Obiekty dla Widzewa: Stadion w lutym, Łodzianka w maju

Łodzianka. Budowa centrum treningowego

Łodzianka. Budowa centrum treningowego (Jerzy Walczyk)

Za niespełna dwa miesiące zostanie oddany do użytku nowy stadion dla Widzewa. Ale to nie koniec dobrych wieści dla klubu - w maju piłkarze będą mogli korzystać z nowoczesnego ośrodka treningowego.
Według planów nowy stadion przy al. Piłsudskiego miał być gotowy na 25 listopada. Choć obiekt już stoi, to problemy techniczne, m.in. z zasilaniem, sprawiły, że termin inauguracji trzeba było przełożyć o dwa miesiące. Nie ma to wielkiego znaczenia, ponieważ i tak w rozgrywkach ligowych jest przerwa, która potrwa aż do marca. - Obiekt będzie przekazany do użytkowania 2 lutego - zapewnia Małgorzata Belta, dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miasta Łodzi. - Obecnie trwają odbiory branżowe, po których nastąpią testy pożarowe. Po pozytywnych próbach obiekt zostanie przekazany operatorowi [została nim miejska spółka MAKiS, która jest administratorem Atlas Areny i stadionu ŁKS - przyp. red.].

Wszystko wskazuje, że widzewiacy po raz pierwszy wystąpią na nowoczesnym stadionie 11 marca, kiedy w drugiej kolejce rundy rewanżowej zmierzą się z Motorem Lubawa. Był pomysł, by wcześniej rozegrać jeden ze sparingów, ale zrezygnowano z tego z powodu obaw o stan boiska. Jest ono podgrzewane, jednak jego koszty są bardzo duże.

Nieco później, bo w połowie maja, w parku 3 Maja ma zakończyć się budowa kompleksu sportowego, z którego będą korzystać drużyny Widzewa oraz rugbiści Master Pharm Budowlanych. Inwestycja, na którą miasto przeznaczyło ponad 11 mln zł, prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Wykonawca - firma Saltex Europa - zapewnia, że żadnych opóźnień nie ma. - Umowa została podpisana pod koniec sierpnia, a prace rozbiórkowe ruszyły we wrześniu - informuje Arkadiusz Szul, kierownik kontraktu. - Do tej pory zbudowaliśmy już boisko do beach soccera, do siatkówki plażowej, mamy już przygotowaną podbudowę pod boisko treningowe z nawierzchnią syntetyczną i polem dla treningu bramkarskiego. Szkoda, że warunki atmosferyczne nie pozwalają już na rozłożenie nawierzchni, musimy więc poczekać na wyższe temperatury.

W środę ponad 20 osób pracowało przy budowie budynku klubowego. Będzie on ogromny: jego powierzchnia to ponad 800 metrów kwadratowych, a w środku będzie aż siedem szatni (każda pomieści 25 zawodników), mała sala konferencyjna i pokoje biurowe. - Budynek będzie parterowy. Mamy już postawione mury, a do końca roku obiekt na pewno zostanie zadaszony. Po Nowym Roku będziemy prowadzili prace wykończeniowe i elewacyjne - informuje Szul. Według niego boiska będą oświetlone, czyli będzie można z nich korzystać przez niemal cały rok. Dodaje, że nie ma obecnie zagrożenia niedotrzymania terminu, pod warunkiem, że nie zostanie wykopany jakiś zabytek, bo cały obiekt jest pod ochronną konserwatora, który bardzo pieczołowicie nadzoruje wszystkie prace ziemne.

Ponadto na terenie centrum treningowego będą nowe boiska o nawierzchni naturalnej, syntetycznej i hybrydowej (trawa sztuczna i naturalna), czyli w sumie trzy pełnowymiarowe. - Co ważne, między dwoma boiskami zostaną postawione zadaszone trybuny na ponad 400 miejsc. Na obiekcie będzie także siłownia dostępna dla mieszkańców oraz ścieżka biegowa o sztucznej nawierzchni - twierdzi Belta.

Przed oddaniem obiektu wykonawcę czeka jeszcze wyburzenie dotychczasowego budynku klubowego, w którym wcześniej mieściły się biura Łodzianki, a teraz urzęduje kierownictwo budowy. Wiadomo już, że nowym obiektem ma zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Przypomnijmy, że od rozpoczęcia budowy stadionu piłkarze Widzewa nie mają swojego boiska treningowego. Grupy młodzieżowe ćwiczą m.in. na ChKS i na orlikach, zaś pierwsza drużyna w końcówce rundy jesiennej trenowała w Gutowie Małym.

Komentarze (48)
Obiekty dla Widzewa: Stadion w lutym, Łodzianka w maju
Zaloguj się
 • loverewelka

  Oceniono 36 razy 14

  Liczba na dziś 3770.

 • bodek_75

  Oceniono 40 razy 14

  Bardzo dobra wiadomość: Patryk Wolański na badaniach w WAM-ie, jeśli wszystko pójdzie dobrze ma podpisać półroczny kontrakt, a bramkarzy (dobrych) w WIDZEWIE potrzeba.

 • waxworks

  Oceniono 23 razy 13

  @największa ciota i największy tchórz billodkaszanki
  Cokolwiek tutaj nasmarujesz nie ma to większego znaczenia, to jest jedyne miejsce gdzie możesz zaistnieć bo w realnym świecie jesteś tchórzem i przebrzydłą ciotą.
  Szczekaj sobie więc tutaj dalej kundelku, tylko to ci pozostało. Opowiedz wszystkim jak się umawiasz na ustawki, chętnie kolejny raz się z ciebie pośmiejemy bo jesteś do tego stworzony. Jesteś stworzony by się z ciebie śmiać.
  TCHÓRZUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bodek_75

  Oceniono 32 razy 12

  Stary już chyba jestem i tego nigdy nie pojmę. Dlaczego, ¿por qué ? pod artykułami dotyczącymi głównie WIDZEWA wylewają się tu takie poruty jak: piotrkowska10, whiteside08, ajzyk1922, braveran i im podobni?

 • vv.5

  Oceniono 20 razy 10

  Mam pytanie do kibiców śmiesznej akademii purchawek, kiedy uruchomicie jakiś licznik karnetów?

 • loverewelka

  Oceniono 22 razy 10

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że więcej kibiców akademii udziela się na tym portalu niż chodzi na ten przydworcowy wiatrołap, który niektórzy z nich nazywają stadionem :-D HipokRyci. ..

 • maringa1910

  Oceniono 10 razy 8

  PEJSY!!!Mam postulat....może wypowiecie się na temat zasadniczy.....Stadion i baza treningowa....frekwencja stadionowa itd :)

 • bodek_75

  Oceniono 5 razy 3

  To co wyczytałem na Widzewiaku normalnie mnie powaliło. Choroś stawia warunki WIDZEWOWI, no świat się kończy.
  ()- Dlatego wciąż nie wiem, co dalej ze mną - mówi bramkarz. - Czy chciałbym zostać w Widzewie? Postawiłem pewne warunki i wobec nich mógłbym dalej grać w Łodzi. O co dokładnie chodzi, nie mogę już zdradzić.
  ... i do tego jeszcze taki tajemniczy
  Niestety piszą też, że Patryk do Nas nie przyjdzie:(
  "Blisko porozumienia z klubem był Patryk Wolański, ale w ostatniej chwili wspólnie z menedżerem zdecydowali się dalej szukać klubu. "
  Jestem bardzo ciekaw co za menago steruje Patrykiem?

  Smuda w Łęcznej. Gość jest dorosły, wybrał to co chciał wybrać. Życzę Frankowi wszystkiego dobrego i co by mu się udało utrzymać Górnik w extraklasie, jak nie znów będzie szukał pracy, ale w WIDZEWIE jej już chyba nie znajdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX