Sport.pl

Bank Armenii wybił monetę ze... Zbigniewem Bońkiem

Zbigniew Boniek znalazł się wśród 20 największych gwiazd światowej piłki. Docenił go Bank Armenii, który wspólnie z Mennicą Polską wydaje monety z podobiznami słynnych zawodników.
W czwartek oficjalnie ukazała się moneta z Bońkiem. - To bardzo miłe wydarzenie - powiedział "Gazecie" najsłynniejszy z polskich piłkarzy. - Życia mi to nie zmieni, ale na pewno będzie sympatyczniejsze.

Przed Bońkiem wydano monety z Pele, Eusebio, Lwem Jaszynem i Franzem Beckenbauerem. W planie jest jeszcze 15 gwiazd. Monety będzie można kupić poprzez Widzew, który został partnerem Mennicy. Jedna kosztuje 160 zł, a w sumie przygotowano ich 50 tys. Do pierwszego tysiąca będzie dołączony specjalny certyfikat z autografem Bońka.

Podczas oficjalnej prezentacji prezes klubu z al. Piłsudskiego Marcin Animucki wręczył bohaterowi album z podziękowaniami, jakie wpłynęły do Widzewa po wycofaniu się Bońka. - To bardzo miłe - mówi najsłynniejszy polski zawodnik. - Formalnie nie mam przecież żadnych związków z Widzewem, ale przecież pomogłem go uratować. Poza tym podczas każdego meczu ligowego denerwuję się bardzo, śledząc relacje w internecie. Cieszę się, że drużyna już praktycznie zapewniła sobie awans do ekstraklasy.

Prokuratura osłabiła Ruch przed meczem sezonu - czytaj tutaj »