki, ani Cecherz. Było na niej kilkanaście nazwisk, ale na razie zgodziło się dziewięciu graczy: Piotr Burski, Norbert Jędrzejczyk, Robert Kowalczyk, Patryk Nouri, Mateusz Wlazłowski, Kamil Sabiłło, Kacper Bargieł, Kamil Bartosiewicz i Fabian Woźniak. Aż sześciu z tych zawodników przyszło do Widzewa latem, co pokazuje, że odpowiadający wówczas za transfery nie mieli dobrego rozeznania. Z odstawionych dotąd tylko Kowalczyk, Bartosiewicz i Bargieł występowali w IV lidze. W pierwszej wersji na liście do skreślenia był także Krzysztof Możdżonek, jednak uratowało go to, że jest młodzieżowcem, a wartościowych zawodników w tym wieku najtrudniej znaleźć.

Dowiedzieliśmy się też, że Widzew chciał oddać Wlazłowskiego do Warty Sieradz w zamian za powrót Macieja Mielcarza. 37-letni zawodnik, który w Widzewie spędził prawie pięć lat, miałby grać, a także trenować bramkarzy. Przypomnijmy, że jesienią była to najsłabiej obsadzona pozycja, bowiem Michał Choroś i Wlazłowski nie byli pewnymi punktami drużyny. Obaj są młodzieżowcami i zdaniem fachowców nie wytrzymali presji. Postanowiono więc postawić na doświadczonego gracza, jakim jest 36-letni Mielcarz, mający na koncie 172 mecze w ekstraklasie. Podobno jednak były widzewiak się waha, zaś Wlazłowski sam zdecydował się odejść.

W związku z ofertą dla Mielcarza wymówienie dostał Tomasz Muchiński. Największym zaskoczeniem jest pozbycie się Jędrzejczyka, który miał być filarem obrony i przedstawiany był przed sezonem jako jedno z największych wzmocnień. Niestety, oczekiwań nie spełnił, będąc jednym ze słabszych graczy.

To ponoć nie koniec zmian, ponieważ przyszłość jeszcze kilku obecnych widzewiaków jest niepewna. Wiele zależy od rozmów z nowymi piłkarzami. Szuka ich nowy trener Przemysław Cecherz, a także działacze. Na celowniku są piłkarze, którzy już grali w drużynie z al. Piłsudskiego. Działacze dzwonili z ofertami m.in. do Radosława Kursy, który rozwiązał kontrakt z MKS Kluczbork, ostatnim w I lidze, a także do Andrzeja Rybskiego, który występuje w Chojniczance, zajmującej pierwsze miejsce. Ten ostatni twierdzi, że kiedyś chętnie wróci do Widzewa, ale na razie go to nie interesuje, podobnie jak jego obecnego kolegę klubowego Rafała Grzelaka.

Z piłkarzy, którzy kiedyś grali w Widzewie, najbliżej powrotu jest Marcin Nowak, szykowany na następcę Jędrzejczyka. 37-letni stoper przy al. Piłsudskiego grał w latach 2005/2007. W ekstraklasie występował w RKS Radomsko i Piaście Gliwice, a także ukraińskim Wołyniu Łuck. Ostatnio grał w Pelikanie Łowicz, ale musiał odejść z powodu kontuzji. Widzew interesował się nim już latem.

Komentarze (10)
Transfery. Widzew szuka byłych widzewiaków
Zaloguj się
 • wi-dz-ew-to-m-y2

  Oceniono 41 razy 3

  Maciek Kazimierowicz (jest juz Widzewiakiem) jeszcze zeby przyszli Andrzej Rybski.Radoslaw Kursa,Marcin Nowak...jeszcze zeby wrocil Marcin Kaczmarek.Maciek Mielcarz...tamci zostaja..jedziemy z k...mi...mozecie nam mAPety skoczyc? jak tak wsioki z akademi..jak tam transfery buahahahahahahahaha TYLKO WIDZEW

 • spiritofrevenge

  Oceniono 5 razy -3

  trzeba to doprecyzować, Reaktywacja nie szuka byłych widzewiaków, tylko oszuka byłych i obecnych, bo to jej specjalność.

 • frendzeldown

  Oceniono 15 razy -3

  Liczba na dziś- minus 5 flag.

 • whiteside08

  Oceniono 37 razy -7

  I widzisz baranie nic nie popłyneło, za to płynie czerwone szambo w artykułach o ŁKS-ie :)

 • ksiadz1910

  Oceniono 20 razy -8

  O! Nastepna dziwka widzewtooni juz szykuje na ciebie wazeline ksiadz cie pozbawi dziewictwa

 • brona1910

  Oceniono 38 razy -10

  TAK SIE BAWIOM !!!!! TAK SIE BAWIOM !!!!!

  KO !!! LU !!!! SZKI !!!!

  KOLUSZKI SOM CAŁE CZERWONE !!!!

  WYCHOWANI NA BŁENDACH - RTS KOLUSZKI !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX